• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    POZITRON: v jake instituci-laborce pracuje?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KOCOURMIKES: muz tvrdi, ze s rakovinou se setka kazdej treti, ne ze na ni umre kazdej treti. a z ty tretiny, co se s ni setka, umre teda vetsina no. asi bych ho nemela poustet domu a zakazat mu nyx, aby sedel v laborce a makal non stop, at se ty vyhlidky nas vsech trochu zlepsi. :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORNELA: o moderni onkologicke lecbe toho moc nevis, protoze vas to ve skole neucili, ty moderni leciva a jejich mechanismy neznas, tim koncim debatu s tebou.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORNELA: ha, v lecivech (na rakovinu) se vubec nevyznas, vsechny antineoplastika nejsou chemoterapeutika ani cytostatika, vzdelej se doktorko, to te ve farmakologii neucili, btw ja jsem ji taky absolvoval (u Farghaliho). nejsme ot.

    tady mas vzdelavaci material:
    Antineoplastics | Drugs.com
    http://www.drugs.com/drug-class/antineoplastics.html
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORNELA: antineoplastika jsou standardni pojem proboha v cestine i anglictine, zklamalas doktorko.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORNELA: predepisujete i antineoplastika kdyz pracujes na interne?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    je spousta novych leku na rakovinu, jak malych molekul tak i protilatek, tusim ze u nekterych malo typu se s tim da i zvitezit, ale jinak je to prodluzovacka
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Ja bych rek, ze je jen:
    1. Delsi doba doziti.
    2. Pokrocilejsi moznost, jak zjistit rakovinu.

    Opticky to pak vypada, ze na ni statisticky umira vetsi procento lidi, ale jedna se o klam.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    nemate statistiky jak roste narust rakoviny na Zapade a u nas v CR ?

    klise je, ze na rakovinu umre kazdy treti z nas, nicmene ted uz to tak pokrocilo, ze rakovinu dostane v zivote kazdy 2,5.?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORNELA: to je mi lito.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    S touhle slovní hříčkou tam určitě užijou srandy... ;)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    CORNELA: :)) aha. tak to bohuzel/ bohudik.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    no nevim co tim myslis jednoduse
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tak jsem zvedavej co to je :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    CORNELA: ano. s plesi celyho tela :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    napište sem někdo něco pozitivního tyve občas :)

    Já sem zdravej, ve formě jak nikdy, jdu stavět barák, začal jsem včelařit...co bych vám tak ješě řekl... asi nic
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: achjo :(
    F89
    F89 --- ---
    Ahoj, kamarád mi dneska posílal dotazník - ohledně vypadávání vlasů po chemo.

    Pokud budete chtít, zabere minutu času.. díky.

    Vypadávání vlasů a obočí - v důsledku chemoterepie či nemoci
    https://docs.google.com/forms/d/1dBveKR2Tk4Z6Ok4wvzE0F2IccM9BIodjZmvthw1DE94/viewform?usp=send_form
    FARGO
    FARGO --- ---
    PTACOPYSK:
    EVILMIND: Moc vam dekuju za nazory. Presne neco takoveho jsem potreboval slyset z treti strany. Na mne osobne to nepusobilo taky seriozne, ale nechtel jsem to smest ze stolu, kdyz jsem videl, jak jen kamaradka nadsena, ze ji to pomuze. V pondeli by ji meli potvrdit, ze je to mozno operovat, coz si myslim, ze je jasna volba. Jeste jednou dik a pekny den.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    FARGO: samozřejmě jde o (u nás bohužel legální) podvod, za 4000+ euro si dotyčný člověk koupí falešnou naději .... hlavně, i kdyby se kamarádka přesto rozhodla něco takového absolvovat, ať se nenechá přesvědčit o tom, že se má vzdát "konvenčních" léčebných metod, zvlášť pokud to je operabilní ....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam