• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TAHRQA: Videl jsi uz nekdy zenu po menopauze? Tak tak.
    TAHRQA
    TAHRQA --- ---
    Máte někdo(z chlapů) zkušenost se Zoladexem? Pokud ano, nechcete se podělit o "zážitky" z užívání?
    VEJTEK
    VEJTEK --- ---
    BILAKOBRA: je mi lito tvoji ztráty a děkuji
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Prosim vsechny - nerikat metastaze. Spravne je metastazy :).
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    VEJTEK: napada mne, ze pokud je to i v kostech, tak to muze byt neoperabilni
    jinak tata mel rakovinu prostaty a pak metastaze, a chodil na ozarovani, ale on to teda mel i na mozku a tam to slo rychle, ani to ozarovani moc nepomohlo, mozna mu to prodlouzilo zivot tak o dva mesice :(
    ale pokud nemas vic informaci, tak zase tezko soudit, mozne je bohuzel vsechno
    kazdopadne preju hodne sil
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    VEJTEK: Ahoj, upresni do soukrome zpravy, pripadne priloz nejakou lekarskoz zpravu.
    VEJTEK
    VEJTEK --- ---
    Ahoj všem, mám dotaz. Tatínkovi zjistili rakovinu prostaty a skeletu. Víc nevím, on se těmito informaci moc nepodělí :( - ustoupilo se od operace a chemoterapie - znamená to, že už to nemá smysl, že by se mu více přitížilo?
    Nevíte, prosím, proč lékaři raději tyto zákroky neučiní?

    Děkuji za odpovědi a přeji všem mnoho zdraví.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Two New Cancer Drugs Are Helping Patients Live Years Longer - Fortune
    http://fortune.com/2016/05/19/cancer-drugs-keytruda-opdivo/
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    takova zprava mi vzdycky rozjasni den...
    Another cancer quack dies…of cancer. – Respectful Insolence
    http://scienceblogs.com/insolence/2016/07/15/another-cancer-quack-dies-of-cancer/
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORNELA: tak ja ti to vyguglim za tebe, počkej chvili. do niceho se neseru, rakovina je muj odborny zajem.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    to si muzes vygooglit, psychologii nekterych lidi co dostali tu velkou R.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CORNELA: ja bych tu demenci hned tak nezahazoval. nejsem psychiatr ani psycholog, ale pocatecni stadia se imho mohou projevovat treba velkou podrazdenosti, casto tim pacient i nevedomky skryva nejaky minimalni kognitivni deficity, ktery okoli nezaznamena.

    jinak jako u kazde vazne diagnozy bych s mentalnima zmenama pocital. a rodiny onkologicky nemocnych casto referuji, ze se jejich blizni posledni mesice zmenili.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CORNELA: Hodne se stykame s rodinama a resime to s nima, takze aspon trochu neco zjistis.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CORNELA: Dyt ja jsem uplna pica, to uz jsi mi snad ujasnila.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CORNELA: Ano, mnohocetne. A mozna se k tomu pridava nejaka ta demencicka?
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: tak je taky otazka, nakolik je to vubec odhalitelne a zda by psychiatr dokazal rict, ze za to urcite muze tohle nebo tohle, kdyz treba neni srovnani jak by to bylo bez nemoci "jenom" vekem a starim
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: tak to uz mne napada akorat aby sis za nekym takhle zasla ty, abys to prezila ve zdravi a v klidu s pevnymi nervy
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: neslo by se domluvit s osetrujicima lekarema, ze by ji k psychiatrovi poslali jakoze v ramci te lecby? ze to je proste proto, ze bere ty leky a ma tu a tu chorobu, tak jenom tak preventivne?

    jinak jedina moje zkusenost je ze sousedem z chalupy, ze ktereho se ke staru stal ponekud paranoidni a takovy zapskly starik, takze se z nej stal vylozene samotar a rodina ho obcas navstevovala, ale zase ne nejak moc casto no

    jako nevim jestli by se pripadne nedalo neco poresit stravou a dostatecnym pitnym rezimem, ale kdyz je svepravna, tak je taky otazka, jak si necha mluvit do tohohle (resp. do cehokoli)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EVILMIND: nejspis jo, rakovina prostaty vetsinou roste pomalu.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    KOCOURMIKES: ze lidi zacali chodit k doktorovi, nechat si ji diagnostikovat? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam