• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCOURMIKES: Nic jako prvni, druha nebo desata atestace neexistuje.
    ZANNA
    ZANNA --- ---
    KOCOURMIKES: Starám se teď o oba rodiče s rakovinou. Pokaždé, když je tu příspěvek, jdu s nadějí, že tu potkám lidi, kteří řeší podobné problémy jako já.

    A většinou jen ty. Vždycky mne to rozladí a je to důvod, proč tu nikdy nenapíšu. Skoro bych řekla, že na tom bude stejně víc lidí.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CORNELA: Plzeň je super.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    CORNELA: to se vůbec netýká mámy :-)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Neznáte prosím někdo paní doktorku Michaelu Miškovičovou z VFN na Karláku?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    KOCOURMIKES: Vidíš, chtěl jsem se jít ptát naproti do pekárny, takže řikáš, že u doktorky to bude lepší? Díky!

    Btw jsem zjistil, že vzniklo sdružení přímo pro tuhle nemoc a vydali dobrou brožuru, tak posílám dál. Třeba se nedejbože bude někomu hodit.

    Poradna pro pacienty | Hodgkinův lymfom
    http://www.hodgkin.cz/poradna-pro-pacienty/
    http://www.hodgkin.cz/downloads/HL_brozura_Smardova_2006.pdf
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Tak já tady přerušim Mikešovy monology, co stejně nikoho nezajímaj a jdu se ptát. Po sedmi letech to mám dost možná zpátky a tak než se dostanu znovu k doktorce, kde se budu moct ptát, uvítám informace od někoho se zkušeností. Měl jsem Hodgkinův Lymfom a teď mám zas nějaký zvětšený uzliny a doprovodný projevy, který nasvědčujou relapsu. Takže:

    Je tu někdo kdo měl relaps?
    Jaká je pravděpodobnost dalších relapsů v případě úspěšný léčby? Stoupá to rapidně?
    Může člověk pak ještě žít pár let, nebo dokonce dýl, nebo už je to víceméně bez šance?

    Vim, že je to strašně obecný a relativní atd. Jen mě zajímá jak to zpravidla je. Mám takovej pocit, že když to někdo prodělá 2x, už by třeba neměl moc myslet na to, že třeba bude mít dítě, nebo tak... Zeptám se na to doktorky, až budu moct, ale jdu až za měsíc na ultrazvuk na kontrolu vývoje, tak ocenim nějaký info od doktora, nebo od někoho se zkušeností. To znamená ne od Mikeše :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MOODYCAT: O.K. Tak na kazdy pad diky.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    GIOMIKY: Jak rikam, vubec nelze rict, je to fakt silnej nedostatek informaci.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MOODYCAT: To se asi nehodi. Povidavam si s ni parkrat za rok. Spise mi slo o to, jak to probiha. Jestli je u ni velka pravdepodobnost a sanci na zivot a tak. Predpokladam, ze jakmile bude bez hlasibek, tak se moc mluvit neda, co? :(
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    GIOMIKY: Vice informaci.
    Dodej zpravu :).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Dotaz. Rakovina hlasivek u kamaradky. Jednu uz ji vzaly. U druhe ceka na histologii. Jaky prubeh to ma ve vetsine pripadu? A co casovy horizonty?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KOCOURMIKES: Hele Mikesi, nechces s tema clankama jit tapetovat treba svuj hajzl?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCOURMIKES: Ty nespamuj odborne auditko, vezmi si ty svoje debilni clanky a kecy a odpal nekam.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Takhe nepochopil.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCOURMIKES: To se asi budes muset zeptat nejake socialni pracovnice.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCOURMIKES: Ty si vzdycky nevezmes prasky a pak neco vyblejes...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam