• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Upřímně a vroucně se modlím, aby tomu tak nebylo.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Co vy víte. Třeba je v té knize úplně něco jiného!
    :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    RICARDERON: S těmi plagiátory se opravdu roztrhl pytel. A už se nestydí opsat úplně celé dílo... :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hehehe, a Pavla Holana znáte?:)
    http://www.aukro.cz/show_item.php?item=872223293
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Stará bydliště máte všichni, že jo? Našel jsem je za 77 Kč. http://www.shioriantikvariat.cz/p7363-blatny-ivan-stara-bydliste.php

    A objevil jsem Hledání přítomného času. Jen stojí pětibábu. Ach jo.
    FLODA
    FLODA --- ---
    Například nechápu obecné přeceňování Petry Rosette, ty texty jsou žalostné v naprosté většině - jestli je toto, co lidé chtějí v současné poezii číst, tak je to tristní

    UBIK
    UBIK --- ---
    MICHAEL_ALEXA: nemyslím si, že to musí být nutně učesané. vlastně ty dva názory, ač jinou formou, podněcují přemýšlení a podtrhují mnohost. a jako čtenář se v některých bodech rozcházím s oběmi °)
    zrovna texty dvou mladých vybraných básníků (obě jména tu už padla) mi přijdou vyloženě slabé, tzn. mají ve svém repertoáru mnohem lepší kusy.
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    UBIK: taky se od toho oba svým způsobem distancují... Pioreckého závěr je jistě cenný (zejména jeho první část), ale kapitola debutanti jako by byla proti antologii samotné - ze skupiny fantasía se do výběru dostal jen Kamil Bouška - a to ještě s textem, který ve sborníku Fantasía nevyšel, podobně blahořečí Olze Richterové, Nele Hanelové a Ondřejovi Buddeusovi - po nich rovněž ani zmínka. Víta Janotu a Petru Rosette haní - oba však v antologii místo mají...

    Od začátku bylo všem jasné, že to dva lidi "neutáhnou", že to bude nesymetrické... snad napříště rozšířit počet redaktorů? Těžko říci...
    UBIK
    UBIK --- ---
    místy Pioreckého a Šiktance nechápu. ale to je asi věčný osud všech antologií. každému tam bude něco chybět a něco naopak přetékat.
    UBIK
    UBIK --- ---
    s Hostem jsem si říkal, jaká je to ale nastavovaná kaše. ale tohle mě nenapadlo. jsem asi přílišný naivka.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Já jsem to nečetla.
    Pěkná autorka, říkala jsem si ;)
    FIN
    FIN --- ---
    on někdo čekal, že to nebude podvrh?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    To my všichni...
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Nevím, jestli to patří sem, ale docela jsem se zasmál...

    Román oceněné Vietnamky napsal Čech
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    VANEK: Já viděl už předtím, ve Čtecím jsem to pak (úspěšně!) nechal přejít.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Dočetl jsem se na plakátku u vstupu do pobočky (na web to zatím nikam nejsou s to dát - škoda, ta exaltovaná formulace byla pěkná), že http://www.knihovna4u.cz/cs/detail-skupiny/polozka:75/ bude mít každý první čtvrtek živou podobu. To zas bude pod galerií poezie v Ústřední nablito...

    CORWEX: Jojo, nějaká fanynka ho spamovala ve Čtecím auditku.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: ano, to je ten důvod, proč jsem po studiích, kdy jsem si mj. přivydělával jako lektor angličtiny, definitivně věděl, že učit prostě nechci :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Asi že máme pocit, že jít sedět je pořád ještě horší. Pravda, situace se zhoršuje, možná to dlouho trvat nebude :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: ne, proč? k učitelům chovám nezřízenou úctu. já bych ty parchanty pozabíjel a šel sedět, nechápu, kde se ve vás bere ta smířlivost :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam