• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    RICARDERON: Máš štěstí, že toho nenapsal tolik, co "Pavel" Holan. To se to sbírá!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak jsem si právě na Újezdě v antíku koupil Hledání přítomného času za pětibábu. Už mi chybí jenom Tento večer. Dozvěděl jsem se ale, že tam dělal úpravu Lhoták, čímž zvedl cenu zase výš. No nezabili byste ho? Ale blíží se to, Blatný bude komplet.:)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    RICARDERON: Proč? Vždyť jsi ještě nepřihodil... :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Upřímně a vroucně se modlím, aby tomu tak nebylo.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Co vy víte. Třeba je v té knize úplně něco jiného!
    :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    RICARDERON: S těmi plagiátory se opravdu roztrhl pytel. A už se nestydí opsat úplně celé dílo... :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hehehe, a Pavla Holana znáte?:)
    http://www.aukro.cz/show_item.php?item=872223293
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Stará bydliště máte všichni, že jo? Našel jsem je za 77 Kč. http://www.shioriantikvariat.cz/p7363-blatny-ivan-stara-bydliste.php

    A objevil jsem Hledání přítomného času. Jen stojí pětibábu. Ach jo.
    FLODA
    FLODA --- ---
    Například nechápu obecné přeceňování Petry Rosette, ty texty jsou žalostné v naprosté většině - jestli je toto, co lidé chtějí v současné poezii číst, tak je to tristní

    UBIK
    UBIK --- ---
    MICHAEL_ALEXA: nemyslím si, že to musí být nutně učesané. vlastně ty dva názory, ač jinou formou, podněcují přemýšlení a podtrhují mnohost. a jako čtenář se v některých bodech rozcházím s oběmi °)
    zrovna texty dvou mladých vybraných básníků (obě jména tu už padla) mi přijdou vyloženě slabé, tzn. mají ve svém repertoáru mnohem lepší kusy.
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    UBIK: taky se od toho oba svým způsobem distancují... Pioreckého závěr je jistě cenný (zejména jeho první část), ale kapitola debutanti jako by byla proti antologii samotné - ze skupiny fantasía se do výběru dostal jen Kamil Bouška - a to ještě s textem, který ve sborníku Fantasía nevyšel, podobně blahořečí Olze Richterové, Nele Hanelové a Ondřejovi Buddeusovi - po nich rovněž ani zmínka. Víta Janotu a Petru Rosette haní - oba však v antologii místo mají...

    Od začátku bylo všem jasné, že to dva lidi "neutáhnou", že to bude nesymetrické... snad napříště rozšířit počet redaktorů? Těžko říci...
    UBIK
    UBIK --- ---
    místy Pioreckého a Šiktance nechápu. ale to je asi věčný osud všech antologií. každému tam bude něco chybět a něco naopak přetékat.
    UBIK
    UBIK --- ---
    s Hostem jsem si říkal, jaká je to ale nastavovaná kaše. ale tohle mě nenapadlo. jsem asi přílišný naivka.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Já jsem to nečetla.
    Pěkná autorka, říkala jsem si ;)
    FIN
    FIN --- ---
    on někdo čekal, že to nebude podvrh?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    To my všichni...
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Nevím, jestli to patří sem, ale docela jsem se zasmál...

    Román oceněné Vietnamky napsal Čech
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    VANEK: Já viděl už předtím, ve Čtecím jsem to pak (úspěšně!) nechal přejít.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Dočetl jsem se na plakátku u vstupu do pobočky (na web to zatím nikam nejsou s to dát - škoda, ta exaltovaná formulace byla pěkná), že http://www.knihovna4u.cz/cs/detail-skupiny/polozka:75/ bude mít každý první čtvrtek živou podobu. To zas bude pod galerií poezie v Ústřední nablito...

    CORWEX: Jojo, nějaká fanynka ho spamovala ve Čtecím auditku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam