• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: To rozhodně.

    A Ty mi teď musíš prozradit, jakým psacím nástrojem píše slovutný Umberto.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Blahopřeji, užijte si to.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nuže, přátelé, zvu vás na uvedení té své podezřelé fialové knihy - ve čtvrtek 13. 10. od 19.30 ve Fra:
    fra
    http://www.fra.cz/cz?resolution=1280
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: Pravda, baráček by potřeboval přifouknout.:)
    FIN
    FIN --- ---
    nechce někdo večer (od osmi u kaštanu) vyrazit na dědečka a bystrova? uvítal bych společnost, neváhejte, to nemůže být špatné. a použijte telefon, nesedím tu pořád.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: ;DD
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: No právě. Samé knížky. Jak pravíš.

    Pročež jsem zabořila nosánek do přenádherných spisů Borgese a cestou k východu jsem se snažila zarputile dívat do stropu, kde, asi jako na jediném místě, žádné knížky nebyly.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: To jsem nevěděl, že dělá ve skladu ;-) Já myslel, že do toho jejich baráčku se pro samé knížky už žádný sklad nevejde.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Varování:
    v případě, že si chcete zachovat duševní zdraví, nechoďte, opakuji, nechoďte navštívit Ricarderona do práce.
    On nezná slitování. On vás vezme do skladu.
    A tam...!

    ***

    A jinak varuji, že již vidím (a jsem teprve na straně 35), že vbrzku nastane další chvalozpěv na Bolaňa.



    Nu, nedá se nic dělat.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Načevu Ti pochopím už od devadesátých let - i když cestu od té doby taky urazila dlouhou...
    HANNA
    HANNA --- ---
    NATASHA: Načeva je skvělá, nespouštím z ní oko už nějakou dobu. Obzvlášť doporučuju věci, které nahrála s Michalem Pavlíčkem a DJ Five. S Lavashem už jsem ji slyšela před pár měsíci taky a líbilo moc, i když to nebyl tak hypnotický zážitek jako v předchozích letech trio.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nu a v rámci dnešního záchvatu sdílení nepochopitelných kulturních obsahů bych si dovolila na vás vyšpulit ještě toto:
    POZVÁNKA - DekadentFabrik , Monika Načeva, 11. září 2011, La Fabrika, Praha, koncert, - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=dwQFMd4bK5g


    Na svou obhajobu bych řekla, že jsem viděla Načevu na Zarafestu s Justinem Lavashem, a bylo to tak zatraceně dobré, že z ní nyní nespouštím oko.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Nojono, nechytilo, nechytilo. Co dělat. Tak já si nad tím budu přemýšlet někde v koutku.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Myšlenka nechat nějaký zajímavý projekt dýchat a žít vlastním životem špatná není - existovat jen jako vnuknutí na počátku může být hodně dobré a silné... ale tady to je jasně ohraničená záležitost, která už se nemá kam rozvíjet; jen na ni lze vzpomínat, přičemž dnes už lze děravou paměť značnou měrou záplatovat technickými prostředky - zbavujícími možnosti a kouzla fabulace a poetiky a neznáma...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Aha, nojo, tak já to vidím daleko méně konkrétně a uchtěně a snad i matněji; a baví mě na tom právě to.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Vskutku nevím, zda je tam všechny odsouložila, kolego, včetně těch žen se smetáky, to by byl vcelku výkon, žánop.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Já Ti nevím... Pověst může podle mne vzniknout převypravováním až v delším časovém horizontu (tj. tím klasickým, lidovým, přibarvovacím způsobem - aby to bylo dramatičtější, líbivější, nebo že už si to nikdo nepamatuje a každý si něco přidá a něco pozmění). Pokud z akce zůstaly "kresby, obrázky a fotografie, Šedá také připraví film a knížku," a navíc mluví o horizontu tří let, moc prostoru pro rozvoj pověstí tam nevidím. ("Tys už maminko zapomněla, že teta Bláža měla tu hroznou zelenou sukni a eště si jí roztrhla vo koště, jak zametala ten Milenyjum brič? Koukni na Rajče, Lumírek tam přece tehdá všecko fotil. Nebo máme někde ve skříni vod Šedý tu knížku, jak nám jí zadarmo dala i s věnováním, když se tu ten její film vloni promítal...")
    Ale chápu tu věčnou touhu autorů: aby se o jejich díle mluvilo, aby nebylo zapomenuto... :-)

    RICARDERON: Máš recht! Žádný peníze v tom nehledám, všichni (tj. i starci, ženy a děti) s ní jeli jen proto, že je ženská (byť snad pohledná)... :-))
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Mě by zajímalo, jak by K. Šedá vezla 80 obyvatel do Británie, kdyby byla ošklivej chlap.:))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Zajímalo by mě, co si myslíte o tomto projektu:
    Kateřina Šedá vytvořila v Londýně moravské Bedřichovice - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=712989

    Neviděla jsem to, samozřejmě, ale když říká, že následkem akce "Vznikne třeba nová pověst, protože, když se zeptáte za tři roky, jak to probíhalo, tak uslyšíte úplně něco jiného. Nevím, jestli je to vizuální umění, to mě vlastně nezajímá", baví mě to.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    NATASHA: K doporučení Šteflíčkové se připojuji, viděla jsem ji letos na trutnovském festivalu, aniž bych ji znala, a opravdu na mě zapůsobila. Skvělá.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Je to jasné. Musíme tam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam