• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA:
    TOMASZ:

    Já tomu rozumím taky. A pozor - netvrdím, že ve svých rozborech nemívá pravdu... Jenže pak je tu ještě ta poněkud svérázná forma a fakt, že básně ostatních ho do podobného vytržení nedostávají ;-)
    (I když přiznávám, že jednou jsme se trochu neshodli i nad jednou z mých básní, ale to byla asi ta příslovečná výjimka.)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NATASHA: Myslím, že tento lament (přinejmenším za mne), s Tvým textem vůbec nesouvisel. Von todle píše vždycky... ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN:
    MAEROR:
    TOMASZ:

    Já tomu rozumím. WHISPERMOONLITE by to samozřejmě mohl říct od plic, ale zkrátka si libuje v této formě. Já jsem si vynadala za něho.
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    MAEROR: Je to k zblití. Lépe to nečíst, ale když vy dva o tom začnete tady, tak to člověku nedá (a to jsem předtím statečně odolával). Myslím, žes to vystihl, ale já bych se nebál říct, že čím ubožejší ego, tím větší exhibice bývá zapotřebí. A k té druhé části, nehledal bych tam ani tak slabost pro Natašiny básně, jak spíš úplně obyčejný anální alpinismus... A teď si jdu vzít mentální dávidlo. Nejlépe se v tomto ohledu osvědčilo řecké ouzo s trochou vlažné vody. ;)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Institut umění ve spolupráci s Českým centrem Sofie vypisuje výběrové řízení na třítýdenní tvůrčí pobyt v oblasti literární tvorby v bulharské Sofii v období od 23. dubna do 15. května 2012.
    O rezidenční pobyt mohou zažádat básníci, prozaici a dramatici, kteří mají trvalý pobyt nebo pracují v České republice. Účastníkovi bude poskytnuto ubytování ve služebním bytě českého centra. Samostatný pokoj je pro rezidenta zajištěn, společné prostory bytu mohou být v některých dnech sdílené. Dále budou účastníkovi uhrazeny cestovní náklady do/ze Sofie a náklady spojené s pobytem ve výši 10 000 Kč. Podmínkou rezidence je aktivní účast rezidenta na Noci literatury v Sofii.
    Uzávěrka přihlášek: 28. března 2012
    Výzva a přihláška je k dispozici na www.culturenet.cz/res/data/014/001666.doc
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: No vidíš, nakonec si to zvládneš přeložit sám :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: jinými slovy: říká tam snad něco jako "mluvíš teď 'lidověji', ale spojku 'a' jsi použila mockrát"?
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: no ano, to chápu a vím. přesto ale: co přesně tam říká? ne "jak" - že k posrání, to vím sám.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Kombinace exhibice ega a slabosti pro Natashu (nebo aspoň její básně)?
    On ty rozbory mívá vždycky takové... i když dřív formuloval precizněji, řekl bych.
    FIN
    FIN --- ---
    [ WHISPERMOONLITE @ AUTORSKÁ POEZIE * ]
    [ WHISPERMOONLITE @ AUTORSKÁ POEZIE * ]
    je někdo z vás chopen mi to přeložit do normální češtiny a několika srozumitelnými slovy říci, co vlastně autor chtěl říci, zdali vůbec něco?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PETR36: ...ach, do háje, do háje.

    Špatné zprávy dolehly i ke mně, jen jsem nevěděla, jak strašně špatné to je.
    Romana jsem znala jen málo, ale vím, kolik lidí mu vděčí za mnohé.

    Připojuju se k tiché vzpomínce.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    Všichni, kdo jste něco vydali v Protisu nebo jinak znali Romana Poláka, vězte, že Roman včera zemřel. Podlehl rakovině; byl to rychlý a nerovný boj. Před devíti lety Roman takový boj vyhrál, recidiva ale přišla náhle a s ničivou silou. Je mi po něm strašně prázdno, je mi to hrozně líto. Vzpomeňte si na Romana, prosím Vás, a kdo jste věřící, připojte se k modlitbě, jíž se za něj modlím.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    SONA1: Díky!
    SONA1
    SONA1 --- ---
    Hezká vzpomínka na Magora
    Ivan Martin Jirous (Mejla Hlavsa - Básníci ticha) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=40GhR38dKt8&feature=share&noredirect=1
    WWRRMM
    WWRRMM --- ---
    Zdravím, hledám k vystoupení svolné autory (nejlépe z Prahy) na, v pořadí již páté autorské čtení z pravidelného cyklu "Poetické neděle", jenž proběhne v neděli 25.3. Tématem čtení jsou tentokrát "Ztráty a nálezy", přičemž jako forma je vítána jak poezie, tak próza. V případě zájmu pište, prosím, do pošty. Těším se!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    A to jsem za nima šel dneska podruhý. A chytil jsem je při krmení z flašky. Když mlíko došlo, lezlo jedno z nich po ošetřovatelce jako po stromku a řvalo, že chce ještě. Lidi, tak cukrkandlovou báseň nelze napsat. Nic roztomilejšího na světě není.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NANTHEI: :--)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    NATASHA: to je montáž. levá je předtím, pravá je poté.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    RICARDERON: Ach:) no věru poetické:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: To bylo předtím, a nebo poté, cos jim přednesl své básně? :)
    FIN
    FIN --- ---
    tak jsou fakt nechutně roztomilé :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam