• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    [ NECECH @ AUTORSKÁ POEZIE * ]

    proste moje vyzva je ferova nabidka na zabavnou akci poradanou mnou, a pokud byste se racili nebrat vsechno tak stoprocentne "vazne", jak to rikam, pak nevylucuji, ze by jsme se tam dokazali i bavit

    Popravdě, nedokázal jsem si moc představit, jak z tohohle vybruslíš potom, co jsi tak zpackal marketing. ("Za 5 dní přijde NEČECHOVA VÝZVA, za 3 dny přijde NEČECHOVA VÝZVA, zítra... Promiňte, NEČECHOVA VÝZVA přijde až v pátek...") ;) Ale věř, že by se tu velmi pravděpodobně našlo dost Mirkodušínovských jedinců, kteří by byli ochotni potlačit lenost a rytířsky zvednout hozenou rukavici, kdyby akce bývala fakt slibovala nadstandardní zábavu. Nadstandardní by asi bylo nutné, protože standardní zábavu, na kterou jsme Tě zvali už dávno (naše slezina) a kde by vše mohlo mít přátelský ráz, opili bychom se a trochu oblomili hrany, jsi povýšeně (i trochu zbaběle) smetl se stolu. Ale tohle, cos nám naservíroval, asi nejen mně příliš slibné nepřijde. Škoda toho odpoledne na takovou blbost. Ale svému účelu to jistě posloužilo. Nejspíš jsi nasral dost jiných lidí a já se teď budu v duchu neskonale dobře bavit. :P
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Jsem pro variantu natočit raději nějaké video - protože tohle bychom vážně ani všichni dohromady nevymysleli. A možná bych na našem místě zvážil i celostránkovou omluvu v Blesku nebo nějakých jiných, hojně čtených novinách.
    NECECH
    NECECH --- ---
    KEMENTARI: a netrvam v tuto chvili na tomto konkretnim terminu, je to proste navrh, o kterem jsem ochotny jednat
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    NECECH: Tři dny před státnicemi jsem zřejmě poněkud natvrdlá; indikuj prosím v nějakých vhodných jednotkách, kolik je v tomto příspěvku obsaženo sebeironie. :) (viz [ NECECH @ Těžký život básníkův ]
    NECECH
    NECECH --- ---
    NEČECHOVA VÝZVA

    Komu: Celému klubu Autorská poezie na Nyxu

    I mezi vysoko potenciálními kolegy z klubu Poesie bez pranic a tkanic jsem nadprůměrný, ale Vy tomu nevěříte. Říkáte, že jste vzdělanější, chytřejší, dovednější a silnější než já. Vidím to přesně naopak. Tak, kde je pravda? A jak to objektivně zjistit?

    No, přece přímým srovnáním před živým publikem, resp. odbornou porotou: Battle of Arts!

    Myslím si o Vás, že na internetu vykládáte arogantní a hloupé řeči, a v reálu jste nuly s velkým N. Náznaky inteligence vnímám u NATASHI, TOMASZE a RICARDERONA a možná i u kolegů z lingvistiky a bohemistiky, ale suma sumarum je to deprimující a ubohý, nemá to úroveň a přitom si to hraje na elitu (nejdřív na nyxu a poté v celé republice...). A Vy si zase myslíte, že věci se mají přesně naopak. A tady se točíme v kruhu. Takže, jak zjistit, kdo má pravdu?

    Zvu Vás na Battle of Art!

    kdy : dne 30.6.12 v 16:00 hodin

    kde : za dobrého počasí na Letné na bývalém pomníku Stalina, za špatného počasí v Týnské literární kavárně

    Protože si myslím, že byste jinak neměli nejmenší šanci, dávám vám výhodu, aby to bylo vyrovnané, takže já budu soutěžit sám proti vám všem. Ale, aby to nebyl věčný souboj, tak chci soutěžit jenom s třemi nejschopnějšími z vás, které nějak musíte mezi sebou určit. S každým z nich se utkám ve třech uměleckých disciplínách, přičemž dvě z nich vybíráte Vy a jednu vybírám já. Myslím, že pak jsou šance vyrovnané.

    Samozřejmě hodlám soutěžit jenom v disciplínách, kde jsem nadprůměrný, a přikládám jejich seznam jako přílohu 1.

    Musíme se domluvit na složení poroty a posouzení výkonů. Mně by nejvíce vyhovovala neutrální vědecká komise z tří členů se stejnými hlasovými právy.

    prohra a výhra

    pokud v celkovém počtu vyhrajete Vy, pak se vám veřejně omluvím za svojí drzost a neschopnost ve znění vámi navrženého textu a další dva roky nebudu na nyxu publikovat žádné verše v českém jazyce

    pokud vyhraju já, chci, abyste se mi omluvili slovy "Promiň Nečechu, podcenili jsme tě, ale teď si uvědomujeme, že jsi silnější, schopnější a inteligentnější, než my všichni dohromady!"

    a natočíme to na video

    POKUD TUTO VÝZVU NEPŘIJÍMETE, BUDU VÁS právem POVAŽOVAT ZA ZBABĚLCE

    seznam soutěžních disciplín

    A. Psané slovo
    A.1 báseň
    A.1.1 experimentální báseň
    A.1.2. volné verše
    A.1.3. haiku
    A.2 kritika
    A.2.1 konstruktivní kritika
    A.2.1 destruktivní kritika
    A.2.1 dekonstruktivní kritika
    A.3 dramatický text
    A.3.1 divadelní nebo filmový scénář
    A.4 próza
    A.4.1 scifi
    A.4.2 horor
    A.4.3 fantasy
    A.4.4 parodie

    B. Hudba a mluvené slovo
    B.1 písně s hudebnim doprovodem
    B.1.1 válečné písně
    B.1.2 rock
    B.1.3 hard rock
    B.2 zpěvy
    B.2.1 liturgie libovolného druhu
    B.3 hudba
    B.3.1 rock
    B.3.2 baroko
    B.4 mluvený projev
    B.4.1 čtení psaného slova dle kategorii A.1, A.2, A.3 nebo A.4

    C. Ostatní umění
    C.1 strategické umění
    C.1.1 šachy
    C.2 bojové umění
    C.2.1 sestava libovolného stylu
    C.2.2 šerm
    C.3 malířství
    C.3.1 benefiční cihla
    NECECH
    NECECH --- ---
    NATASHA: takhle to zatim nehodnotim, ale uvidime, co tomu nakonec reknete
    NECECH
    NECECH --- ---
    Moc se omlouvam, ale jsem mirne prepracovany a chci, aby NEČECHOVA VÝZVA byla propracovana, takze NEČECHOVA VÝZVA PRIJDE AZ ZITRA, ale bude to velka sranda, to vam rikam!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Ó. Nějaké dobrodružství s věcí spojené?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Inu, já si ho jel koupit až Ostravy...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Ten tam nemůže chybět. Zato tady se to ještě nenabízí: http://www.kosmas.cz/knihy/172320/co-to-je-toto/
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: mám ho doma. Je tam i Fiš.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Také myslím, že ještě není na pultech.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Já jsem zvědavá na ten sborník k sedmdesátinám, ten ale teprve vychází, myslím.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    BUBLINKY: A podnítilo k tomu, že ho přijdu pozdravit. ;)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Vůbec jsem neznala ten dokument od Chytilové a teď mne to tedy velice potěšilo.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Děkuji.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Na wernischovské téma.

    Stále lituji toho, že jsem básníkem, říká Ivan Wernisch — Kultura — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/182441-stale-lituji-toho-ze-jsem-basnikem-rika-ivan-wernisch/
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Taky dobré, ale tamto je prďáčtější.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam