• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    NECECH
    NECECH --- ---
    ok, vyhrali jste, dobrovolne nebudu psat do tohoto Vaseho vynikajiciho elitni klubu o Poezií České, ale neodpustim si jedovatou kritiku jinde

    FIN: hlavne jsem se bal svoji vlastni agrese pesti, takze bych ji rad presmeril do ramce souboje bojovych umeni, ktery bych si dovedl predstavit napr. s TOMASZEM, o nemz jsem slysel, ze dela historicky serm, a ty hrajes LARP, takze bys taky mel umet trochu sermovat, bodejt psat prozu o fantasy

    proste moje vyzva je ferova nabidka na zabavnou akci poradanou mnou, a pokud byste se racili nebrat vsechno tak stoprocentne "vazne", jak to rikam, pak nevylucuji, ze by jsme se tam dokazali i bavit

    BUBLINKY: na posouzeni bych umel sehnat minimalne jednoho schopneho nestranneho cloveka, ktery pracuje na vysoke skole jako radny zamestnanec nebo na ni pracoval jako radny zamestnanec a nyni je v duchodu

    pokud je dobre pocasi mohu postkytnout nejake obcerstveni

    konec nabidky a psani v tomto klubu
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Bany rozdávám nerada. Naopak ráda bych, aby se aspoň jeden klub věnovaný poezii dal číst. Preferuji tento. To je všechno.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: hele, takhle to nejde - tak dej nečechovi ban, aby musel psát jinde, a pak všem reakcím anebo nech lidi, aby, když tu plácne hovno do vody, si plácli taky.
    FIN
    FIN --- ---
    BUBLINKY: mně to přijde vynikající: člověk, který se sám někam nedostavil a vymlouval se, že se bojí agrese pěstí, teď ostatní vyzývá, aby se někam za něčím dostavili, jinak budou zbabělci. buďme upřímní: je to kašpar :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ALL: Prosím, abyste svoje reakce na Nečechovu výzvu přesunuli sem [ Těžký život básníkův ] Je tam koneckonců uveřejněna taky.
    Nerada bych, aby se to tady nadobro zahnojilo. Díky za pochopení.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NECECH: Stejná hlasová práva? Takže tři tenoři nebo tři altistky? To je ovšem zcela originelní pojetí.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    TOMASZ: Moc děkuji, ale bezstarostnosti se to vskutku netýká. ;)
    MAEROR: ;)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NECECH: Technická; vzhledem k tomu, že si ze své pozice nebereš servítky a odsuzuješ celou AP, tak sem, prosím pěkně, nelez. ;-* A o tom, že si tu hraješ na nadčlověka ani nemluvě, až si člověk říká, ze které planety jsi přiletěl...uvažoval jsi o nějakých medikamentech, hm?
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NECECH:Nepředpokládám, že by se někdo chtěl účastnit tvého experimentu, ale docela by mě zajímalo, kdo by jej měl posuzovat. ;)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NECECH: Ty jsi vážně cvok.
    NECECH
    NECECH --- ---
    NEČECHOVA VÝZVA

    Komu: Celému klubu Autorská poezie na Nyxu

    I mezi vysoko potenciálními kolegy z klubu Poesie bez pranic a tkanic jsem nadprůměrný, ale Vy tomu nevěříte. Říkáte, že jste vzdělanější, chytřejší, dovednější a silnější než já. Vidím to přesně naopak. Tak, kde je pravda? A jak to objektivně zjistit?

    No, přece přímým srovnáním před živým publikem, resp. odbornou porotou: Battle of Arts!

    Myslím si o Vás, že na internetu vykládáte arogantní a hloupé řeči, a v reálu jste nuly s velkým N. Náznaky inteligence vnímám u NATASHI, TOMASZE a RICARDERONA a možná i u kolegů z lingvistiky a bohemistiky, ale suma sumarum je to deprimující a ubohý, nemá to úroveň a přitom si to hraje na elitu (nejdřív na nyxu a poté v celé republice...). A Vy si zase myslíte, že věci se mají přesně naopak. A tady se točíme v kruhu. Takže, jak zjistit, kdo má pravdu?

    Zvu Vás na Battle of Art!

    kdy : dne 30.6.12 v 16:00 hodin

    kde : za dobrého počasí na Letné na bývalém pomníku Stalina, za špatného počasí v Týnské literární kavárně

    Protože si myslím, že byste jinak neměli nejmenší šanci, dávám vám výhodu, aby to bylo vyrovnané, takže já budu soutěžit sám proti vám všem. Ale, aby to nebyl věčný souboj, tak chci soutěžit jenom s třemi nejschopnějšími z vás, které nějak musíte mezi sebou určit. S každým z nich se utkám ve třech uměleckých disciplínách, přičemž dvě z nich vybíráte Vy a jednu vybírám já. Myslím, že pak jsou šance vyrovnané.

    Samozřejmě hodlám soutěžit jenom v disciplínách, kde jsem nadprůměrný, a přikládám jejich seznam jako přílohu 1.

    Musíme se domluvit na složení poroty a posouzení výkonů. Mně by nejvíce vyhovovala neutrální vědecká komise z tří členů se stejnými hlasovými právy.

    prohra a výhra

    pokud v celkovém počtu vyhrajete Vy, pak se vám veřejně omluvím za svojí drzost a neschopnost ve znění vámi navrženého textu a další dva roky nebudu na nyxu publikovat žádné verše v českém jazyce

    pokud vyhraju já, chci, abyste se mi omluvili slovy "Promiň Nečechu, podcenili jsme tě, ale teď si uvědomujeme, že jsi silnější, schopnější a inteligentnější, než my všichni dohromady!"

    a natočíme to na video

    POKUD TUTO VÝZVU NEPŘIJÍMETE, BUDU VÁS právem POVAŽOVAT ZA ZBABĚLCE

    seznam soutěžních disciplín

    A. Psané slovo
    A.1 báseň
    A.1.1 experimentální báseň
    A.1.2. volné verše
    A.1.3. haiku
    A.2 kritika
    A.2.1 konstruktivní kritika
    A.2.1 destruktivní kritika
    A.2.1 dekonstruktivní kritika
    A.3 dramatický text
    A.3.1 divadelní nebo filmový scénář
    A.4 próza
    A.4.1 scifi
    A.4.2 horor
    A.4.3 fantasy
    A.4.4 parodie

    B. Hudba a mluvené slovo
    B.1 písně s hudebnim doprovodem
    B.1.1 válečné písně
    B.1.2 rock
    B.1.3 hard rock
    B.2 zpěvy
    B.2.1 liturgie libovolného druhu
    B.3 hudba
    B.3.1 rock
    B.3.2 baroko
    B.4 mluvený projev
    B.4.1 čtení psaného slova dle kategorii A.1, A.2, A.3 nebo A.4

    C. Ostatní umění
    C.1 strategické umění
    C.1.1 šachy
    C.2 bojové umění
    C.2.1 sestava libovolného stylu
    C.2.2 šerm
    C.3 malířství
    C.3.1 benefiční cihla
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    TOMASZ: No vidíš, já bych si zase klidně nechal jen ty dvě poslední :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    BUBLINKY: Láme se mi to mezi druhou a třetí strofou. První dvě jsou skvělé a mají takový leh'-ký klus. ;) V první jsou pěkné obrazy, ta druhá začíná přihořívat.

    Ale pak to sklouzne do čehosi, co asi měla být pointa -- a mohla být --, ale v této básni ji nestrávím, protože pozbyla tu šťastnou bezstarostnost těch prvních dvou, které (jak jsem už řekl) ;) jsou na ni moc skvělé. :)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Můj Den si leh´
    na strakatý koberec
    vítr pod hlavou
    větev přes větev

    těžce vydechuje
    prach sena
    z naší stodoly

    díváme se na sebe
    a ani jeden z nás
    si není jistý
    skutečným stářím
    toho druhého
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    TOMASZ: Dal bych ti dva palce, ale nejde to...
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    BRIDGET: Tak tady:

    S Tvou láskou však
    už dlouho nepočítám
    poslední dobou totiž
    už jen odečítám


    jsem si živě představil Haničku Zagorovou, jak to zpívá na nějakou přesladkou melodii a uculuje se u toho jako správný šestašedesátiletý diblík... :D
    NECECH
    NECECH --- ---
    BRIDGET: text "Jak nahá" z meho poledu neni spatny, protoze neni perfektne dobrouseny, ale zato ma dynamiku a prijemny konec, zacinam si nicmene myslet, ze literarni subjekt zoufale hleda zivotniho partnera nebo prinejmensim dobreho milence, tak at to klape nejen v literature ;-)
    BRIDGET
    BRIDGET --- ---
    ještě zkusím něco:
    **************
    Zisky a ztráty
    nad vším otazníky
    Sčítání mě baví
    Lehce sečtu
    S díky

    S Tvou láskou však
    už dlouho nepočítám
    poslední dobou totiž
    už jen odečítám

    *****************
    Jak nahá
    choulím se v jeho pohledech
    Bolestivé doteky očí
    znovu zaútočí....!

    Myšlenky se rozutekly
    do všech stran
    Ukrýt se - není možné
    Pohledem uhýbám

    Do zábran
    *******************
    SMUTEK ROZCHODU
    Pokojné světlo lucerny
    tulí se ke svému středu
    Polibky na schodech váhají
    slova se povědět nedovedou

    Těkavé pohledy skrývají
    vysněné touhy na útěku

    Úplněk mlčí na své cestě -
    děvče se před půlnocí nevysleče

    NECECH
    NECECH --- ---
    JANEQ: Ja myslel, ze se rika "do piči", ale ty jses najekej spisovnej, takze zrejme dalsi grammar nacek...

    Moc se omlouvam, ale jsem mirne prepracovany a chci, aby NEČECHOVA VÝZVA byla propracovana, takze NEČECHOVA VÝZVA PŘIJDE AŽ ZÍTRA, ale bude to velka sranda, to vam rikam!
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    Díky Bublince a Nataše za poslední reflexe. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam