• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: Jsi hrdina dne. Ještě si to podrobně prostuduji, ale už takto to vypadá, že se nepoprali. Doufala jsem v zajímavější skladbu publika.

    (Nesourodě dodám ještě k IMDB - artové kusy opravdu mohou jejím sítem propadnout, to byla trefná poznámka. Např. Holy Motors mají jen 7.0, což je skandál.
    Tedy dobrá: beru zpět.)
    FIN
    FIN --- ---
    otázka, zda autorská čtení mění vnímání poezie, mi připadne jako dokonale stupidní - asi tak, jako kdybych se zeptal, zda pokrývání povrchu země asfaltem nějak mění dopravu :-)
    FIN
    FIN --- ---
    ale díky. konečně chápu, co včera myslel michal bystrov, když mi vyprávěl o jakémsi článku, který vzbudil v našich současných literárních vodách takové pohoršení... jo, měl pravdu, současná nová česká poezie je trochu v krizi. když to čtu, není divu :-)
    FIN
    FIN --- ---
    VANEK: s tím těsnohlídkem má pravdu: tak sebestředného mizerného básníka zaměřeného na budování vlastního osobního kultu, který všude, kam to jde, nacpe hlavně sám sebe, jsem už dlouho neviděl. jen mě mírně baví, že na to celá naše současná scéna musela přicházet asi 3 - 4 roky poté, co jsem to na začátku řekl po první jeho exhibici ve fra :-)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    VANEK: Klobouk dolů za takový přepis!
    VANEK
    VANEK --- ---
    Posledni dotazy: zvucny pan dava hadanku, ryby jsou rybi - nikdo: sv. Antonin paduansky kaze rybam
    VANEK
    VANEK --- ---
    Jh: prilis mnoho hmoty, porad nekde couha igelit, i kdyz se mi to libi, jsme se s adamem bavili, ten civilismus uz unavuje, nejaka abstrakce
    srovnani kolmacka - groh: spiritualni, oba napsali basen Hlas kde promlouva Buh, u kolmacky je to plechovka primalexu, g. Syrovou konkretnost nema
    polsti basnici, to tady moc neni
    VANEK
    VANEK --- ---
    Kp: bych si pral vic experimentu, treba slovensko nebo polsko, aspon revue Kloaka, centrum v Krakove, Vlak je tomu nejbliz. Je mi to lito, byli jsme velmoc v 60. letech, polaci mi nechteli verit
a uz vubec ne digitalni poezie, tvurci vyuziti internetu
    VANEK
    VANEK --- ---
    jh: jmen uz je moc, pripravuju debut pro fra a tesim se
    jeste nejaky dotaz, nema skup. Fantasia nejake prohlaseni?
    Borzic (zvucne a nervne): co vam schazi?
    Smr: moc mi chybel ten typ, co pise ta olina, strasne se mi ulevilo, generacni vypoved z pohledu zeny, ja jsem se pokousela uz pred 7 lety, ona to ted udelala uplne jinak, uz nestiham zapisovat pochvalne liceni
    VANEK
    VANEK --- ---
    Smr: loni mi prisel zajimavy jediny debut pavly medunove
    jh: (ted mi to vypadlo)
    čada nesouhlasi, vyjmenovava ty, co vydali, zaneta lichtenbergova, janele z liku - obecna shoda - 50lety debutant vl. Matuška
    zvucna pani doporucuje alici hekrdlovou, je uzasna, znate ji? Ne
    straka: jan nemecek, jan delong
    VANEK
    VANEK --- ---
    Jsem rad za boj proti zbourani domu na vaclavaku, architektem byl muj prastrejcek bóža
    ale zabyvejme se vic tim, ze ti katolici udelali vystavu o tech reholnicich
    rozpacite ticho, straka vyzyva k dotazum, slecna: jak si vysvetlujete, ze tyto posledni roky jsou tak silne? rozpacite ticho
    VANEK
    VANEK --- ---
    Ted dalsi pan, ktery uz je dedecek, velmi zvucne lici, jaci basnici ho v zivote cim oslovili: Gruša, kryl, holan, pistora, svetlana burianova, xindl x
    VANEK
    VANEK --- ---
    Straka nadnasi autorska cteni, ruzne podoby, zmenila vnimani poezie?
    Odpovedi moc nestoji za zapis
    smr: rada na cteni beru kamaradky, ktere se moc neorientuji, a velmi je to oslovuje
    jh: k tomu pojmu gheta, jestli muzu, pro me elita neni sproste slovo
    jakas pani z publika zvucnym hlasem pateticky chrli nesrozumitelne sracky, ted si stezuje, ze na cteni janota a spol. nebyli do prvni rady slyset a bez ocniho kontaktu, ja se jmenuji jarmila hannah cermakova a vim o cem mluvim
    VANEK
    VANEK --- ---
    Straka nadnasi autorska cteni, ruzne podoby, zmenila vnimani poezie?
    Odpovedi moc nestoji za zapis
    smr: rada na cteni beru kamaradky, ktere se moc neorientuji, a velmi je to oslovuje
    jh: k tomu pojmu gheta, jestli muzu, pro me elita neni sproste slovo
    jakas pani z publika zvucnym hlasem pateticky chrli nesrozumitelne sracky, ted si stezuje, ze na cteni janota a spol. nebyli do prvni rady slyset a bez ocniho kontaktu, ja se jmenuji jarmila hannah cermakova a vim o cem mluvim
    VANEK
    VANEK --- ---
    Obecna shoda 2011-2 silne roky, letos min
    kp: vyznamne u stredni generace, zacina se prehodnocovat pristup 90.let
    borkovec zustava 1 nohou v tom svem, co si vybudoval, "psat oci", 2. ohledava v jazyce
    ostatni ocenuji jeho milostne basne z jinych duvodu
    jh: hra s konfesionalitou, dale princip palimpsestu, "prořezávky" , me bavi, prijde nosnej
    pro me principialne otazka, jestli basnik reflektuje jazyk, jen kdyz s nim naklada napadne
    VANEK
    VANEK --- ---
    Ted k mym autorum, jsem fanda stredni generace, vsichni se smeji, ze ne proudu
    halmay, kolmacku, chlibce, z mladsich step. Noska
    rozbor, jak halmay protiklad nedava rozhovory, k uplne nejlepsimu co tady mame, aplikuje bonmot hrusky o karlu tomanovi
    ja tomu rad rikam kus igelitu, neco tam couha, spinava dlazba treba
    vyrusta z nejake kontemplace, je jakoby casosberna, ve versi "zas stejna svetla od lanove drahy
    VANEK
    VANEK --- ---
    Dale Dynka, Ondrej Macura Sklo jedna z nejlepsich poslednich let

    KP: letos jeste nemam nacteno a co jo, nelibilo - z publika, co: - treba zrovna Macura, nejsem si jisty tou ironii, mam problem i u prozy, zatim ho mam s vykricnikem

    JH cte ukazku, ted z chlibce, jehoz navrat povazuje za udalost
    VANEK
    VANEK --- ---
    Sbirky posledni doby: rudcenkove, zborila, pepo, pomoz mi! Straka: borziče, smr: nebo josefa straky. Ten se pyri, odmita, rika Jitky Srbove, vseobecne pritakavani

    sbirkou roku bude chlibec
    rada bych zminila dvou basnirek: s. Fischerove, ale zklamala proti predchozi; irena stastna Zivorodky, ovlada umeni zkratky, velmi usecne pritom presne, opakovane tema rodu
    VANEK
    VANEK --- ---
    A jeste mame hrozne malo soucasne nemecke

    smr: 2008 taky vnimam jako predel, ve sve disertacni praci bude jednim ze dvou
    Fantasia pro me velky prelom, jsem souznela, obrovsky drajv mi tu chybel
    priklon k poemam, delsim celkum, umoznuji komplexnio pochopeni sveta, je to proste komplexni zalezitost, nebo ted olina stehlikova chysta a myslim ze bude velmi dulezita
    VANEK
    VANEK --- ---
    jH: bych vyzvedl preklady, spolutvori poetickou rec, maji potencial vlivu, dnes myslim Petra Zavadila, 2009 nova cela Bozska komedie, silny poptencial polska poez. Manka: mne chybi WHAuden, nemame Transtromera
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam