• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Jojo, už jsem si přečetl jak Psí víno, tak Pioreckého (jiné jsem nenašel, na FB RR link ignorován). Nezávidím ti, ale z pochopitelných důvodů ani nepomohu, leda bys chtěla dohledat tu Dětákovou.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: Ano, a je třeba, aby na to někdo reagoval. Což bohužel budu muset být já.
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Tak pardon, na komunitních sítích už se to obcuje hlava nehlava; já mám ještě minulý týden.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Web RR cupuje "duchamorné texty Olgy Stehlíkové", kam se hrabe Dětákové kritika Správcové v KP téže před nějakými 20 lety! Plus nějaké zásadní hloubání o úpadku doby na závěr: "Přispívá komunitní básnické obcování, realizované především na sociálních sítích, ke kritičnosti, neřkuli sebekritičnosti, nebo spíš ne?"
    Vyprávěj | Revolver Revue
    http://www.revolverrevue.cz/stepan-nosek-vypravej
    VANEK
    VANEK --- ---
    Mohlo by vás zajímat: večer neautorského čtení příští sobotu v Karlíně.
    https://www.facebook.com/events/1476650675938722/
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ČT art se pokouší naplnit svůj smysl tu a tam nějakým paběrkem. Toto zní zajímavě, aspoň z těch úryvků:
    Fenomén Underground: Underground is life — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10419676635-fenomen-underground/
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Tentokrát jsem byla poněkud nepřítomná, ale příště začnu hned zkraje vrčet a cvakat zubama.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Že já sem vůbec chodím, když už mohu dopředu odhadnout, co se to tu zase nakupilo...
    FIN
    FIN --- ---
    RICARDERON: ? ani nevím. zatím jsem měl pocit, že vzdoruji pokusům jednoho to zas celý vytrollit, ale věru jsem netušil, že se taky přidáš :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Mě moc líbit jak vy mít velká pinďouři.
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: karlštejn i další kokořín už jsem letos koupil, promiň :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    FIN: Ačkoli máš naprostou pravdu v tom, že jsem troll, i v tom, že vždycky přijdu s nějakým vysvětlením, když něco poseru, věz, že "rafinovaný záměr" obvykle deklaruji pouze, pokud tam opravdu byl! A i když mi to nemusíš věřit, s tou větou jsem si pečlivě vyhrál maje na mysli přesně to, co jsem napsal níže. Skoro jsem se bál, že by si toho, nedejbože, třeba nikdo nevšiml. :D
    VANEK
    VANEK --- ---
    (Jako bych je viděl.)
    FIN
    FIN --- ---
    (totiž "jendo")
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: nemyslím, že by to byl záměr. myslím, že to tak prostě je, akorát máš ještě jednu neodolatelnou vlastnost: vždycky, když něco, no je jedno, zda posereš anebo to prostě ne zcela vyjde, tak to *vysvětlíš*. prostě vzápětí přispěcháš se zdůvodněním, proč to celé byl rafinovaný záměr a jak to dotyčný nepochopil. žádné strachy, i tento trollí postup jest znám a již zde prošla řada expertů, někdy i s vyšším troll-ratingem :-) btw, jende citróne, kterou část věty "akorát nepozná, kdy si narazil" jsi nepochopil? :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    FIN: Ano, ano, to byl záměr. A chtěl jsem tím demonstrovat, jak vždy ke konci té eskamotáže, když už ti další věcné argumenty nepřipadají dostatečně úderné, vyřkneš nějakou úplnou absurditu, jakože třeba lidé ti svěřují ochotně svá tajemství, protože u tebe zůstanou v bezpečí, a protože v hloubi duše tušíš, jak to s tím je, raději ji podepřeš tvrzením, že jsi tím znám mezi svými přáteli. :)
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: no, trochu problém je v tom, že na řadu věcí sis odpověděl chybně - vypadáš totiž přesně jako rýpavý troll, který rád vrtá do lidí a musí mít poslední slovo, akorát někdy nepozná, kdy narazil. a jsi tím znám, dokonce docela dost. rádo se stalo, nestyď se příště zeptat zas :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    FIN: Fine, vypadám snad, že mě zajímá tvůj hlubší rozbor? Nevypadám.
    Ptal jsem se tě na něco takového? Neptal.
    Co jsem tedy vlastně udělal? No, pouze jsem spontánně vyjádřil pobavení nad zážitkem člověka, který se s tebou setkal poprvé v životě a ihned si odnesl cenné poučení.
    Jsem snad mezi svými přáteli znám jako někdo, kdo musí mít za každou cenu poslední slovo? Jistěže nejsem. Můžeš se jich zeptat, určitě to potvrdí. Ale neříkej jim, že jsem tě k tomu nabádal já. Nechci, aby se cítili tebou obtěžováni.
    Ještě něčemu nerozumíš? Ne? Tak vidíš, žes na to přišel sám! ;)
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: ano, namísto slovesné formy...
    v tom klubu se to dělá tak a tak, protože a proto
    ... jsem užil návodnou tázací formu
    je to tam tak a tak? ano, protože... bla
    musím říci, že tvá představivost je skutečně asi dost chabá, pokud *tohle* je tak moc mimo ni :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    FIN: Odehrálo se formou několika otázek, na něž sis sám odpověděl?! No tvl! Vidím, že skutečnost asi o dost předčila mé chabé představy. Omlouvám se, že jsem tak podcenil tvé kung fu... :P
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: ne, to jako úplně že bys mě neslyšel. mé vysvětlení (jemu) do pošty totiž bylo velice stručné, odehrálo se formou nějkolika otázek, na něž jsem si sám odpověděl (tedy model "proč je bla bla? protože bla bla") a žádném zdání se přemlouvání nebylo řeči - naopak jsem přesně odpověděl v duchu "tak to je a zůstane" s nevyřčeným podtónem "a vůbec mě nezajímá, co si kdo myslí". takže nevím, co za divadýlko z toho nyní vzniká a proč kdo co jak atd. ho dělá. ale proč ne, váš ukecaný boj. jen laskavě vynech "jako bych ho slyšel" - věci jsou, jak jsem právě napsal, ostatně jako vždycky, což je poučeným známo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam