• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  BALVAN42Sociologie
  Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

  Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)
  rozbalit záhlaví
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  TWISTRABBIT: a v čem se ti zdá dobrá? mně přijde, že ji zjednodušuje stejně jako sebe sama mnohdy zjednodušovala postmoderna, kde to zjednodušení spočívá v tom, že když nelze mít řád, zbývá už pouze dosahovat chaos - jenom se zneguje starý epistemologický postoj a rezignuje se na (objektivně namáhavější) úsilí rozlišovat mezi texty, které chaos připouštějí, nezavírají před ním oči, ale snaží se s ním vyrovnat, a texty, které se mu poddávají a jsou spíše nesmyslné... stejně jako u Sokalovy aféry kdosi poznamenal, že ta "odhalená" snadnost publikovat nesmysl ve vědeckém časopise je stěží nějakým překvapením, je na nějakém diskurzu (jako je ten postmoderní) stěží překvapivé, že ji tvoří skupina velmi dobrých a vlivných textů a množství módního barevného nesmyslu .)
  TWISTRABBIT
  TWISTRABBIT --- ---
  Jan Keller 2013: Posvícení bezdomovců 1/3 - YouTube
  http://www.youtube.com/watch?v=JwcV-dYP2Sg

  ta definice postmoderny je tu dobrá...
  DUNAR_
  DUNAR_ --- ---
  HHANULKA
  HHANULKA --- ---
  Job za milión: Optimalizace školek na Praze 8 ;)
  https://zakazky.praha8.cz/ZakazkaDet.aspx?Zak=FVcngSM2cOCb86X0oFW3pbxpl4Vw==
  BOBR
  BOBR --- ---
  TLAMPAC: zkus se podívat na vups, výzkumný ústav práce a soc věci, třeba to tam někdo. teoreticky je možný kuchař, ale ani nevím, jestli teoreticky je správné slovo.
  TLAMPAC
  TLAMPAC --- ---
  ACHERON: jen krátce jako komentář k jednomu výsledku z výzkumu, v hospodářkách, vyjde to asi v červnu...
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  TLAMPAC: kde, kdy a v čem?
  DUNAR_
  DUNAR_ --- ---
  TLAMPAC: kterykoli vedec? :-)
  TLAMPAC
  TLAMPAC --- ---
  Sociologové, nevíte o někom, kdo se zabývá workholismem, přerůstání práce do soukromí, bytím neustále pracovně online? Sháním nějakou autoritu, odborníka, experta, který by se k tomu mohl vyjádřit...

  PS: Dr. Duffkovou prosím ne. O té už vím.
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  MATHEA: napiš ID KOCHANSKIT
  MATHEA
  MATHEA --- ---
  Ahoj vsem, nezabyva se tu nekdo trochu vic sociologii zvirat? Potrebovala bych neco probrat k bakalarce, na kterou jsem konecne vlitla a hodil by se jeste nejakej odbornejsi pohled nez muj.. jakozto tezkyho flakace a nedouka:)
  BRKOUS
  BRKOUS --- ---
  ACHERON: Druckera uz jsem si projel, ale potreboval bych neco aktualnejsiho a predevsim vyzkum jejich motivaci a rozhodovaciho procesu.
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  BRKOUS: že by něco od Druckera?
  BRKOUS
  BRKOUS --- ---
  Ahoj, nevite o studii, ktera by rozebirala postaveni manageru uvnitr spolecnosti a co ovlivnuje jejich rozhodovani?
  Cetl jsem k tomu The New Spirit of Capitalism...
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  ENDLIFE: myslím, že to je špatná volba tématu vzhledem k osobní angažovanosti v celém procesu a nějaká obhajoba vlastní angažovanosti je pak sekundární. V jakém teoretickém rámci, případně jakou metodu chceš použít pro analýzu toho procesu?
  ENDLIFE
  ENDLIFE --- ---
  Mám prosbu – jako diplomku (na FSS MU) dělám case study o ustavování instituce, konkrétně specifické komise, která rozhoduje o rozdělování stipendií na kulturní aktivity studentů u nás na fakultě. Sám jsem byl členem týmu (tzn. studentské komory fakultního senátu), který to celé navrhl a implementoval. Rád bych to celé zpracoval tak aby to bylo přínosné jednak pro nějaká budoucí srovnání, ponaučení se, inspiraci apod.

  Vzhledem k tomu, že jsem byl aktivní member celého procesu, tak hodně řeším situovanost sebe sama coby aktéra/výzkumníka a procházím si literaturu. Měli byste nějaké tipy pro to, co bych si měl načíst? (Sám už jsem prošel celkem dost literatury, většinou se týká především sběru dat, tak ještě zkouším, co se dá objevit.) Předem díky!
  TLAMPAC
  TLAMPAC --- ---
  ELLTY: nechápu, proč by rozvodovost, sňatečnost a porodnost měly korelovat s politickými o občanskými právy? Ještě tak možná rozvodovost - občanská práva, ale v kontextu demokratizace a sekularizace západních společností.
  TLAMPAC
  TLAMPAC --- ---
  ACHERON: ahoj, jestli je to otázka, tak mám na ni k dispozici pouze svůj názor: vertikální důvěra dost možná neřeší integraci jedince ale integraci institucí do společnosti. Nedůvěra ve státní politické instituce nepředpokládá slabou integraci jedince ale to, že politické instituce nerezonují se strukturou.

  Příklad: italská mafie vznikla jako nedůvěra v italský stát, ale ty, jež se aktivně či pasivně mafie týkala, nebyli vzájemně sami neintegrovaní, pouze italský stát neodpovídal společenské struktuře jižní Itálie a proto zde byla velmi nízká vertikální důvěra.

  Je to názor. Dává smysl?
  ROZTE
  ROZTE --- ---
  TLAMPAC: super :)
  diky
  ACHERON
  ACHERON --- ---
  TLAMPAC: prosim te v mereni anomie se meri i vertikalni duvera, tzn. v instituce, jako symptom anomicke situace. Tzn. predpoklada se tam vztah mezi mirou integrace jedince v socialnim prostredi a jeho vztahem v instituce. Viz teor background k Srole scale
  SPLIFFBOY
  SPLIFFBOY --- ---
  ACHERON: mě teda z dotazu nutně nevyplývá, že by ji nečetl. chtěl zajímavý příklady a já jsem za ten jeho dotaz rád, protože ten příklad od TLAMPAC: ze života s povodní se mi moc líbí...
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam