• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MRMNKAsijska kuchyne a recepty (thaiska, indicka, cinska ...) /cekujte nastenku - seznamy obchodu, restaurace, tipy, odkazy..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MRMNK: vyrobíš z fermentovaných bobů, co maj v Malešicích hned vedle ;-)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    NOIZER: ha, v tom případě díky za tip! marně jsem jí tady sháněl.
    MRMNK
    MRMNK --- ---
    SALVATOR: pixian je nekvalitnejsi chilli bean paste, bacha na verzi od lee kum kee, ta neni moc dobra
    Urcite je maji ni jak v malesicich tak v sape, maji nekdy ruzne verze, nekdy prosle, ale u tohodle to urcite nevadi
    Nahrazku nevyrobis, chut je typicka
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZUZKAOU: chodim kolem a prehlizim to, jsem pako:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    TIGRE: fyi v malesicky trznici sezenes nekolik prichuti za 60kc za sklenici
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZUZKAOU: co je "cinsky kramek u Orinky"? Kde?:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TIGRE: tohle mivali v tom čínském krámu u Orionky. cenu si nepamatuju.
    PERRYN
    PERRYN --- ---
    TIGRE: ahoj, jednu sklenicku lao gan ma bych si take vzal. Diky, pak napis, jak bys to chtel predat a zaplatit. Diky moc
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Budu objednávat z internetů nějaký ingredience. Jmenovitě Lao Gan Ma, chtěl by někdo případně sklenici či dvě? Vycházelo by to cca na 90 Kč/ks. Pokud ano ozvěte se rychle.

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Měli by na Francouský Pixian, neboli sichuan chilli bean paste? A jmenuje se to vůbec nějak česky? A pokud ne, bylo by možný pro podobnej chuťovej efekt smíchat miso pastu a nějakou fermentovanou chili omáčku typu Sriracha?
    PEDRO
    PEDRO --- ---
    Behem brezna/dubna oteviraji japonci na Petrinach “true japanese ramen bistro”. Blizsi info zatim nemam
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    VOY: No, vařím od oka, takže přesným množstvím neposloužím, ale je to jednoduchý. Samotná omáčka je jen rýžovej ocet - asi lžíce, cca tolik světlý sojový omáčky, jedna až dvě čajový lžičky hoisin (spíš dvě, pro hoisin mám slabost), lžička cukru, necelá lžíce škrobu a trocha vody (dvě - tři lžíce?). On i ten recept je primitivní, stačí osmahnout kuře obalený ve škrobu, vyndat, do oleje po kuřeti přijdou chili vločky a česnek se zázvorem - buď hodně nadrobno, nebo pasta, po pár vteřinách kuře zpátky, zalejt omáčkou, povařit do zhoustnutí a je hotovo.
    VOY
    VOY --- ---
    SALVATOR: Good job, vypada to dobre! Pokud bys mel nekde po ruce recept na omacku, nebudu se zlobit :-)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Jen taková blbost, ale musim se pochlubit, protože se mi to povedlo. Kuře generála Tso :)

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    SAMOUT: Cywe to ses prd gastroturista :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PENTAFEKTEK: Jen kdyby to nebylo v takovy zadeli na opacnym konci Prahy :-(.
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    NYXALLAH: jéé Ahmed :) tam chodim už léta... jedna z nejlepších českejch indorestaurací co znám ... starší kuchař Ahmed umí moc :) mladší taky dobrej, ale starej to má hold v ruce víc
    taky doporučuju
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Jen si odlozim

    How to Make XO Sauce - A Hong Kong Favorite - The Woks of Life
    https://thewoksoflife.com/2016/10/xo-sauce-recipe/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam