• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYYSHAOrder of the Stick

    Diskuze o komixu Order of the Stick a jeho překladu

    Nejnovější přeložený díl

     

    Seznam epizod v originále

    Český web

    RSS Hůlkový řád

    rozbalit záhlaví
    HARALD
    HARALD --- ---
    MYYSHA: nelze srovnávat okupační armádu s jedinou základnou zcela obranného charakteru. kdo to dělá, ten se připojuje ke kamapani financované firmou ze země bývalého okupanta.
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Něpanimáju řeči Haraldova kmene.
    HARALD
    HARALD --- ---
    невозможно сравнивать оккупационную армию с единственной базой защитительной натуры. кто это делает только участвует в кампании финансированой фирмой из стороны бывшего захватчика.
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    Wyswietlowacz?
    HARALD
    HARALD --- ---
    STILGAR: ty máš zřejmě chuť táhnout vozík s ostatky "zlikvidovaného" okupanta :-)

    STILGAR
    STILGAR --- ---
    Ano ano, dlouho jsme tu neměli vojska spřátelených armád...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    STILGAR: to je jen otazka casu, brzo tady budeme mit okupacni pevnost s ambasadnim statutem :)
    FIN
    FIN --- ---
    lol. tak s tím bych u naší češtinářky asi neuspěl...
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    MYYSHA: No a když narazíš na skupinu překládající OOTS, vytvoříš si mylný dojem, že jsou to všechno gramatičtí náckové.


    FIN: Co se týče toho že jsou amíci stejní... kde přesně tvrdím, že to tu taky není sám dement? ;)

    No nic, navrhuju enough flamewars, stejně vyřešíme kulový. Dokud mě od amíků dělí oceán, nevadí mi.
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    No a aby jsi narazil na skupinku čtoucí OOTS, utvoříš si milný dojem, že všichni przní češtinu.
    FIN
    FIN --- ---
    STILGAR: mohu tě s několika seznámit. pojem "jak jsou ti američané dneska dementní" je jedna z největších současných evropských demencí. jsou úplně stejní jako my.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Jestli mohu take ohrat sve polinko v ohni, doposud jsem taktez potkal jednoho anglicky mluviciho francouze na petset nemluvicich. A ten jeden studoval pet let v americe a vyjadroval se o svobodnem narodu vezkrze hanlivymi slovy :o)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NAVARA: + ty jejich roje jsou vzhledem k jejich poctu vetsi :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    STILGAR: pokud ti bude stacit z dalsi prvni ruky :)

    potkal jsem tam behem 4 mesicu jak hnupy, tak inteligentni lidi - a oboji skupiny se stylem "svuj k svemu" sdruzuji do roju, staci tedy aby jsi narazil na tu prvni skupinku a razem si ucinis milny dojem.
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    Ano, internety se zasloužily především o masivní rozšíření engrish.

    Na nedemenci amíků začnu věřit až nedementního amíka potkám nebo o něm uslyším z důvěryhodného zdroje. (Ok, jednoho jsem sice potkal, ale ten učil na univerzitě, od někoho takového je jistá úroveň nedemence očekávatelná bez ohledu na národnost.)
    A podle toho co vyprávěl spolužák ze střední po ročním pobytu v améru, čistá koncentrovaná demence se tam na něj valila ze všech stran.
    FIN
    FIN --- ---
    MYYSHA: ano, zeměpis by vylepšit mohli. obecně. i když zobecňovat je hloupé, souhlasím s tím, že obecně mají evropani lepší zeměpisný přehled. ozkoušeno na lidech.

    co se té paříže týče, možná dochází ke změnám. mladé generace. italové taky bývali tupí a dnes omladina vesele šprechtí na on-linovkách anglicky. mají těžký přízvuk a poznat italsko/řeckou angličtinu jde poměrně snadno, ovšem domluví se. před takovými 15 lety to ale bylo otřesné. samozřejmě, v římě se člověk taky jaksi domluvil, jinde v itálii už vůbec, ale neuměli. a co říkali známí, kteří pořádali nájezdy na francii místo do itálie, byli na tom frantíci dost podobně. možná teh internetz a on-line MMorpgs něco změnily :-)
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Fin, fyi, já se v Paříži anglicky domluvil prakticky všude, v Madridu prakticky nikde.
    Američani nejsou tupí jako národ, ale úroveň jejich vzdělávání je podstatně níže než evropská, co se zeměpisu mimo USA a přírodních věd týče, to nikdo nepopře.
    FIN
    FIN --- ---
    STILGAR: zbav už se té moderní a nablblé představy, jací jsou amíci blbci. byť nám to tady ve střední evropě frčí, je to hluboký omyl.

    moji vedoucí jazykoví ignoranti jsou francouzi a italové. španěle částečně chápu, protože španělsky například mluví většina jižní a střední ameriky, tudíž je to světový jazyk (byť my středoevropané to občas nepostřehneme) a tudíž si mohou myslet, že další jazyky tolik nepotřebují. italština ovšem světovým jazykem nebyla nikdy a u francouzštiny to pominulo před staletím či dvěma a oni si toho (že už to není světový jazyk) ještě nestačili všimnout, chudáčci :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    cimto, ze vuci francouzum mam prirozeny despekt, byt je to jedna ze zemi kde jsem nebyl? :)
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Zvláštní. Já taky letěl z De Gaulle a anglický popisy tam byly.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    MYYSHA: U mne teda v tomhle jazykovem ignorantstvi taky vedou frantici ... uz i treba v tom, ze vsechna mezinarodni letiste maji informacni tabule (Arrivals, apod.) v anglictine, s vyjimkou letiste De Gaulla, kde je to ve francouzstine ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam