• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    HANNYS: mně taky kalíšek ze začátku "protékal", takže jsem nosila intimku. Ale pak jsem se to nějak naučila a i když mám sebesilnější menstruaci tak nevyteče ani kapička. Myslím, že to je hodně tím, že si teď dávám kalíšek níž. Přišlo mi, že čím je hlouběji, tím spíš to kolem něj nějak prosákne. Zkus si ho fakt dát jenom na kraj (musíš mít ustřihnutou tyčku, jinak to škrábe) a uvidíš.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    HANNYS: tak zkus vedle kalíšku ještě čistit víc sebe. Navíc, pokud je to špinění a není to čerstvá krev, tak to opravdu není protékání toho, co je vevnitř, ale je to něco, co už je delší dobu v kontaktu se vzduchem...
    HANNYS
    HANNYS --- ---
    MOLLY: jo to jsem taky vypozorovala. Pokazde, kdyz cistim kalisek, tak ho poradne umeju. Jinak to spineni pak, v dalsich dnech menses, je prave jen takove malinke. Asi to bude ten prirozeny sekret smichany s troskou krve, no.

    MAKU: jo presne to me napadlo. Díky za info. Aspon vim, ze v tom nejsem sama.
    Ja jsem to prave nikdy nenazyvala protekanim, protoze mi prislo, ze mi kalisek neproteka :)
    MAKU
    MAKU --- ---
    HANNYS: já to mám také tak, u mě je to myslím tak, jak píše MOLLY: - co stihne stéct během vyndavání a znovuzandavání kalíšku, to pak špiní prádlo. Ale mně to teda dělaly i tampony, takže žádná změna v tomto směru. Jo a mám Ladycup větší, takže velikostí to asi fakt není.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    HANNYS: jen první max. druhý den. Špinění lze někdy zabránit, když se člověk okolo kalíšku umyje (nebo alespoň utře). "špinění" totiž občas jde jen z toho, co je okolo kalíšku.
    HANNYS
    HANNYS --- ---
    Zajimalo by me, zda spokojene uzivatelky pri pouzivani kalisku spini?
    Ja pouzivam cca 2 roky maly Lunette, ale porad s nim musim nosti intimku. Neni to vylozene krev a kalisek ma snad dobrou velikost, protoze nikdy nebyl plny po okraj, ale prijde mi, ze to proste vzdy tak nejak "tece" kolem. To je to protekani, o kterem tu nektere pisete? Co navrhujete? Vetsi velikost?
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    pořád si musím připomínat,že kalíšek krom pohodlí používám i kvůli šetření mé peněženky a přírody...ale pak vidím tu speciál edici krásně zelenýho nebo žlutýho LC a teda musím se držet :-)
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    GIMEL: je to právě jen tenkej igeliťák na kroužku. Ale zase ne tak tenkej, aby nevydržel několikero použití. Vždycky jsem ho použila několikrát a vyhazovala spíš právě pro ten pocit, že má být jednorázový. Rozhodně nedělal dojem, že by měl povolit.
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    JAMEELA: a má stěny stejně silné jako kalíšky nebo je tenčí? Jde mi o to, jestli se třeba opakovanou manipulací nakonec neprotrhne.
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    GIMEL: nevím, jak to myslí výrobce, ale vzhledem k tomu, že se to dá normálně opláchnout v horké vodě nebo dezinfikovat, není podle mě důvod vyhazovat to po jednom použití.
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Ten softcup je míněn na jedno použití jako na jednu menstruaci nebo jako vložka (naplnit - vyhodit)?
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    IBERIA: jj, v pohodě. Asi je pak kousek víc vzadu, ale vyndám ho v klidu. Teda mooncup, ladycup lovím i normálně, to jsem ještě nezkoušela :)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    SEBIEN: a vyndavání pak jde stejně hladce?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    JAMEELA: Skusala a pretekal. Zbytocna eko zataz. :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    MANIFEE: obávám se, že se do tvé pochvy vejde mnohem víc, než tušíš.
    Samozřejmě, že já tam mám kalíšek taky na těsno, není žádný prostor mezi krajem kalíšku a stěnou pochvy, ale pochva je vážně dost elastická.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    je pravda, že ač (jak jsem psala) mi kalíšek mnohdy nevydržel ani zavrtění se na židli, tak sex přežil bez katastrofy, nic se nestalo:)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    SEBIEN: me se tam krom kalisku nevejde teda vubec nic. Ani vedle ani pred. Jestli si ho nezavadis moc dozadu...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SEBIEN: mno, nekdy zaexperimentuju... jen bych mela nejak obrousit tuustrihynutou tycinku... je takova skrabaci...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    FRONEMA: ano, taky bych si to myslela, kdybych to nezažila. Vůbec nic se nestalo.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SEBIEN: hmmm to si nedokazu moc predstavit... tipovala bych ze u toho strati svoji fci a vyleje se...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam