• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    FANAE
    FANAE --- ---
    MOUNTBATTEN: No, me staci od gynekologu nazor, ze by se kalisek nemel pouzivat pri spani. Protoze s nim je to takova pohoda. Nez jsem ho zacala pouzivat, tak jsem pri menstruaci ani nemohla spat, neustale se budila, a jeste bylo jasny ze s mym prevalovanim znicim povleceni. Od doby, co kalisek pouzivam uplne naprosta pohoda a proste o tom fakt ani nevim...

    A ano, kdysi, kdyz to byla novinka, taky se mi to zdalo podezrely a nechutny, ale opak je pravdou:)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    K tem gynekologum versus kalisek - vcera jsme kalisek resily s mou kamoskou, ktera je gynekolozka
    (nevim,esli vi o tomto klubu, kaliskovou nalepkovou guerilla akci neznala:-)), ze by tu napsala vic... )
    Pry ho obcas doporuci nejake zene, ktera ma problem s velkou krvacivosti, ze kalich toho udrzi vic, takze nemusi se prebalovat kazdou chvili. Ale ze gynekologove obecne delaji, ze kalisek neexistuje. A ti, co nesnasi cokoliv "prirodniho" (-porody s minimem oblbovaku, homeopatika apod.), ho kritizuji:-)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GALTHEA: ano, měkčí
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BUBLANINA: soft tampons - http://www.gynotex.com/
    a já zrovna Ladycup nemám, tak nevím, ale co jsem četla, tak spíše měkší. dámy, máte ho některá?
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    GALTHEA: Aha, no tak to nevím, já totiž jiný v ruce neměla... A je to ten tužší nebo jemnější? Mě tak nějak přijde akorát:) A co jsou soft tampons? Ať jsem dnes osvícená co to jde:))
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BUBLANINA: já jen jestli je to ten z těch tuhších, nebo jemnějších:)
    tak gratuluju, ať se daří dál, já už si to s vložkou nebo tamponem taky neumím představit.
    (ještě tak soft tampons, když s přítelem nemůžu odolat a nechci do sprchy:))
    TABO
    TABO --- ---
    MANIFEE:
    BUBLANINA: Já psala o radu ja s tím ven zkušenější kamarádce. :D Teď už to jde taky samo. :)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    MANIFEE: To ráda slyším, já už to taky pomalu dostávám do ruky:)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    GALTHEA: To víš, že můžeš:) Mám Ladycup, objednávala jsem ho z těch jejich stránek. Vzala jsem ten větší i když jsem ještě nerodila a je mi 25. Když jsem ho viděla poprvé, byla jsem vykulená z té velikosti a říkala si, že jsem asi přestřelila a měla si vzít ten menší. Ale pak jsem to zkusila a už si ho nechala:) Zatím je to všechno v pohodě, tak doufám, že už mě nic nepřekvapí:)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    prvni vyndavani je fakt sileny. ja sla malem na gyndu at mi ho vyndaj jak jsem byla zoufala :))) druhy uz bylo uplne v pohode, a po tretim jsem dokonce ustrihla stopku uplne uplne. Ted uz nechapu, jakto ze mi to poprvy tak neslo :)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    UHLIK: Moc díky za video:) Teď podruhé jsem ho zkoušela jak říkáš "porodit" a pak ho zmáčknout, jak radila Xmarge a šlo to krásně. Jupíí, mám z něj hroznou radost:) Vypadá to, že jsem se konečně zbavila neoblíbených vložek a tampónů:)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BUBLANINA: a kterou značku máš jestli můžu bejt tak smělá?
    ale ono opravdu pomáhá ho jemně poskládat už vevnitř. a prax, na začádku to byl taky porod, teď už ani nevím.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    KETHAMINA: a první dva dny kdybych nevylívala kalíšek tak po max. 10 hodiných, tak by jistě přetekl. Po těch 8-10 hodinách je téměř plný..
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    KETHAMINA: snažím se dodržovat to, abych neměla kalíšek bez vyprázdněný zavedený déle než 12 hodin. Neříkám, že ke konci není i po 12 hodinách poloprázdný, ale raději ho ráno a odpoledne vyjmu, vymenu a zandám zpět, než ho tam nechávat dva dny.. Rekord, kdy jsem měla kalíšek zavedený, je 18 hodin a po týhle době trochu smrděl.
    UHLIK
    UHLIK --- ---
    BUBLANINA: Uz to tu bolo...tu je to vidno vyborne http://www.youtube.com/watch?v=qLPBZz3uJEg
    JA osobne to robim tak, ze ho vytlacim (akoby porodim :-)) uplne na kraj, potom ho akoby naklonim stopkou dole a ked sa horna hrana dostaneuplne na okraj prstami klisok podopriem odspodu, palec vsuniem medzi kost a kalisok a akoby ho "vylupnem" von (ako na konci videa). Myslim si, ze najdolezitejsie je to "vyposunovanie" a to sa da, aj ked je pricucnuty. A je to celkom fajn cvicenie ;-)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    XMARGE: 2-3x denně? Já vyndavam jednou a ke konci spíš by stačilo 1x za dva dny, kdybych se nemyla-tak na to kašlu :)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    XMARGE: To by mi nevadilo, budu si to prostě muset osahat:) Teď jsem si ho dala podruhé a řekla bych, že je to zase lepší než prve. Tak uvidíme:)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    BUBLANINA: No já měla oděrky i týden po skončení menzes (přeci jen 5 dní MS a 2-3 denně vyndavání kalíšku mi daly zabrat. Naštěstí mě to napadlo zavčas a začla jsem ten kalíšek ještě vevnitř svinovat a pomohlo to. Jen si víc zaprasím u vyndavání ruce, ale to mě zase tak moc netrápí.
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    XMARGE: Právě, ještě hodinu potom mě to brnělo:) Příště zkusím, děkuji.

    FANAE: Tak na to už se těším, teď to byl vážně porod:)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    BUBLANINA: já kalíšek ještě vevnitř skládám do podobného tvaru jako když ho dávám dovnitř. Když jsem ho vytahovala rozložený, tak jsem si skoro pokaždé pohmoždila poševní vchod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam