• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    MARGARITKA: zvláštní, praktikuji to už několik let, a stále to na LC funguje..mohu vyfotit ;)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    INFLIXIMAB: mne to na LadyCup nepomohlo...
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    DA_NIELA: no, to se předpokládá ;)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    INFLIXIMAB: A po dvou použitích zase zažloutne. Aspoň ten můj.
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    trošku mimo, asi se budu opakovat, ale s tím zažloutnutím - opravdu na to pomáhá nechat 24h v Mitonu a je zase jako novej, a nijak mu to neškodí. :)
    FROGGIE
    FROGGIE --- ---
    FLOE: No sice máš asi dávno rozhodnuto, ale můžu potvrdit, že Yuuki zažloutne. Jinak ovšem parádní.
    Šla jsem hlavně po ceně, abych nelitovala, když nesedne.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    SARULI: v pohodě, jsem zvyklá:-)
    SARULI
    SARULI --- ---
    ORISKOVANUTELA:
    Za to se přece netřeba omlouvat, to já jen tak, že jsem fanda Meluny. :-))
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    SARULI: tak to se omlouvám, spletla se, se
    SARULI
    SARULI --- ---
    ORISKOVANUTELA: S poutkem je jen MeLuna.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    ANABEL_LEE: byla sem, ale měla sem o dost menší kalich, myslím mooncup s takovým poutkem, a v pohodičce. před tím sem cca 2 - 3 roky měla ms, takže jak píše
    INFLIXIMAB: , že napřed bych zkusila tampony a vložky, a pak teprv kalich
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    tuhle otázku jsem řešila před nedávnem, i s několika gynekology různého ražení a názorů. Obecně řečeno, jsou tu i jiné aspekty, než jen hymen. Rozhodně nejde zapomínat na to, že většina dívek naprosto nemá potuchu o anatomii svého pohl.ústrojí či fyziologii menstruace, a když tak značně zkreslenou. Přeci jen "neznají to tam". Pak bych se obávala přeci jen stupně hygieny, spousta jich nemusí dodržovat úroveň hygieny při manipulaci s kalíškem, a budou si tím méně lámat hlavu.. a v neposlední řadě i určitá panika kdyby se stala nějaká nehoda. Pak bych se bála určité traumatizace a strachu z dalších možných alternativ.

    Rozhodně nejsem a priori proti, líbí se mi ta myšlenka maximální minimalizace vložek a tamponů ve světě :) ale zrovna s kalíškem bych počkala nějaké cca 2 roky po menarche, kdy se cyklus ustálí, dívka bude vědět (z vložek, posléze tamponů) jak krvácí, jak to vypadá a co od toho může čekat, kdy to čekat, jaké při tom má stavy, a pak přejít na kalíšek. Ale rozhodně bych o tom mluvila, i s těmito poznámkami, aby do budoucna věděly o svých možnostech. A zapojit to v rámci nějaké rozumné diskuse (ať už v rodině či nějaké skupině).
    EL_K
    EL_K --- ---
    TUILE: :-) souhlasim
    TUILE
    TUILE --- ---
    EL_K: aha, ja nepochopila, ze to je pro holky, co zacinaji menstruovat, psalas pro maly holky, pred menstruaci a nechapala sem k cemu by to bylo.

    imho nic inteniho obecne fungovat nebude.
    sou lidi co blanu vlastne ani nemaj a muzou asi hned zacit pouzivat nejakej malickej kalisek a sou lidi, ktery az do prvniho sexu tampon pouzivat nemuzou.
    pokud vezmu v potaz houbu nebo jine podobne vychytavky, ktere se vnoruji do pochvy, tak to proste bude zalezet na ty panensky blane a bude to clovek od cloveka.
    EL_K
    EL_K --- ---
    TUILE: tk bylo to mysleno, jestli nekdo testoval (ne)vhodnost kalisku pro slecny, ktere zacinaji...kdo k tomu ma co rict...viz. jak jsem psala o dcery kamaradky, ta ted opevuje kalisek a ptala se me, jestli nevim o necem pro holky, co zacinaj menstruovat...kalisek je interni zalezitost, jako tampon, a to se nedoporucuje vzhledem k pan. blane (?). Te kamaradce slo proste o nejakou "vychytavku" pro svou dceru, takze asi na nic neprijdem, jako alternativu k mainstreamovym vlozkam...? (vim, o latkovych, ale to ma zas sva specifika). Ja jen jestli se svet nehnul nekam dal, co jsem to delsi cas nesledovala :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    EL_K: zalezi na konkternim jedinci.
    ale proc cpat do holcicek cokoliv, kdyz este nemeli menstruaci?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    EL_K: Tak to taky záleží, kdy jim to začne :-) Ale skoro si myslím, že pro ten úplný začátek to moc vhodný není, právě proto, že je to dost velký, řekla bych, že většina by s tím měla problém...
    EL_K
    EL_K --- ---
    RYBKA: prave ze male, ty, kterym to jeste nezaclo :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ORISKOVANUTELA: a byla jsi jeste panna nebo uz ne? ja jako panna sice pouzivala tampony, ale nevim, jestli bych si byla ochotna zavadet kalich, prece jen to tam clovek nema tak prozkoumane .)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    RYBKA: Já ho měla asi od 16taky, teď mám větší, ale spokojenost:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam