• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    ROSE_T
    ROSE_T --- ---
    No, přežila jsem to, ale bylo to peklo. Jít do lesa nebyla moc šance, bylo to tam dost otevřený všude. A ano
    NEVENA: měla jsem z toho solidní hrůzu a ještě samozřejmě nastaly problémy typu "nejde vyndat" takže pecka.. :D ale nakonec v pohodě a už to bylo ke konci, takže se to dalo, ale raději bych si to příště odpustila. (Akorát všechny akce se mi do toho termínu trefujou.. naschvál).
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Ad toitoitky: asi bych vyměkla a šla někam do lesa. Krev se dá vylít do důlku a zahrabat. Upadnout mi kalíšek na zem v toitoice, budu se pomalu bát na něj sáhnout holýma rukama.

    Teď se chystám na festival jiného druhu (záchody používané asi tak 1500 lidmi), beru s sebou určitě oba kalíšky, dezinfekční gel i tablety, nádobku na vyvařování v mikrovlce, PUL pouzdro a látkové ubrousky a pro jistotu jednu dvě látkové vložky. Zabere to stejné množství místa jako jedno balení vložek.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    Já jsem sjezdila s kalíškem celou Itálii (fleurcup) fakt si nedovedu představit některá místa s jiným zařízením. V autě bez klimatizace, záchody mají na jihu turecke a voda kape ze slauchu, polovina zdrojů vody není pitná. Na cesty není nic lepšího.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ROSE_T: chapu tve obavy. Musis najít toitoiku, kterou vyuziva malo lidi. Tam to nebude takové psycho ;-) jinak mit po ruce vodu, treba takovou tu malinkou 2decku a ten dezinfekcni gel. I kdyz ten bych pred manipulaci s kalichem oplachla.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    ROSE_T: já kdekoliv venku (tábor, voda, pod stanem atp.) prostě místo toitoi/kadiboudy chodím na výměnu kalíšku do lesa a rozhodně je to nejpohodlnější .. vložky si nedovedu představit :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LEJIMADA: Hned první cyklus, ale ještě tak půl roku trvalo, než se to dalo všechno dokupy a přestal vylejzat :-)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Menstruační kalíšky LilCup | Slevomat.cz
    https://www.slevomat.cz/sleva/1005274-menstruacni-kalisky-lilcup
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LEJIMADA: ja ho ted pul roku po porodu zkusila, stejnou velikost jako pred porodem, zatim neprotekl ;) akorat teda zavadeni a hlavne vyndavani je trosku eh, neprijemne,bych cekala ze tam post partum bude vic mista, ale citim, kdyz jdu pres jizvu, no snadsi to nak sedne ;)
    ROSE_T
    ROSE_T --- ---
    Aha..
    Na těch toitoikách mi to přijde jako strašný peklo teda, jenom ta představa to tam měnit.
    Ale vezmu ho teda, dík za útěchu. :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ROSE_T: Právě naopak, brala bych ho jako velkou výhru! Kdysi jsem absolvovala s kalíškem cestu po Turecku, občas se zadařilo najít slušný záchod ve městě nebo na benzínce, ale někdy třeba tři dny vůbec, a kalíšek mě tam zachránil, s vložkama jsem si to absolutně nedovedla představit. Stačila malá petka s pitnou vodou a bylo vyřízeno.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    [ ROSE_T @ MOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující *** ]
    Proč by, naopak, jen oplachneš vodou a zas zasuneš. Na ruce před po tekutou desinfekci a nazdar.
    ROSE_T
    ROSE_T --- ---
    Jak byste řešily kalíšek na několikadenní festivalu?
    Asi nahradit vložkama, co? :-/ Děsivá představa...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LEJIMADA: Vždycky při prvním poporodním cyklu, ale já měla štěstí, že to bylo vždycky nejmíň 9 měsíců po porodu.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    opět se po letech zeptám na to samé :).. jak dlouho po porodu jste zase najely na kalíšek? tentokrát jsem měla problém se zavinováním dělohy a tak si nějak nejsem jistá...díky
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    RYBKA: a jo vlastne, vidis to! To jsem si neuvedomila. Hm, hmmm asi ten prasek bude problem.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    FRENNET: Já prala těsnění od takové zacvakávací krabičky na 40, mnohokrát, a nic se tomu nestalo. Kalíšek jsem nezkoušela, ale když se vyváří, teplota tomu asi vadit nebude. Spíš možná ten prášek?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    S tou prackou/myckou vs silikonem, neni v tom problem? U lahve avent je silikonovy ventilek a zaroven tesneni a to se do mycky davat nema. Snad kvuli teplote vody, ze by ho mohla zdeformovat. Nevim presne, je to moje domněnka. No a vy tady píšete o prani silikonu v pračce...hmmm hmmm
    Nestalo se nic? Na kolik stupnu jste prali?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CMLKA: doporučuju ten 3%peroxid .. klik na článek dole TEEAK:
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TEEAK: milton mi vubec ale s tou barvou nic neudela...na to nestaci
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CAMELLA: jasně .. na tohle "větší" čištění používám Miltony a nebo 3% peroxid .. prostě praní v pračce už mi přijde trochu moc, stejně tak mytí v myčce nádobí .. tableta je přecijen určená pro lidské tělo (byť na rovnátka a jinej materiál)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TEEAK: To zas neříkám, ale jinak by mel byt maximalne inertní a kdyz ho vydesinfikujes tabletou na rovnátka a oplachnes, tak tam nema co ulpet. Mastnota je něco jiného
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam