• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    VOID
    VOID --- ---
    jo vlastne, ma exluzivita nejaky jiny vyznam, nez, ze si makler oznackuje baracek a zavaze si cloveka sloumvou? ma to nejake vyhody pro prodejce?
    DAN
    DAN --- ---
    A co je vlstně špatnýho na tom, když byt inzeruje deset realitek? čím víc, tím lépe pro majitele, ne?
    CITEKATUS
    CITEKATUS --- ---
    sry za chyby sedím na veletrhu proarch a komunikuju u toho s lidma..)))
    CITEKATUS
    CITEKATUS --- ---
    ANDY_WARHOL:
    MISHUGE: to ano to s Vámi musím souhlasit, že je to volná živnost je na jednu stranu super protože se mohou chytit i lidi s přirozeným obchodním talentem,ale je opravdu problém když zuby dělá kovář...to máte bezpochyby pravdu...spousta lidí však nakupuje a prodává docela často...a myslím,že se vyplatí projít si více realitek sednout si a zjistit co a jak...a když na Vás budou působit solidně tak se do toho opřít...já za sebe mohu říct,že svým známým doporučuju dva pány z Remaxu...Tauš...genius developerský...)))a vychoval spoustu šikovných makléřů a pan Luděk Lukeš, nedoporučuji vybírat toho který je třeba makléř měsíce...to že se mu ty byty točí jak káča na provázku neznamená,že koplikované případy umí řešit...může mít prostě kliku...ale podle certifikací atd...spousta z nás se dále vdělává,v právních minimech,ve stavebnictví,v pozemkovém oceňování,ale i v bankovním prostoru...u mladších makléřů se ptejte jestli náhodou nestudují...my máme třeba ve firmě jako makléře tři budoucí právníky...jeden je po staveb prumce...ale vždycky záleží na tom konkrétním...a pak pokud je nějaká realitky světově známá dbá na to aby jí nějaký český přizdisráč nekazil pověst a na vzdělávání makléřů trvá....nemohu se šířit o morálním kodexu,který jsem podepsala,ale byl dost hustý...)))nehledě na jiné požadavky splnit ty a ty certifikace do té a té doby a podobně...ale nejvíc záleží na jedinci...)))
    K falešné reklamě...mě osobně teď dost vytočila majitelka...odmítala podepsat exclusivku,že se bojí nakonec to po měsíci nabízelo 10 realitek a jí to vůbec netrápilo,když jsem jí oznámila,že od toho dávám ruce pryč že to smrdí podvodem a že si nechci kazit pověst...došlo jí jakou udělala chybu a tu exclusivku mi skoro vnutila a prosila mě ať jí s tím prodejem pomohu...
    ale servry mě serou neskutečně byt je týden prodaný já ho před týdnem vymazala...a na servrech byl ještě 8dní..po té...a já horko těžko vysvětlovala...ale musím konstatovat,že to nebyl seznam,který toho má kupodivu nejvíc...)))atd. těch věcí je více..))))...
    myslím,že se to časem protřídí,ale osobně bych byla zastáncem toho aby se uzákonila nějaká povinnost splňovat minimální právnické a realitní vzdělání...né každá společnost na to dbá...

    a k tomu že realitky ovládají realitní trh...co k tomu dodat...autoservisy taky ovládají trh z auty...ale po nějakém čase si ten obchod sedl...lenost lidí...no nevím...jestli je to o lenosti teď třeba řeším případ pán se rozvedl manželka získala velký RD..on chatu a dva byty...ale on by chtěl RD pro svou novou nastávající v očekávání....a jeto velmi vytížený muž...a líný opravdu není...ale jezdit třikrát týdně z někým do slaného na chalupu, a dvakrát týdně do každého z bytů přičemž má většina lidí čas na prohlídku až večer...ve většině případů kdýž se ta nemovitost nabízí dlouhoten člověk už toho mívá plné zuby a chce s tím pomoct...
    klamavé inzeráty...co já dělám,je že si vyvěšuju letáčky podle toho co hledám konkrétně pro klienta...v podstatě nelžu..oni to opravdu chtějí...a když už to vyřeším a ozve se mi na to další...asi bych byla trochu chuj mu říct,že už nemám zájem když vím,že to prodám tak či tak...ale nevolám lidem a neobtěžuju je v šest ráno podle inzerátů z annonce...snažila jsem se prodat jeden byt a inzerát si tam zadala...zvonili od 6:00 - 9:30 hod...čtyři dny po sobě...občas někdo během dne...už to nikdy neudělám, raději to sama vylepím po praze...))))atd.
    zas ale znám od kolegý kteří jsou v oboru třeba 5-7 let,že dokázali vyřšit spoustu koplikovaných případů a pomohli spostě lidem od na první pohled beznadějné a neprodejné nemovitosti...))))prostě člověk musí být opatrný...v 90% případů jde o jediný majetek..či celoživotní úspory...mě to přirovnání k zubařům celkem sedí,někteří ikdyž měli školy napáchali víc škody než užitku...ale težko posuzovat,že...je to jako z taxíkama...spousta z nich jsou zmrdi ale já osobně nedám dopustit na city,nikdy mě neokradli a i úplně namol mě dovezli domů a vždycky byly fajn,dokonce jsem zapoměla v autě telefon a týpek mu ho dovezl...hold některé společnosti vybírají fér lidi...)))
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    CITEKATUS: hlavne clovek neslysel tolik negaativ jako v pripade realitek..mozna taxisluzby jsou na tom stejne.. kdyz uz realtini makler,tak aby ti pomohl..-kdyz jde o slozitejsi koupi atd, takze clovek vzdelanej ve svem oboru..bohuel RM pracuje na zivnost volnou a tudíž nemusi mit zadny vzdelani,skoleni atd..
    navic nechapu,jak jim muze projit,, podavaní nepravdive reklamy.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CITEKATUS: zubar musi mit vzdelani a dela neco co ty se rozhodne nenaucis, navic sluzby zubare musis vyuzivat pomerne casto a tak si rozmyslis ke komu chodit, kolikrat za zivot potrebujes realitku ? kdyz mas spatnou zkusenost des jinam ale to ti nemusi pomoct a aby si to zkousel vickrat tak k tomu nedojde.
    realitni makler muze bejt kazdej kokot, proto v tom oboru kokotu je hodne. neni potreba zadny specialni vzdelani, smlouvy makler stejne asi nepise sam, takze ani pravni, ani hypotecni.
    navic sluzba realitek je takovy povahy, ze je to pro me dost neakceptovatelny nasrani se tretiho subjektu do obchodniho vztahu dvou lidi. ten subjekt je tam zbytecnej a jen bere prachy, tim ze se tech subjektu nasralo na trh hodne lidi si muzou myslet ze to bez nich nejde, ale samozrejme je to nesmysl, bez zubare se neobejdes protoze zuby si sam nespravis, bez realitniho maklere se neobejdes jen kdyz ses linej nebo proto protoze realitky se nasraly do tohohle businesu a vsechny prilezitosti ke koupi ci prodeji (pronajmu) si uzurpujou a je dost tezky napriklad najit inzerat co neni od nich, zasirani inzerce nemovitosti hromadama inzeratu u kterejch to nekdy ani neni poznat vytvarej dojem ze jedine pres ne se da neco poridit (kdyz po zavolani na desatej inzerat opet zjistis ze je to dalsi blba realitka co jenom napsala fake inzerat).
    CITEKATUS
    CITEKATUS --- ---
    no mě osobně spíš trošku příjde,že spousta lidí kteří hodnotí realné zkušenosti nemá...avšak nechci soudit když nevím to je asi samozřejmé...ale je to stejné v každém oboru...někdo umí a někdo prostě neumí..když Vám jeden zubař udělá špatnou korunku nezavrhnete hned všechny zubaře jen prostě už k tomu co Vám tu korunku zkazil nezajdete...a s realitními makléři je to stejné...dejte spíš na známé koho Vám doporučí,spokojené známé...a je myslím jedno která realitka to je jde o makléře...samozřejmě větší společnost Vám pravděpodobně poslouží lepším právnickým a hypotéčním servisem....)))
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    MARWIN: dik, dobrej napad..

    nebudu vykradat,ale slusne poprosim;)) takze chvilku pockat..
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    MISHUGE: vykrast system z klubu hodnoceni obchodniku na nyxu: tzn abecedni seznam, a ke kazde realitce kopirovat prispevky s hodnocenim i s autorem (pripadne nejak zvyraznit kladne hodnocene)
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    PLOMBDENTIST: oni ale autem jezdi skutecne skoro porad. ;]
    MEESHA
    MEESHA --- ---
    Spis varovat pred tema spatnejma .)
    FARIN
    FARIN --- ---
    MISHUGE: mozna by stacilo uvadet jen ty dobre az se nejaka najde :)
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    GREVE: pokusim se o to zitra,,,
    jeste vsak budu muset vymyslet system trideni RK,,pac kdyby to bylo jen na ty spatne a ty ostatni..tak nevim nevim,co by se tridilo;)))
    GREVE
    GREVE --- ---
    Prosím o zřízení nástěnky s hodnocením RK.
    MEESHA
    MEESHA --- ---
    No nevim, mela jsem zadany presny pozadavky co chci a volali mi a psali v 90 % s naprosto jinejma nabidkama. A to ze treba psali ze Letna a vylezla z toho Praha 4, nebo v lepsim pripade Delnicka, ani nezminovat .)

    S tou Tonzou asi teda nikdo nic nema, tak snad ok
    CITEKATUS
    CITEKATUS --- ---
    GREVE: to víš o byty je zájem...)))já teď například odmítla řešit jeden případ jelikož paní si představovala,že za svou chajdu dostane tolik co za vilu na vinohradech a nešlo jí vysvětlit,že je to za tu cenu absolutně neprodejné a ať se spojí s jiným makléřem,že já to prodávat nechci....taky se semnou hádala,že musím,že si mě zavoala....kokoti jsou na obou stranách barikády..)))))))
    GREVE
    GREVE --- ---
    Reloca - klasické neseriózní chování. V inzerátu je napsáno velkým červeným písmem:

    Tento inzerent si výslovně nepřeje být kontaktován zprostředkovateli. Respektujte prosím jeho rozhodnutí a kontaktujte ho pouze pokud jste koncoví zájemci!
    - pan Tesařík z Relocy však přesto volá a ještě se se mnou hádá, že na to má právo.
    GREVE
    GREVE --- ---
    CITEKATUS: Ne, není dislektik, to by se poznalo jinak.
    U tebe to je ještě složitější, ale to tu nebudeme rozebírat.
    CITEKATUS
    CITEKATUS --- ---
    GREVE: třeba je jen dislektik....trošku se ho zastávám já třeba odmaturovala z jazyka Českého za 2, a celkově za 10(což není tak zlé myslím) a píšu mnohdy jako absolutní meggregor....a pokud si ten mail tak 3 nepřečtu tak si těch chyb prostě nevšimnu..)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam