• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    BLUDICKA: a je tady nějaký klubík o tom, jak se ze zimouřivého konzumenta stát otužilým přežvýkavcem? bychom to mohly ... no už jsem raději zticha, to sem už nepatří :-))
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    BLANQ: no jo, máš pravdu, taky se mi to nepodařilo vyšťourat. Tak snad se tu ozve někdo znalý poměrů:-)

    ad půdička mimo Prahu: no, ještě kdybych tak byla otužilý přežvýkavec a nevadilo by mi bydlet pod vzrostlým dubem, pak by tomu nic nechybělo k dokonalosti:-))
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    nacházím samé hotové půdní byty, ale cena za prostor k udělání nikde není, proto jsem myslela, že by někdo z reality mohl vědět, kde k ceně přijít eventuelně odhadnout za víno :-).

    taky bych chtěla být vlastníčkem půdičky někde mimo Prahu, hned bych se tam odstěhovala.
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    BLANQ: aha, já coby hrdý vlastník pozemků v Polabí vidím "půdu" zásadně jako velké širé rodné lány:-))) Takže jsem trubka taky:-)
    Ale doporučovala bych stejný postup, tím se dopracuješ k určité představě, jak asi mohou vypadat tržní ceny v lokalitě, která tě zajímá.
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    BLUDICKA: diky za reakci :-)
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    já jsem trubka... jsem zapomněla napsat, že se jedná o půdní prostor v baráku. :-)
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    BLANQ: zkus se podívat na některý z realitních serverů, třeba Sreality.cz a hledej srovnatelné nabídky. Když jsem si tam zadala Prahu 5, pozemky, tak se tam objevují ceny jako 25 mil za 3200 m2, případně 2000 nebo 3.500 Kč za m2; pak záleží na výhodách/nevýhodách toho, co máš na mysli.
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    nemáte někdo tušení, kolik se pohybuje cena za plochu "syrové" půdy? Jedná se o prahu 5. kdyžtak pošta diky
    MARKETUSHKA
    MARKETUSHKA --- ---
    JESTERICE: my pres ne prodavali byt, vse probehlo v poradku, zadny problemy. V podstate jsme se o nic nestarali, oni vse vyresili.
    Ale asi jako u kazdy relaitky, muze byt sto spokojenych, ale najde se pak jeden, kterej o nich nerekne dobry slovo. My proste problemy nemeli :o)
    JESTERICE
    JESTERICE --- ---
    Nemáte prosím někdo zkušenosti s RK Reality Hyrman spol. s r.o.? Ráda bych přes ně koupila barák... Ale nikde nemůžu najít žádné reference... Díky.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    ATTILAH: jsi poklad, ověřim si...
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    KRMELEC: Je to ve vyhlášce (196/01 Sb.) přesně daný dle hodnoty:

    Za přijetí do úschovy, jde-li o peníze nebo cenný papír, přijímané za účelem jejich vydání další osobě
    z prvních 100 000 Kč tarifní hodnoty ..................... 1,2 %,

    z přebývající částky až do 500 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,6 %,

    z přebývající částky až do 1 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,4 %,

    z přebývající částky až do 10 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,2 %,

    z přebývající částky až do 30 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,1 %,
    nejméně 1 000 Kč.
    Částka nad 30 000 000 Kč se do základu tarifní hodnoty nezapočítává.

    Jinak notář á navíéc přísnou odpovědnost za škodu (i nezaviněnou) a je proti ní poviněn pojištěn.

    Úschůvu může dalět i advokát, tam jsou ceny za úschovy smluvní, ale obyčejně to při koupi bytu kopíruje úhrady u notářů.
    HLUCHEJ
    HLUCHEJ --- ---
    Diky vsem
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    BLUDICKA: ok, tak já jdu za strejdou Gůglou a díky za ujištění, že podvody nečíhají úplně všude :c)
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    KRMELEC: realitka tak doslova "svého" notáře nemá, to se jen s nějakým notářem domluví na určité spolupráci a chodí k němu se svými klienty.
    Notář by tudíž měl být důvwryhodný, protože nepoctivostí by imho ztratil více než jen nějaký kšeft s realitkou.
    Poplatky za notářskou úschovu lze vyhrabat na netu za pomoci strejdy Gůgla:-), sama jsem to před časem zjišťovala, ale pochopitelně si to už nepamatuju....Není to zrovna levná záležitost, ale řekla bych, že se i tak vyplatí.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    realitka má svého notáře k uschování financí mezi převodem na katastru. Pokud nevěřim realitce, můžu věřit jejímu notáři? Kolik si zhruba notář bere za tuto službu - netušíte?
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    HLUCHEJ: To mi spíš přijde jako hodně dobrá cena.
    KUBCA
    KUBCA --- ---
    HLUCHEJ: naprosto laciny
    GREVE
    GREVE --- ---
    HLUCHEJ: Nevím, kolik to normálně stojí, ale 20 tisíc se mi zdá jako hodně málo. To už asi levněji neseženeš.
    HLUCHEJ
    HLUCHEJ --- ---
    Ahoj,
    nevite kolik tak stoji obstarani vsech nalezitosti a sepsani vseho, aby se mohl dum, ktery je v idealnim spoluvlastnictvi, rozdelit na jednotlive jednotky s tim, ze by vzniklo spolecenstvi vlastniku jednotek?
    Melo by jit o toto:
    Vypracovani zneni Prohlaseni vlastnika se vsim vsudy
    Pripravit Navrh na vklad Prohlaseni vlastnika a podat ho
    Pripravit Navrh na vklad Dohody o majetkovem vyporadani
    Pripravit podklady pro danove priznani o prevodu nemovitosti
    Pripravit podklady pro ustanoveni Spol. vlastniku jednotek a stanovy SVJ
    Pripravit navrh na vklad SVJ do Obch. rejstriku + zajistit ustavujici schuzi

    Soudni odhad ceny nejak zajistime, takze ten netreba.
    Dum ma nejakejch 12 bytu + v prizemi jsou nebytovy prostory.
    Mame tu nabidku za 20kkc, neni to moc? Nedela to nekdo levnejc?
    Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam