• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    KRMELEC: Je to ve vyhlášce (196/01 Sb.) přesně daný dle hodnoty:

    Za přijetí do úschovy, jde-li o peníze nebo cenný papír, přijímané za účelem jejich vydání další osobě
    z prvních 100 000 Kč tarifní hodnoty ..................... 1,2 %,

    z přebývající částky až do 500 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,6 %,

    z přebývající částky až do 1 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,4 %,

    z přebývající částky až do 10 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,2 %,

    z přebývající částky až do 30 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,1 %,
    nejméně 1 000 Kč.
    Částka nad 30 000 000 Kč se do základu tarifní hodnoty nezapočítává.

    Jinak notář á navíéc přísnou odpovědnost za škodu (i nezaviněnou) a je proti ní poviněn pojištěn.

    Úschůvu může dalět i advokát, tam jsou ceny za úschovy smluvní, ale obyčejně to při koupi bytu kopíruje úhrady u notářů.
    HLUCHEJ
    HLUCHEJ --- ---
    Diky vsem
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    BLUDICKA: ok, tak já jdu za strejdou Gůglou a díky za ujištění, že podvody nečíhají úplně všude :c)
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    KRMELEC: realitka tak doslova "svého" notáře nemá, to se jen s nějakým notářem domluví na určité spolupráci a chodí k němu se svými klienty.
    Notář by tudíž měl být důvwryhodný, protože nepoctivostí by imho ztratil více než jen nějaký kšeft s realitkou.
    Poplatky za notářskou úschovu lze vyhrabat na netu za pomoci strejdy Gůgla:-), sama jsem to před časem zjišťovala, ale pochopitelně si to už nepamatuju....Není to zrovna levná záležitost, ale řekla bych, že se i tak vyplatí.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    realitka má svého notáře k uschování financí mezi převodem na katastru. Pokud nevěřim realitce, můžu věřit jejímu notáři? Kolik si zhruba notář bere za tuto službu - netušíte?
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    HLUCHEJ: To mi spíš přijde jako hodně dobrá cena.
    KUBCA
    KUBCA --- ---
    HLUCHEJ: naprosto laciny
    GREVE
    GREVE --- ---
    HLUCHEJ: Nevím, kolik to normálně stojí, ale 20 tisíc se mi zdá jako hodně málo. To už asi levněji neseženeš.
    HLUCHEJ
    HLUCHEJ --- ---
    Ahoj,
    nevite kolik tak stoji obstarani vsech nalezitosti a sepsani vseho, aby se mohl dum, ktery je v idealnim spoluvlastnictvi, rozdelit na jednotlive jednotky s tim, ze by vzniklo spolecenstvi vlastniku jednotek?
    Melo by jit o toto:
    Vypracovani zneni Prohlaseni vlastnika se vsim vsudy
    Pripravit Navrh na vklad Prohlaseni vlastnika a podat ho
    Pripravit Navrh na vklad Dohody o majetkovem vyporadani
    Pripravit podklady pro danove priznani o prevodu nemovitosti
    Pripravit podklady pro ustanoveni Spol. vlastniku jednotek a stanovy SVJ
    Pripravit navrh na vklad SVJ do Obch. rejstriku + zajistit ustavujici schuzi

    Soudni odhad ceny nejak zajistime, takze ten netreba.
    Dum ma nejakejch 12 bytu + v prizemi jsou nebytovy prostory.
    Mame tu nabidku za 20kkc, neni to moc? Nedela to nekdo levnejc?
    Diky
    ADDA
    ADDA --- ---
    Nevíte někdo o dobré realitce na prodej rodinného domu v Praze? Ráda bych z toho vytěžila co nejvíc, takže asi nejlépe s cizokrajnou klientelou:))...
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    ATTILAH: ok, i to je dobré vědět, díky
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    KRMELEC: Není to zkušenost z realitní činnosti, ale od soudu, kde zastupuje protistranu ve věci péče o nezletilé. To jsem ještě nezažila - dává nesmyslný procesní návrhy, jeho podání jsou taky jak z jiný planety a zjevně nechodí moc k soudům - deklamuje jak z americkýho filmu a říká dokonce "námitka" (v našem procesu tohle není, to más z TV :-)). Není totiž advokát, ale obecný zmocněnec, který nemusí ani být právník a evidentně s tím má problém. Tohle nemusí být na překážku znalosti realitních věcí, ale je tu i etická stránka věci - ze spisu našel číslo zaměstnavatele otce nezletilé (své protistrany) a volal mu a řekl mu, že otec bere drogy a doporučoval mu, ať ho propustí, volal lékaři matky naší klientky), představil se klamavě jako její právní zástupce a snažil se dostat z něj informace o jejím zdravotním stavu... vystupuje celkově dost agresivně (ale zároveň amatérsky) a chucpe. Kdyby byl advokát, tak jde za tohle před kárnou komisi. Takže v byznysu bych byla přinejměnším opatrná, pokud se mu úplně nevyhnula.
    CIA
    CIA --- ---
    GREVE: Chytáš za slovo? ;) RK nabízí nemovitost, tudíž se předpokládá, že má smlouvu s jejím majitelem o zastupování. Pokud mi RK zprostředkuje prodej za cenu, kterou nabízí ona, tak je jedno, jakou vyšší cenu mi napřímo nabízí majitel.

    KRMELEC: Odhady jsou na nic (zvlášť x let staré) - cenu určuje poptávky/nabídka. OK, tak počkám do neděle :))
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    ATTILAH: ano, je jednatelem, hodně špatné zkušenosti?? To mě zajímá, napiš
    http://www.dudasvd.cz/vedeni.php


    CIA: řešila jsem spíš jak to chodí s odhadem ceny nemovitosti... Penízky až vyhraju ve Sportce, ju? :c)
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    KRMELEC: Neni to JUDr.Miroslav Duda? Jestli jo, tak bacha - to je tezkej dilenant dle mych zkusenosti.
    GREVE
    GREVE --- ---
    CIA: Jak to může koupit od RK, kdy to ta RK nevlastní??
    CIA
    CIA --- ---
    KRMELEC: A co je za problém to koupit od RK? Ta to nabízí za konkrétní cenu, ke které se jistě v nějaké smlouvě zaváže. Takže bych očekával, že budeš platit jen tu cenu, co RK inzeruje a ne to, co na tebe napřímo zkouší majitelka.

    Nebo máš zbytečných 150tis.? ;) Pak bych ti poslal číslo účtu :)
    WEN
    WEN --- ---
    KRMELEC: tak pak dej vědět, jak jste s koupí dopadli..
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    WEN: realitka se příp. jmenuje DUDA
    WEN
    WEN --- ---
    KRMELEC: tak to neni zas tak starej inzerát.. možná, že si pani nenechala vysvětlit, že za tak vysokou cenu to hned tak neprodá.. tak to rovnou vzali za opačnej konec.. (což mi nepřipadá zrovna fer.. ostatně jesi s ni maj exkl. smlouvu, tak se budou snažit rychle prodat, třeba i pod cenou.. jen aby neco dostali..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam