• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    Tak to je docela drsny uz no...
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    negativni reference:
    "Dum Realit" konkretne jeho Liberecka francheesa - majitel Kasal a agentka Podrouskova..
    Pokouseli se zprostredkovat prodej cerne stavby, a kdyz se na to prislo, odmitaji vratit zalohu.. (vypada to, ze ji z nich budem tahat soudne)
    GREVE
    GREVE --- ---
    KASUMI: Máš pravdu, uvědomil jsem si, že pokud se sjednává smlouva na více let, tak bývá i upravena výše nájmu na celé období. Zvláštní.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    a napr. muj soucasny najem byl sjednan na dva roky s pravem uzavrit to za stejnych podminek na dalsi dva roky, kdyz nebude majitel byt potrebovat...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GREVE: bavily jsme se o tom, ze kdyz budu setrit a sama si vse regulovat, budou poplatky nizsi - tudiz jsem, myslim opravnene, predpokladala, ze to tam je.. sama mi rikala, ze nevi, kolik ty zalohy maji nastavit, ze tam jeste nikdo nebydlel a ze kdyz si to napisu na sebe, bude to nizsi.. nebavily jsme se vylozene jestli plyn/elektrina...
    chtela jsem se zeptat na tu elektrinu vyslovne na prohlidce (jenom pro sichr), ale ta se jaksi dva tydny nekonala...


    GREVE: naopak, nevidela jsem smlouvu, kde by najem byl sjednan na vic let a najemne jen na jeden rok nebo tam aspon nebyl resen zpusob, jak se to bude zvedat, kdyz uz...
    GREVE
    GREVE --- ---
    KASUMI: Nic proti tobě, ale podle mé zkušenosti jsou právníci zcela neschopní, protože jim pořád něco vadí a nejsou schopní podepsat ani vlastní jméno :-) Nájem na víc než rok ti asi těžko bude někdo garantovat. U 90% nájmu je smlouva samotná pouze na rok.
    GREVE
    GREVE --- ---
    KASUMI: A to ses nezeptala? :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    hmm
    takze elektrina je mimo
    to fakt miluju, kdyz mi to nekdo rekne v tomhle okamziku...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tze oprava :)

    DAMIAN: abych ji nekrivdila, neco udelala - budiz ji realitky lehke, dojednala mi nizsi najem, nez co inzerovala na webu asi o 1500
    ale rekla bych, ze krapet pani m. prestrelila (najem urcovala maklerka, prebira novy byt za majitelku a celkove to zarizuje, stanovila i vysi najmu) a byla rada, ze bude mit solventniho najemnika (kdyz uvedu, ze jsem advokat, dost lidi se zacne chovat trochu prijemneji, pze asi pochopi, ze nebudu vyzirka, co to tam jde znicit.. :))
    a taky proto, ze mi ten byt nabizela ve chvili, kdy ja uz mela dojednany byt za nizsi najem (i nez je ted) a nizsi poplatky.. (v byte vychazeli lepe, tady to nejde moc urcit, je to novostavba)... v podstate jsem uz 2 tydny mohla bydlet jinde (kousek od tama)
    kazdopadne prohlidku slibovala dva tydny a nezvladla.. vcera mi rekla, ze proste to nejde zaridit, at si to zkusim sama.. co jsem neudelala? zaridila to (u developera) na dnes rano....

    ted mi kazdopadne poslala najemni smlouvu a musim rict, ze je nevyhoda byt advokat, vidim tam tolik veci, co by jiny lidi bez vahani podepsali, ze budu vzdycky za stezovale
    napr. ze se vyse najmu stanovuje na dobu jednoho roku.. a co pak jako?...


    SEOMAN: 12+dph
    najem je 12,5+2,5
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    omlouvam se s tim najmem, to jsem si blbe precetla.. je to jen po dobu vypovedni doby, tak je to ok
    DAMIAN
    DAMIAN --- ---
    KASUMI: ano jsou, ale to je v realitách klasika, nechápu proč...

    KASUMI: z toho co tu píšeš bych nájemníka jako ty bral všema deseti a upravil ve smlouvě leccos... ale majitel nájemníkům do hlavy nevidí a tak očekává to nejhorší, proto jsou tyhle šílenosti ve smlouvách .... na prohlídce se každej tváří v pohodě, ale různejch šibalů ja pořád dost
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    kazdopadne je to ten typ, co proste nezavola, kdyz se domluvime
    to mi fakt vadi.. ja ji platim, tak ke mne se ma kua chovat jako k zakaznikovi a ne jako k nekomu, komu dela laskavost
    lidi jako ja jsou jeji obziva, ne?....
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    KASUMI: kolik chce zlodejka...
    DAMIAN
    DAMIAN --- ---
    KASUMI: a co teda udělala, že chce provizi ? .)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tze pani maklerka, ktera ani nezvladla zaridit prohlidku, musela jsem sama, zada celou provizi + DPH
    to dph u makleru me fakt sere
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Jinak majitel samozrejme zadny plany nemel..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: tak tu sme videli ale rozloha se lisila jen o malo coz sem si rikal ze muze bejt tim ze to treba nemaj digitalne spracovany..
    GREVE
    GREVE --- ---
    POHODAVOLE: Minimálně je dobrý se podívat na katastrální mapu, ta je na internetu.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    WEN: takze mi chces rict ze na obecnim uradu by mi vydali plany k cizi nemovitosti?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    uff, tak jsem zvedava, o jakou provizi si pani rekne, kdyz se dva tydny snazi na bytu od developera (jeste nebyl predan majitelce) zaridit prohlidku a nedari se ji to
    mne stacila hodinka, zavolat na developera, byt hodne slusna a vysvetlit celou situaci a prohlidku mam hned zitra rano...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam