• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    máte prosím někdo zkušenost s Reality impuls? díky! http://www.realityimpuls.cz/
    TASHA
    TASHA --- ---
    Prosim nema nekdo zkusenost s realitkou Tecnocasa?diky..
    OBLINA
    OBLINA --- ---
    Doporučuju v Praze Bohemia Reality, konkrétně p. Smetanu. Mám velmi dobrou zkušenost
    DOBINKA
    DOBINKA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo doporučení na nějakou solidní realitní kancelář s působností v Brně? Ideálně tip přímo na nějakýho makléře? Dík.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    nemate nekdo zkusenost s realitkama v Milevsku?chystam se prodavam barak a nevim na koho se moc obratit, dik
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    KONOPASLIK: dekuji

    Takze tedy spis na realitní makléřku

    Evu Šťastnou
    Dumrealit.cz
    http://www.dumrealit.cz/index.php?send=profil&send1=3&id_detail=2564
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    KONOPASLIK: ...reference.
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    SOJKA: Je to frančíza, takže jsou relevantní informace pouze na konkrétního makléře.
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Cus,nemate nekdo zkusenost s http://dumrealit.cz/

    kupujeme pres tuto kancelar dum a zajimaji me zkusenosti.Dekuji
    BARAKA
    BARAKA --- ---
    OBLINA: obecně - to, že realitka investuje do propagace a reklamy je její obchodní riziko, vyvážené výhledem na zisk. pokud realitka i přes snahu nemovitost neprodá, nemá obvykle nárok na nic. ale můžou být zvláštní případy (ale to asi není tvůj případ), například u nadstandartní prezentace (video, spešl kampaň, atd.), kdy si v případě neúspěchu realitka řekne o nějaký poplatek, to ale musí být předem řečeno ve zprostředkovatelské smlouvě a výše takového poplatku by měla být o řád nižší než provize
    OBLINA
    OBLINA --- ---
    KONOPASLIK: Ok, díky za odpověď
    OBLINA
    OBLINA --- ---
    GREVE: Ptám se jen obecně na zkušenosti s RK a na názor jak by to asi mohlo být, jak píšu v poslední větě. Je mi jasný že bez shlédnutí smlouvy nelze říct nic konkrétního.
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    OBLINA: Nemáš povinnost platit nic, co není ve smlouvě. Dobrovolnosti, podpořené svědomím, se meze nekladou.
    GREVE
    GREVE --- ---
    OBLINA: My jsme tu tvojí smlouvu ale neviděli, takže nechápu, na co se vlastně ptáš.
    OBLINA
    OBLINA --- ---
    Chci se zeptat, zda bude realitka požadovat nějaké peníze, když byt neprodá, a já s nimi dále smlouvu neprodloužím. Mám smlouvu do konce tohoto roku, a pokud jí písemně nevypovím, tak se automaticky prodlužuje o další měsíc. Avšak jsem se svojí makléřkou velice nespokojena, takže bych smlouvu dále neprodloužila. Realitka zajistila letáky, propagaci na sreality a letáčky na nástěnkách, a je mi jasné že všechno tohle něco stojí, ale ve smlouvě není žádná zmínka o placení čehokoli při výpovědi. Takže náklady na tisk a podobně bych uhradila, kdyby to požadovali, ale jakousi "pokutu" nebo jak to nazvat, ve výši provize určitě ne.
    Máte s něčím takovým zkušenosti?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JAKE_UP: hehe s 6meg tedy opravdu ne :)
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    Včera na Primě Nové hnízdo. Relkama na Remax jak vyšije, i ti vocasové Herain a Žlebek tam byli (takový provařený firmy). Do toho ještě reklama na nějakou úklidovou službu. Jinej smysl jsem v tom pořadu ani nenašel, protože s rozpočtem 6 mio snad není nutný jít hledat nemovitost do televize..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JONEZ1: s tema zajemcema je to hnus, nejen tim u me klesly realitky na uroven autobazaru..
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    GREVE:: byt je to uz trochu starsi prispevek, mozna bych doplnil jeste jednu kategorii... Tvoje 2) Nabidky s dobrou cenou, jeste nepokryva nabidky s dobrou lokalitou.
    Behem meho hledani bytu jsem mel pocit, ze tak 80% nabidek s dobrou lokalitou (bavime se o prodejich bytu z pohledu kupujiciho) je vyrazne nadcenenych a ze by takovou cenu "nikdo" nemoh' dat. Tudiz chte nechte se musi jit s cenou dolu. Jestli ji stlaci cas, nebo nejaky prubojny kupec, to je otazka.
    Pokud chodi sami neprubojni kupci, kteri nejsou schopni alespon castecne licitovat o cene, pak je to o tom case :-).

    Byl jsem na nekolika prohlidkach dobrych lokalit, kde lidi prokazatelne chodili, ale nikdo to za tu cenu nekoupil. Jeden byt se nakonec prodal za cenu o temer 800kKc nizsi, nez za kterou byl inicialne nabizen na internetu.

    Kdyz jste tu narazili na ty slevy obecne - hodne taky dela to, kdyz RK uvadi cenu na internetu bez provize (resp. neuvadi, zda je provize soucasti ceny). To pak litaji statisice nahoru, clovek ani nemrkne.

    A take musim potvrdit, ze jsem se nekolikrat setkal s jiz zminovanym natlakem typu "je treba se co nejrychlejc rozhodnout, neb je N vaznych zajemcu a za Vami nasleduje dalsi prohlidka". Kdyz jsem pak o chvili pozdeji maklerce volal, z kontextu jsem vyrozumel, ze vlastne zadna prohlidna po nas nebyla a dotycna uz je na ceste domu.
    KACCABA
    KACCABA --- ---
    RAINBOF: tak trestní oznámení ta známá samozřejmě podává také, ale chtěla jsem upozornit na tu RK, protože vesele nabízí své služby dál....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam