• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    PETUL_KA: Zajímavé, já právě za 3,8 byt o 72 metrech prodal. Žiješ v té správné realitě :)
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    Z dnešní prohlídky bytu (70m) za inzerovanou cenu 4.2M, když došlo na dotaz o ceně:
    Makléř: Kolik byste si představovali?
    My: 3.8M
    Makléř: Není to málo?
    Asi žijeme každej v jiný realitě...
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    BLACKYT: Možná už to není aktuální, ale my jsme kupovali nemovitost, kterou nabízelo šest RK. Kontaktovali jsme majitele (barák o ulici vedle ve stejné vesnici) a zeptali se ho, kterou RK preferuje, zběžně jsme si ji progooglovali kvůli referencím a pak s ní jednali.
    ELIS
    ELIS --- ---
    GREVE: Ok, diky.
    GREVE
    GREVE --- ---
    ELIS: No tak to je skoro bych řekl samozřejmý. Ale zprostředkovatelská smlouva není zmocnění k právním úkonům. Teda jestli je součástí zprostředkovatelské smlouvy i ustanovení o tom, že za tebe makléř podepíše kupní smlouvu, tak by to smysl dávalo. Ale od takové smlouvy bych hodně rychle utíkal :-)
    ELIS
    ELIS --- ---
    GREVE: Nevim, nasla jsem tohle:

    Judikatura Nejvyššího soudu dovodila, že podpis na plné moci musí být úředně ověřen, pokud zmocněnec na základě plné moci činí právní úkon (například smlouva o převodu nemovitostí), pro který právní předpisy požadují ověřený podpis (viz. rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR sp.zn. 29 Odo 894/2006).

    Zdroj: http://finance.idnes.cz/vzor-hmotnepravni-plna-moc-ddy-/pravo.aspx?c=A120404_111242_pravo_vr
    GREVE
    GREVE --- ---
    ELIS: ani na plné moci není třeba ověřený podpis.
    ELIS
    ELIS --- ---
    GREVE: No ja nevim, bylo nam receno, ze je to neco jako plna moc.
    GREVE
    GREVE --- ---
    ELIS: nemusí, proč by měl?
    ELIS
    ELIS --- ---
    Prosim o radu: kdyz realitni makler uzavira zprostredkovatelskou smlouvu s clovekem, jehoz byt prodava, musi byt podpis majitele na smlouve uredne overeny? Jeden clovek nam tvrdi, ze ano, druhy, ze ne. Tak nevim... Diky.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    SUSANNA: ja nasel jen dve spatne zkusenosti, tak jsem doufal, ze se tu ozve nekdo z oboru a bude vedet vic. Jejich pravnik mi nadava, lze mi, zastrasuje, vyhrozuje... Nikdy jsem se nikde s necim takovym nesetkal. Divim se, ze stale funguji.
    MMISKAM
    MMISKAM --- ---
    MARQETHA: Přesně:-D
    MARQETHA
    MARQETHA --- ---
    MMISKAM: to mě těší ;) a nick mi asi říká, odkud vítr vane... z Olomouce? :)
    SUSANNA
    SUSANNA --- ---
    Zkus googlit "Omega reality zkušenosti" a názory lidí najdeš.
    SUSANNA
    SUSANNA --- ---
    Pokud by se mi již od začátku nezdálo chování makléře korektní, do exkluzivní smlouvy bych nešla. Zeptej se lidí v okolí, koho by mohli doporučit, nejlepší je pracovat s někým, na koho máš dobré reference. Nebo zkus podat inzerát sama do místního tisku a nech si smlouvy udělat od dobrého právníka. Na inzerát se pravděpodobně ozvou další prodejci z okolí s nabídkou spolupráce, měla bys pak větší výběr.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    Ma tu někdo zkušenost s Omega reality? Nebo minimalne predstavu jak jsou velky?
    Filtr nic nenasel.
    MMISKAM
    MMISKAM --- ---
    Vídím, že je nás víc z Remaxu:-)
    Nemovitosti mám jedině s exkluzivní smlouvou a to na jeden, dva, tři, pět měsíců, klienti mi smlouvy nevypovídají, ani neruší, když si vyzkouší, jak pracuji.
    Makléře si člověk taky může vybrat, nemusí mu sedět ten, na kterého se obrátí. Ale jsou prodávající, kteří mají pravidlo, že kdo prodá, tak to bude mít, čím více RK, tím mám větší šanci.... a to je hloupost. Nehledě na to, že ani kolikrát nevědí, kde se jim nemovitost všude inzeruje a kdo ji má v nabídce a hlavně za kolik.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KASUMI: chtela jsem to panovi takhle navrhnout,ale pristup exkluzivni smlouva nebo nic.. no asi ne no.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja osobne, kdyz uz bych uvzaovala o exkluzivite, dala max. na 3 mesice s moznosti okamziteho ukonceni, pokud ten clovek nevyviji nejakou sjednanou cinnost (ale je nutne si rict na zacatku, co vse bude delat)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MARQETHA: ja ti nevim, ale podepsat cizimu cloveku exkluzivitu na pul roku? Co kdyz zjistim po par tydnech, ze ten clovek je absolutne neschopnej? Ja ti nevim, ale pokavad prodavajici za neco stoji, tak to nebude nabizet dal a pokavad za neco stoji makler, tak to proda ne? Samo za predpokladu, ze cena nebude prepralena atd a ty reference na strankach jsou taky celkem legracni :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam