• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ::všechny zkusenosti a reference sem..::
    k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
    určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšilo



    aneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


    *************POZOR***POZOR***POZOR******************
    Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
    nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
    *************POZOR***POZOR***POZOR******************


    ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

    Diskuze podobného tématu:
    Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
    rozbalit záhlaví
    MMISKAM
    MMISKAM --- ---
    BLACKYT: a v čem je problém, když ti ušetří práci a frontu na katastru???? Nejsou to žádní gauneři, co by s návrhy na vklad zdrhli do zahraničí :-D
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    BLACKYT: Tyhle služby dávaj na odiv a platíš jim za to, nikdo ti to neukradne ani neupraví bez tvojeho podpisu a bez něj to žádný úřady nepřijmou. Takže No stres :).
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BLACKYT: Imho bezny
    GREVE
    GREVE --- ---
    BLACKYT: Vždycky mi to zarizovala realitka, je to jejich práce.
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tím, aby zástavní smlouvy a následně pak kupní smlouvy a návrh na vklad vlastnického práva odnesl někdo z realitní kanceláře. Mám tu možnost a nevím, zda to mám nechat tedy na realitce nebo si to tam mám odnést sama?
    FEMUR
    FEMUR --- ---
    BRNO /

    Zdravim, v nasledujicich mesicich planuji presun do Brna, chtel bych se tedy zeptat na positivni zkusenosti s RK /pripadne nejaky portal doporuceny - bezrealitky znam, ale chtel bych sirsi nabidku. Standard na bzr neni vzdy to co hledam.. Samozrejme uvitam i informaci o tom komu/ktere RK se vyhnout..
    KOLLOID
    KOLLOID --- ---
    DERATIZATOR: Ahoj, před 4 lety jsem od nich koupil byt, nejsou to žádní podvodníci, jen jak píše Konopaslik mají ty nemovitosti dost předražené a někdy makléř ústně slíbí věci od kterých se pak po zaplacení psn distancuje, ale to už je spíš o tom, že se prostě nemá moc věřit a spoléhat na ústní sliby ;). Taky si to chce kupovanou nemovitost dost prohlédnout, protože mám pocit, že pokud psn byt rekonstruuje tak ne příliš kvalitně.
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    DERATIZATOR: To není tak úplně realitka. Je to správa nemovitostí, v Praze největší. Disponují vlastními nemovitostmi. Dle mého názoru většinou poněkud předraženými, ale nemusí to být nutně pravidlem.
    DERATIZATOR
    DERATIZATOR --- ---
    Ahoj,
    máte zkušenosti s touto realitkou? http://www.psn.cz/

    Zní celkem důvěryhodně, ale ještě jsem realitky neřešil, jen mám nedůvěru k těm typu Remax a podobně...
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    ADELA_ABRAHAM: A co se takhle pochlubit pro jakou RK ?)?
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Provize berte jako poměr cena nemovitosti/výkon RK tj., co pro vás všechno za tu provizi daná RK vyřídí, jak a kde inzeruje pro vás zdarma, jak fotí - hlavně interiéry, jak občerstvuje inzerci v průběhu zprostředkování prodeje, kolik absolvuje prohlídek se zájemci apod.. Čistě ten makléř dostává 40 - 50% z tý částky na smlouvě bez zdanění.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    HNIZDO: já jsem kupoval byt za 1 750 000 a provize byla 30K ale to je spíš vyjímka vetšinou je to 4-6% z ceny s tim že min. provize je právě okolo těch 50K
    GREVE
    GREVE --- ---
    HNIZDO: Ano, je.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Pls je provize normalni realitky ve vysi 50 000 za standardni prodej stareho domu v cene 500 - 600 000 bezna?
    EFI
    EFI --- ---
    GHOSTSTALKER: díky za odpověď.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    EFI: DPH je 21 %. Vyjednavat samozrejme muzes, ale neni to nijak nestandardni ujednani o provizi.
    EFI
    EFI --- ---
    IF_: že provize není jen 1 měsíční nájem, ale i jsou tam započítané poplatky a daň, takže pokud je daň 20%, tak se jim provize navyšuje o 2.000,-. Ptám se jestli má smysl s nimi vyjednávat?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    EFI: Je to normalni.
    IF_
    IF_ --- ---
    EFI: Provize urcite normalni je.Tim ostatnim presne nevim co myslis.
    EFI
    EFI --- ---
    Prosím o radu, nikde se mi na internetu nedaří najít. Chci si pronajmout prostor, ale realitka chce provizi ve výši jednoho nájmu + poplatky + daň. Je to fér?
    DOBINKA
    DOBINKA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo tip na normálního makléře/makléřku v Brně? (chceme prodávat dům). S filtrem jsem našla jen jednu dobrou referenci. Dík! Případně budu vděčná i za tipy, komu se vyhnout :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tak to jo:)
    VOTA
    VOTA --- ---
    KASUMI: jsou tam okna ve stropě, která nejsou vidět na fotkách, takže světla je tam dost...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VOTA: mimo tema
    videls to na zivo? prijde mi, ze je tam brutalne malo oken, splnuje to vubec normu svetelnosti? 0,7 denniho svetla? jestli je to teda byt a ne nebyt..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam