• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    MMISKAM
    MMISKAM --- ---
    BLACKYT: a v čem je problém, když ti ušetří práci a frontu na katastru???? Nejsou to žádní gauneři, co by s návrhy na vklad zdrhli do zahraničí :-D
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    BLACKYT: Tyhle služby dávaj na odiv a platíš jim za to, nikdo ti to neukradne ani neupraví bez tvojeho podpisu a bez něj to žádný úřady nepřijmou. Takže No stres :).
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BLACKYT: Imho bezny
    GREVE
    GREVE --- ---
    BLACKYT: Vždycky mi to zarizovala realitka, je to jejich práce.
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tím, aby zástavní smlouvy a následně pak kupní smlouvy a návrh na vklad vlastnického práva odnesl někdo z realitní kanceláře. Mám tu možnost a nevím, zda to mám nechat tedy na realitce nebo si to tam mám odnést sama?
    FEMUR
    FEMUR --- ---
    BRNO /

    Zdravim, v nasledujicich mesicich planuji presun do Brna, chtel bych se tedy zeptat na positivni zkusenosti s RK /pripadne nejaky portal doporuceny - bezrealitky znam, ale chtel bych sirsi nabidku. Standard na bzr neni vzdy to co hledam.. Samozrejme uvitam i informaci o tom komu/ktere RK se vyhnout..
    KOLLOID
    KOLLOID --- ---
    DERATIZATOR: Ahoj, před 4 lety jsem od nich koupil byt, nejsou to žádní podvodníci, jen jak píše Konopaslik mají ty nemovitosti dost předražené a někdy makléř ústně slíbí věci od kterých se pak po zaplacení psn distancuje, ale to už je spíš o tom, že se prostě nemá moc věřit a spoléhat na ústní sliby ;). Taky si to chce kupovanou nemovitost dost prohlédnout, protože mám pocit, že pokud psn byt rekonstruuje tak ne příliš kvalitně.
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    DERATIZATOR: To není tak úplně realitka. Je to správa nemovitostí, v Praze největší. Disponují vlastními nemovitostmi. Dle mého názoru většinou poněkud předraženými, ale nemusí to být nutně pravidlem.
    DERATIZATOR
    DERATIZATOR --- ---
    Ahoj,
    máte zkušenosti s touto realitkou? http://www.psn.cz/

    Zní celkem důvěryhodně, ale ještě jsem realitky neřešil, jen mám nedůvěru k těm typu Remax a podobně...
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    ADELA_ABRAHAM: A co se takhle pochlubit pro jakou RK ?)?
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Provize berte jako poměr cena nemovitosti/výkon RK tj., co pro vás všechno za tu provizi daná RK vyřídí, jak a kde inzeruje pro vás zdarma, jak fotí - hlavně interiéry, jak občerstvuje inzerci v průběhu zprostředkování prodeje, kolik absolvuje prohlídek se zájemci apod.. Čistě ten makléř dostává 40 - 50% z tý částky na smlouvě bez zdanění.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    HNIZDO: já jsem kupoval byt za 1 750 000 a provize byla 30K ale to je spíš vyjímka vetšinou je to 4-6% z ceny s tim že min. provize je právě okolo těch 50K
    GREVE
    GREVE --- ---
    HNIZDO: Ano, je.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Pls je provize normalni realitky ve vysi 50 000 za standardni prodej stareho domu v cene 500 - 600 000 bezna?
    EFI
    EFI --- ---
    GHOSTSTALKER: díky za odpověď.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    EFI: DPH je 21 %. Vyjednavat samozrejme muzes, ale neni to nijak nestandardni ujednani o provizi.
    EFI
    EFI --- ---
    IF_: že provize není jen 1 měsíční nájem, ale i jsou tam započítané poplatky a daň, takže pokud je daň 20%, tak se jim provize navyšuje o 2.000,-. Ptám se jestli má smysl s nimi vyjednávat?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    EFI: Je to normalni.
    IF_
    IF_ --- ---
    EFI: Provize urcite normalni je.Tim ostatnim presne nevim co myslis.
    EFI
    EFI --- ---
    Prosím o radu, nikde se mi na internetu nedaří najít. Chci si pronajmout prostor, ale realitka chce provizi ve výši jednoho nájmu + poplatky + daň. Je to fér?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam