• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    TAURUS: Presne, kolegove, projektaci z jinejch firem, atd. Je to rychlejsi jak mail a nevyrusis tim nekoho behem meetingu jako hovorem. Jasne, SMS by to vyresila stejne, ale protoze vsichni radsi resej vsechno na jednom miste a WA pouzivaj na vsechnu textovou komunikaci, tak se pouziva hlavne to.

    Od ty doby co jde zapnout i propojeni s messengerem a IG, tak je to jeste vyraznejsi.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    PSYCHO: Souhlas… spousta kolegů, co s nimi v práci komunikuji, jsou v zahraničí, a Whatsapp je pro ně po Teams hned následující přirozený kanál komunikace.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    KOC256: No jestli se to dnes nedozvím, tak to o víkendu zjistím a napíšu to sem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KAZATELL:
    Odpovědi nevím, ale jistě to pomůže ostatním... :-)
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    KOC256: No jestli ho budu muset znovu nastavit na místní wifi a jakoby ho na ten pobyt aktivovat mimo HomeKit, nebo si proste jen na nove Wi-Fi vezme údaje z telefonu a bude se tvářit ze je doma ale na jiné Wi-Fi
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KAZATELL:
    Nelze! Na recepci to poznají a nepřijmou tě jako hosta :-)

    Na co přesně se ptáš?
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Vlákno jsem nenasel tak to zkusím tady… mate někdo homepod? Je možné ho vzít do hotelu?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PSYCHO:
    support asi jo. Tak občas i firmy samy nabádají "kontaktujte nás přes WA". Nedávno jsem takto na SUPPORT kontaktoval zrovna zmíněné INNOGY.

    Ale já nedělám na supportu a jen to, že mi ve WA, TE, SI vyskočí, že generální ředitel nějakého zákazníka tam má účet mi úplně nepřipadá, že bych jakoukoliv komunikaci započínal tam (třeba potvrzení schůzky, poslání vyžádaného kontaktu, ...).
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    KOC256: Jen tak bokem, ale tady v NL je pracovni komunikace pres WhatsApp uplne bezna a i velky firmy (KLM, ING, ABN Amro, Vodafone/Ziggo, atd…) to pouzivaji jako bezny support channel.

    Tady v NL je vlastne WA nejcastejsi forma komunikace pro cokoli.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AOTEAROA:
    Já myslím, že si dělal srandu. Asi všichni najdou důvody, kde se SMS stále řeší...

    - Pracovní závazky - se zákazníkem si určitě nepíšu na WhatsAppu :-)
    - PPL, Česká pošta, ...
    - Kolegové v práci nemajíc iPhona
    - různé další upozornění: innogy, MZCR, Vítejte v EU, Vodafone, Wizzair, Dalnicni znamky, ...
    - + nektere zminene 2FA

    Co aktuálně vidím v seznamu...

    Pravdou je, že je super, že se do toho nemotají takové ty běžné CHATy...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PSYCHO: u nás je to třeba pro rozlišení priority... píšeme si s mužem všechno přes messenger nebo wacap (máme dvě děti a on má dost nepravidelný činnosti), ale když si chceme být jisti že ten druhý zprávu dostane i když je náhodou offline (muž si to vypíná kvůli baterce někdy), tak pošleme sms. která se neztratí mezi miliardou hovadin a dalších chatů tak snadno. plus píšeme smsky třeba rodičům, všichni jsou 60 až 70+ a nebývají online.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PSYCHO:
    On to nekdo pouziva na 2FA? Vzdyt to neni bezpecne :D
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    KOC256: On nekdo pouziva SMS jeste? Teda krome posilani 2FA kodu?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AOTEAROA:
    Je toí takový nekonečný flame...

    Je pohoršení to, že tě nenechá dělat spousty píčovin bejkovin a opravdu dělá jen to důležité? Například zmíněné nahrávání může být obecně legislativní problém.

    Nebo zmíněné doručenky, jsem obrekával asi fakt jen v tom roce 2011. Dneska už po nich neštěkne pes...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KOC256: no, koukám že jsem si s iPhonem 13 Pro oproti Xiaomi, co se teď prodává za 4000 Kč, dost pohoršila :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AOTEAROA:
    nejde
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AOTEAROA:
    vidíš :-) to mě naposledy trápilo v roce 2011 když jsem si koupil první iPhone... Dokonce mě to tak zaujalo, že jsem napsal jeden z prvních příspěvků na blog :-D

    iPhone 4 – SMS doručenky | Jan Kocmánek - blog (postřehy a zápisky)
    https://blog.jankocmanek.cz/iphone-4-sms-dorucenky/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Ještě bych potřebovala automatické nahrávání hovorů.

    ONDRA_99: jako jo, dává to smysl, když je to apple :)
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    FARFELOO: ukazuje to přeci i současný stav, ne? nebo nechápu, co se očekává od toho..? :)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    SUBTITLES017: To je předpověď ne radar
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    Jeste k tem baterkam doplnim, ze bud nabijim z powerbanky/laptopu nebo pres noc MagSafe.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam