• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BECKOPracujete/podnikáte v cestovním ruchu? Výměna zkušeností, každodenní i nevšední situace s tímto byznysem spojené
    BECKO
    BECKO --- ---
    FARGO: no to by šlo, kdybych je neprodávala celkem dost že..kdyby si to nekoupili u mě, koupí si to jinde...
    a co zkušenosti se zpožděným výplácením provizí? třeba z takovýho hellasu (CK HELLAS) sem lámala pár tisíc skoro 3 měsíce, z CK PRESSBURG to samý, ti mi dlužej za léto doteď a o CK GALATEA, kde si všichni odjeli hned po sezóně na týden do itálie (včetně účtařky, která očividně fakt neměla všechny věci až tak úplně v cajku) ani nemluvim..

    s hellasem a galateou sme tenhle rok zatím smlouvu nepodepsali po těchhle zkušenostech
    FARGO
    FARGO --- ---
    Jeste se mi to nestalo, ale dokazu si predstavit, co se v takovy situaci asi da delat. Takrka nic. Muzes je zazalovat, coz v pomeru k duleitosti problemu nema moc smysl. Asi nejlepsi je s na ne pristi rok vykašlat a prodavat produkty jiny CK. Potom si to mozna i oni uvedomi.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    ja se chystam do irska na worskshopy, miluju irsko!
    BECKO
    BECKO --- ---
    Mimochodem jede někdo na infocestu s CK BON TON v říjnu do řecka???
    BECKO
    BECKO --- ---
    Stalo se vám někdy, že ste rezervovali zájezd, do skončení platnosti rezervace ste poslali cestovní smlouvu, takže jako provizní prodejci ste svou část splnili a z cestovky vám zavolaj, že se hrozně moc omlouvají, ale došlo k omylu a kapacita už není volná?
    Konkrétně šlo o CK VALAŠKA, mám s nima takovej křížek poprvé, ale jak se proti takovýmu chování bráníte vy? Situace ještě dořešená není, protože mi vyžádávaj pokoj navíc přímo u ubytovatele, ale dá se proti tomu vůbec něco dělat? Klientovi to totiž musím samozřejmě vysvětlovat zase já..
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    A je tu někdo, kdo studuje cestovní ruch na VOPŠ v Masná 13? Nechť se dobrovolně přihlásí;))

    ..studuju dálkově... tak by se mi to hodilo vědět;)
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    EUCHENIE: jo a k tem volitelnym predmetum.. urcite to nejak pujde, my si muzem davat predmety i z jinych oboru
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    EUCHENIE: pokud navic jeste pracujes v cest. ruchu, tak ti cetele primhouri oko ;)
    dojem celkove.. prijde mi, ze se tam uci spousta zbytecnych veci, co me nezajimaji.. ale mela jsem i spostu spoluzaku, co to meli fakt radi a bavilo je to.. zalezi na tobe, co te bavi.. je to hozeny dost ekonomickym smerem.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    MISHACZEQ: jo? parada;) jo to ja taky pracuju.. v cest. ruchu:))
    alprat jsem koukala, ze tam jsou naky ty ekonomiky podniku a tydle kraviny, kery sjem mela na minuly skole uz..

    jinak jakej z toho mas dojem celkove? prijde ti to uzitecny? taky jsem koukala, ze na prezencnim je spousta volitelnejch predmetu, jez vypadaj dobre coz u K nejde..
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    EUCHENIE: ja dokoncuju prezencni, horsi jsou testy z jayka nez vseobecnej prehled. pracuju u toho, protoze tech hodin taky moc nemam a ucitele jsou hodny a ochotny.az na nejakou vyjimku, to je jasny.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    jee, to vypada dobre! ten test vseobecnych znalosti tedy ne az tak dobre, ale do kvetna casu dost;)
    navic jsem puv. z rychnova, takze hradec znam pomerne dobre a je pri ceste za rodici;)
    dikes!
    MISHACZEQ
    MISHACZEQ --- ---
    EUCHENIE: u nas v Hk by se mel otvírat cestovní ruch dálkove
    http://www.uhk.cz
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    ja jeste vlasne teoreticky chodim na karlovku, informacni studia, ale co sjem sla do cestovniho ruchu, nak jsem tam chodit prestala..:)
    ale je to uz navazujici mgr, tak mi to zily netrha
    LOG_LADY
    LOG_LADY --- ---
    ja chodim v praze, ale taky je to na prezencni,a k tomu soukromou, nicmene tedka je to VOŠ a chtějí z toho udělat VŠ,to je myslim k dobru věci.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BECKO: jop jihlava mysim je, ale mam dojem, ze prezencni, asi si nainstaluju neco na pdfka konecne:)

    v pze asi soukromky, no, to bude urco drahy, ale omrknu taky
    BECKO
    BECKO --- ---
    EUCHENIE: v jihlavě je něco, mluvila o tom kamarádka, ale je to tušim jenom vyšší odborná, ale v praze toho musíte mít mrtě ne? nějaký soukromky
    CNV: neny zač.)
    CNV
    CNV --- ---
    BECKO: Dík, projdu.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    premyslim o naky vejsce dalkove, cestovni ruch asi, prip marketing v nem asi, nevite o necem?
    ja vim, prolezu internety, ale kazdej tip se hodi;)
    BECKO
    BECKO --- ---
    CNV: atis, rekrea, pressburg, régio, zars, firo...
    CNV
    CNV --- ---
    Asi tady budu OT, ale nevím, kde jinde se zeptat - hledám cestovku, která by nabízela rekreační pobyty v ČR - rekreací myslím válení u vody, pěknou přírodu na procházky, nějaké zajímavosti v okolí, ne poznávací zájezdy, které člověk stráví natřásáním v autobuse. Má to být dárek pro starší manželský pár. Můžete něco doporučit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam