• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    ZVATLAL
    ZVATLAL --- ---
    KOKES: Ne, přes klienta integrovaného v Opeře. Přes webové rozhraní GMailu to samozřejmě jde pořád....
    KOKES
    KOKES --- ---
    ZVATLAL: tohle je ale webové rozhraní(seznam) ne? ten by měl fungovat po celém světě..
    jak říká ADAM párkrát se mi stalo, že adresa byla vizualně ok, ale když jsem ji přepsal ručně tak se odeslala.
    ADAM
    ADAM --- ---
    DNS: většinou to blokuje jeden email, který má špatnou adresu v hlavičce - projeď si to, co tam v tý frontě už máš.
    ZVATLAL
    ZVATLAL --- ---
    DNS: Něco podobného se mi stává, když jsem s notebookem doma. Tam to hlásí něco o nepřeložitelné adrese, či co (nebyl jsem tam od Vánoc, a nejméně tři týdny se tam nedostanu). Na koleji (veřejná IP) nikoliv, tady všechno funguje bez problémů.
    Ještě bych měl asi dodat, že doma to až asi do listopadu fungovalo taky. Zkoušel jsem googlit ty errory, které to házelo, a dospěl jsem nějak k názoru, že je to chyba u poskytovatele internetu, ale neměl jsem čas ani chuť to nějak řešit. A teď už si to bohužel moc nepamatuji....

    DNS
    DNS --- ---
    Nestalo se to nahodou i Vam? Z nejakeho zahadneho duvodu mi nejde odesilat emaily pres email klienta v Opere. Pokazde kdyz chci odelast mail, tak zprava skonci ve slozce outbox. A to i pres to, ze moznost "queue messages" mam nezaskrtlou. Zlobi mi to tak se vsemi ucty (seznam, centrum). Navic mi nefunguje ani funkce 'send queued messages'.

    Strejda google neporadil.
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    E42: tam jsem svoji otazkou smeroval. Kdyz na search engines pouzivam adresno radek, tak je matouci pro hledani na googlu (nebo obecne defaultnim vyhledavaci) klikat jinam na search box. Nechapu, ze se u prohlizecu search boxy tak rozsirily
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    ADAM: presne tak, prevazne vyuzivam "pismeno + vyraz" v adressbaru s milionem svejch search engines a naprosto mi to vyhovuje.
    E42: jo, souhlasim, ono to ale vypadalo ze i pouziti toho vyse zmineneho pismenka je pro nekoho prilis:)
    ADAM
    ADAM --- ---
    používám "g výraz" a jsem s tim naprosto spokojen.
    E42
    E42 --- ---
    JACQUES157: Máš samozřejmě pravdu, ale je to mírně neergonomický, trefovat se do 2 různejch boxů. V hlavě mi to funguje tak, že přímé zadávání adresy nebo vyhledávacího pojmu jsou pro mě prakticky totéž, takže se mi nechce zamýšlet se, kam to psát. Podle mě je ten search box vůbec dost zbytečná věc, stačil by jeden adresní řádek na všechno.
    PINCHE_GRINGO: Nefungujou, ale to jenom otázka drobné designové úpravy.
    Já by ty separátní searchboxy zakázal, stejně každého jenom otravujou.
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    JACQUES157: fungujou v search boxu search engines? (opravdu to nevim, mam rad "slick" vzhled a search box je jedna z veci, ktere vyhazuju)
    KOKES
    KOKES --- ---
    JACQUES157: j to dělám já, navíc tam často bývá inteligentnější rozcestník, než na origo stránkách:-) ale každému co mu jest
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    a od ceho je tam ten search box? vzdyt staci kliknout do nej misto do adress baru a nemusite se zabyvat nejakym zakazovanim domain completion:)
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    IRON_STORM: v 10.5 uz bude vyhledavani i jednoho slova default, do ted jsem to take resil zakazanim doplnovani domeny
    E42
    E42 --- ---
    IRON_STORM: !!!! Že mě to nenapadlo, a to mi to pilo krev pěkně dlouho.
    IRON_STORM
    IRON_STORM --- ---
    jj server name completion doporucuju zakazat.. opera pak hleda defaultnim vyhledavacim enginem i jednoslovny vyrazy :)
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    ADAM: souhlasim. A pritom je to tak jednoduche osetrit...
    KOKES
    KOKES --- ---
    čili není to chyba opery. Možná by bylo lepší kdybys si completion zakázal, takhle se můžeš dostat i tak, kam jses vůbec dostat nechtěl:-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    aha. škoda. protože těch prásáckých webu, kdy to bez www. nefunguje je strašně moc a já nejsem zvyklej to psát. takže mi to často háže error.
    E42
    E42 --- ---
    ADAM: Jj. Podle mě se "Server name completion" použije pouze tehdy, když není zadaná doména 1. řádu. Pokud je zadaná, přistupuje Opera bez dalšího na vloženou adresu, takže pokud server nemá automatické přesměrování z null servername na www., vyhodí to chybu. Takhle hloupě konfigurovaných serverů je bohužel zejména u nás pořád dost (viz třeba justice.cz).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAM:
    ono to dava smysl

    na ppl.cz a na www.ppl.cz mohou byt ruzne obsahy. neni to to same i kdyz obecne se to tak chape. to ze nefunguje ppl.cz je prasecina a amaterismus od PPL (lepereceno tech co jim domenu spravuji)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam