• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    MACHALIK: Zkus ten search smazat a udělat nový kliknutím na vyhledávací políčko Googlu.

    Nebo

    Operu zavři a v search.ini edituj příslušný [Search engine 1] na tohle (UNIQUEID nech asi jaký je):

    Name=&Google
    Verbtext=0
    URL=http://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8
    Query=
    Key=g
    Is post=0
    UseTLD=0
    Has endseparator=0
    Encoding=utf-8
    Search Type=0
    Position=-1
    Nameid=1632215285
    Deleted=0


    Odpovídající profil najdeš zadáním "opera:about" do addressbaru a Opera directory ti řekne, který adresář to je, v něm hledej search.ini.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    MACHALIK: zkus umístění C:\Documents and Settings\_Jirka_\Data aplikací\Opera\Opera\search.ini
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    PIPIK: Searchů.ini mám plnou prdel, ale koukal jsem do tohohle ("c:\Program Files\Opera\defaults\search.ini") a tam je u všech Encodingů (a že jich je tam taky požehnaně) všude utf-8. Takže tím to u mě není.

    Co je synchronizace a kde se povoluje a zakazuje?
    PIPIK
    PIPIK --- ---
    MACHALIK: presne to same se mi taky stavalo, ale uz nekolik verzi zpatky..problem jsem vyresil nastavenim kodovani v serach.ini na Encoding=utf-8 (mel jsem tam bud iso 8859-1 nebo 8859-2) a zaroven zakazanim synchronizace. ale taky bych radeji neco, aby mi synchornizace fungovala a neprepisovalo se to..
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ahojte, mám dotaz:

    Již léta používám Operu a jedna z funkcí, kterou zbožňuju, je, že do adresovýho řádku napíšu "g abrakadabra" a ono to jde automaticky na Google a vyhledá to termín "abrakadabra". Vyrobil jsem spousty takových vyhledávačů pro různé servery, kam často chodím a hledám.

    Od nějaké Opery 11 mi však toto blbne s češtinou. Dřív nebyl problém vyhledat "g čeština v opeře", ale teď se po cestě ta diakritika vždycky posere a vyhledá to "èe¹tina v opeøe". Nejsem zvyklý psát bez háčků a čárek, takže mi to permanentně dělá blbý vyhledávání a pořád to přepisuju a sere mě to.

    Nedá se to někde fixnout?
    Díky.
    KALTY
    KALTY --- ---
    KOC256: no ve FF je jen zaškrtlé auto detect a v IE to není vidět vůbec ( ani to nejde zadat ) a na IT se bohužel zeptat fakt nemůžu ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KALTY:
    nepouzivam proxy ale tak zkusil bych to zjistit v firefox -> moznosti -> sit -> pripojeni -> proxy zda to tam nebude vyplneno a nebo obdobne v IExploreru. Pripadne se zeptat na IT oddeleni.

    Ta ceste bude +-. FF nepouzivam ale ty programy to maji cca stejne...
    KALTY
    KALTY --- ---
    KOC256: A mohl bys mi poradit jak? :) děkuji
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    "Zalozte si vlastni kapelu" - tak tohle nema chybu :D
    Choose Opera - And now for something completely random: Your own band
    http://my.opera.com/chooseopera/blog/2011/07/19/and-now-for-something-completely-random-your-own-band
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: zatvarat ich a prip znovu otvorit? (ctrl w / ctrl z)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Nevite jak identifikovat presne tab ktery mi vytezuje procak? V system taskl vidim jen porad ze jedno radro jede na 100% ale ktery konkretne tab to je nevim...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KALTY:
    zjisti jakou proxy detekuje FF a nastavi si ji rucne...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Špatně sem to uvedl, pochopitelně v 11.50 mě irituje, že dialog pro zadání master hesla nemá focus v políčku pro to master heslo, a předchozí verze měla.
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEITHHSTER: No, ještě je tu možnost, že opravdu neukončíš Operu korektně. Ty ji sice zavřeš křížkem nebo tak a okno zmizí, ale ona ještě může pár sekund běžet a čistit si cache (běží proces). Na Windows bys ji tedy teoreticky mohl shodit, pokud bys vynutil restart/vypnutí PC.
    OTZ
    OTZ --- ---
    taky máte problémy s http://bandcamp.com (třeba abych moh pustit track, musim pokaždý obnovit, nebo mi zaboha nejde uploadovat track, to sem musel řešit přes chrome), nebo to dělá jenom mě? může to bejt starym flashem (v10.3 r181), opera v11.10/2092, win XP sp3
    KALTY
    KALTY --- ---
    ahoj, to sem rád že je tu taková diskuze.
    Mám operu již nejméně 5 let ( doma ) a nemůžu na ní dopustit.
    Bohužel v práci používám už dost dlouho Firefox protože se mi v portable Opera neda nastavit auto-detect proxy. V Opeře tahle možnost není, nebo jí nemůžu najít. Přitom Portable FF to šlape hned od začátku.
    FireFox nemám rád ale musím to přetrpět...
    nějaká rada?
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    TROFOZOIT: oks , zkusim to .)
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    KEITHHSTER: Pokud to není nekorektním ukončením, pak první pomoc při problémech je zkusit nový profil (starý adresář přejmenovat, Opera si vytvoří nový) a zjistit jestli to dělá i v něm. Pokud ne, tak za to může něco v nastaveních.
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    TROFOZOIT: je to furt ted sem to zkusil . stává se mi to často , je pravda že někdy to jde , ale spíš né než jo .. nevim co dělám špatně ..
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    KEITHHSTER: Pokaždý to spustí startup dialog, i když máš nastavený spustit Speed dial? A zkoušel jsi to třeba zkusmo nastavit a zavřít, chvíli počkat a zase otevřít několikrát po sobě nebo se ti prostě stává, že jeden den ukončíš a druhý den máš Startup dialog?
    Důvod pro spouštění startup dialogu může být i nekorektní ukončení Opery.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam