• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera Desktop Team - Plug-ins: ✓ Release Candidate: ✓
    http://my.opera.com/desktopteam/blog/2012/06/07/plugged-in-to-twelve
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ano, nemůžeme plést diskovou cache a RAM (btw. na Win 7 lze dát vypnout hned, protože se objeví dialog, zda chci nějaké blokující procesy ukončit, a když to nechám být, Opera doběhne a douklidí v pohodě).

    Ale tak jako tak imho Opera vyklidí víc i tu RAM při ukončení. Jen to by byla jinak otázka chviličky, kdyby nečistila i cache.
    MVEK
    MVEK --- ---
    OCTOPUSS: Přesně tomu nerozumím, ale problém je, že Správce úloh běžně ukazuje jen RAM "soukromou", kterou proces právě používá a nikdo jiný nemůže, ale pak je tu ještě RAM "pracovní sada" a RAM "potvrzená", kterou má proces u OS zarezervovanou. Tohle se dá zobrazit ve správci, když si člověk přes menu Zobrazit dá další sloupce, nebo je to v Sledování prostředků.

    Mně třeba Opera teď má tu soukromou 930 MB, ale potvrzenou 1 300 MB.

    A je to důvod, proč když si člověk sečte všechny procesy, jejich normálně zobrazenou RAM (soukromou), nedá mu to tolik, kolik mu tvrdí OS, že má využito.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    OMNISLASH: Jen pokud tu volbu zaškrtneš.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    KOKES: opera po ukonceni promazava diskovou cache. v zavislosti na tom, jak dlouho jsi ji mel zapnutou, to muze trvat i velmi dlouho
    KOKES
    KOKES --- ---
    MVEK: podle mě opera uvolňuje RAM až po vypnutí, co vím, když jsem ji na pomalejším kompu vypl hned začal minutu hrabat disk a když jsem nečekal a hned vypl win, čekalo mě po spuštění že byla nekorektně ukončena.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    MVEK: To mě zajímá. O jakým skrytým využití paměti mluvíš?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Na RAM nemá vliv samotný počet tabů, ale i to, kolik jakých tabů bylo otevřeno předtím. Zejména po brouzdání po různých galeriích nebo chatech to dokáže vylézt do závratných výšin. A klesá to pomalu nejistě. Mně třeba Opera zabírá od včerejška 1 GB, ale večer to bylo 1,3. Kdybych ji zavřel a otevřel, budu tak na 600 MB.

    A nejhorší je, že skutečný záběr paměti je ještě vyšší, ale to správce běžně neukazuje.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: ale logo pekne!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jakože ve "staré" opeře mám těch tabů 8 a v nové 1, ale takový rozdíl... ?

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: v dokonale aplikaci neni treba nic nastavovat :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOMAS3333:
    takto oznacuji vzdy vyvojovou verzi... :)
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    KOC256: Opera Next? what did i miss?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak jsme si nainstaloval tu Operu NEXT... prvni co jsme udelal je ze jsem "vlezl" do nastaveni kde jsem si chtel nejak pretahnout nastaveni ze stavajici opery :) Tak mi tu nerikejte ze vsechno je cajk :D

    EXTAZYK
    EXTAZYK --- ---
    NECROMAN: no me treba na FB v opere nechodi videochat, to uz jako opera poresila?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    jako KKcko nepouzivam ale neni zrovna KK ten prohlizec, ktery byl nejmene doporucovan protoze tam vsechno nefungovalo ?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    upgrade z 11.62 na 11.64 mi opravil "crash on exit" na Linuxu. super.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    uz se to blizi:
    Facebook už nedoporučuje Chrome. Místo něj nabádá k použití Opery | ExtraWindows
    http://extrawindows.cnews.cz/facebook-uz-nedoporucuje-chrome-misto-nej-nabada-k-pouziti-opery
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    to uz si asi facebook vedenie duplo!

    :)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    OCTOPUSS: Prozatím to ani jednou nespadlo a všechno funguje. Nechápu co se děje... Ale nezlobím se :P
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam