• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    TOMAS3333: Mluvil jsem o dvou věcech, který spolu nesouvisí.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    OCTOPUSS: moment, takze si si vypol posielanie referera v opere a odisiel k ff, ktory referera posiela furt?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Pokud na web prijdes napsanim adresy do adresniho radku tak nemas refferera a nevim o webu ktery by na tomto stavu nefungoval...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Ježišmarká, copak já vím proč? Protože některý weby jsou tak prasácky napsaný, že vyžadujou sledování.

    zkoumám FF, protože už mě Opera sere tak, že ji nechci dál používat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Proc by mel prestat fungovat?
    Proc zkoumas FF?

    Nejak ztracim souvislosti...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    CALIBOS: Bohužel pak fakt některý weby přestanou fungovat. Fakt bych ty internety zakázal...

    P.S. Dneska už mi došla trpělivost, a začal jsem zkoumat Firefox. Když odhlídnu od nutkání blít nad stylem nastavení, je nějaká možnost, jak oblíbený změnit alespoň částečně do takový podoby, jakou mají v Opeře? V Mozille asi fakt hulí sušený jačí trus místo pořádnýho fetu, protože něco takovýho jsem v životě neviděl.
    LUDO
    LUDO --- ---
    CALIBOS: tak som si to schvalne vyskusal, a teda neviem co ma moj provider za NAT ale nezistilo to ABSOLUTNE nic :D



    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    Chrome i IE předchozí web automaticky odesílá mimochodem. Zvláštní je, že Chrome odešle jenom hlavní doménu (www.google.com), IE i Opera odešle kompletní cestu.
    V Opeře tohle vypínám jako první, nechci aby někdo sledoval můj pohyb.
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    OCTOPUSS: sledování pohybu, vyhodnocování úspěšnosti reklamy na nějakém serveru atd atd...
    Dá se to docela jednoduše otestovat na testech anonymity... když z googlu kliknete na nějaký web a máte to zaplé, tak se tam objeví stránka googlu. Viz první odkaz (a tam HTTP_REFERER):
    https://www.google.com/search?hl=cs&q=http://checker.samair.ru/
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    LUDO: A k čemu je to dobrý?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Ber to spise tak ze v opere to muzes vypnout. Ostatni prohlizece to proste posilaji. A je to tam odjakziva... Zadna novinka...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LUDO: Dodám, že tohle dělají všechny prohlížeče defaultně, jen Opera to umožňuje nastavovat. Mimochodem, když to vypneš, některé obrázkové servery ti přestanou fungovat, protože se tímhle "chrání" proti linkování obrázků odjinud.
    LUDO
    LUDO --- ---
    OCTOPUSS: no v podstate aj ano :) http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_referer

    Ked kliknes na ten odkaz na wiki tak Opera k HTTP poziadavku pripoji adresu tohto nyxackeho klubu a wiki tak vie, ze si sa na nu dostal z nyxu.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Co znamená "send referrer information"? Nějaká další forma sledování kam na webu lezu? Je to ve 12 přímo v nastavení.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Tak jsem to nedal ... přístup k záložkám je sice trochu zdlouhavější, ale dal by se tak nějak akceptovat. Ale nemožnost vytvořit složku ve složce je opravdu iritující. Mám záložky ve stylu Složka HW - RAM - /výrobce modulů/ - odkazy na recenze, oc a to je jen jeden příklad. Jistě nemusím popisovat co nastane, pokud to vše je v jedné složce ... to bych nedal ani kdybych začal požívat alkohol :/
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    tak to je opravdu peklo. to jsem docela rad, ze jsem to prozatim vubec nezkousel
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    OMNISLASH: jo, přesně tohle si říká spousta lidí teď :-)
    Plán vidím jasně, držet se 12.16 jak dlouho to půjde a bude bezpečné... Vzhledem k tomu, že se vývojáři Opery celkem snaží, tak budu doufat, že za rok dva bude použitelná verze.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KEVIN00: možnost vnoření do složky, složku ve složce nelze vytvořit

    LOL
    To je ještě horší než jsem myslel :D
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    OMNISLASH: Neexistuje v prohlížeči správce záložek. Veškeré záložky, které chceš mít uloženy mohou být umístěny pouze ve SpeedDialu (možnost vnoření do složky, složku ve složce nelze vytvořit) či v tzv. úschovně (uschovávají se zde odkazy na tebou uložené stránky).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEVIN00: doma mam stale Operu 12 a az na obcasne problemy s Flashem beha stale v pohode.
    V praci mam Chrome, ktery na tech mych asi 20 bookmarku staci.
    Rad bych v praci presel na novou Operu, ale zatim to porad vypada jen jako nejak etechnologicke demo.

    OMNISLASH: jo, zadne bookmarky, jen "Stash", coz ma si fungovat jako "seznam videi, ktere semi libily na YouTube". Take se uchovavaji, ale skoro nikdo se do toho seznamu nikdy nediva.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam