• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: To byl příklad na ujasnění priorit (webová stránka s přístupem k penězům vs. webová stránka s přístupem k omezené sadě málo užitečných dat), ale teda budiž - skryté titulky pro lidi, který viděli internet prvně včera: "Milé děti, pokud máte _odkudkoli_ přístup k penězům, mělo by to být zabezpečené odpovídajícím způsobem, bez ohledu na způsob toho přístupu. V dnešní rozvinuté společnosti už totiž lze platit nejen hotově nebo složenkou, ale i přes různé online obchody, a někde si můžete i platební údaje uložit; dokonce existují i hry, kde lze za skutečné peníze zakoupit herní měnu. Takže jestli jste si v Travianu nakoupili milión zlatejch, chraňte si heslo podobně, jako by to bylo bankovní heslo." Je to takhle lepší?
    Jo, promiň, Paypal jsem zapomněl.

    Jinými slovy, pokud jde o prachy, je vhodné se chovat, jako by šlo o prachy (nebo se pak nedivit); pokud jde o to, že místo mě někdo napíše ošklivý příspěvek na nyx, není třeba být až tak ostražitý.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PISKVOR:
    Tak zrovna u banky je vsechno dulezite pod SMS... :)

    Ale naopak ti mohou vyluxovat ucet ulozenymi platebnimi udaji v nejake online hre... nebo treba slevomatu (aby to nebylo jen o hrach)...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CERMINEK: Asi tak stejně jako u ostatních cloudsyncových služeb tohoto typu (Chrome/FF sync, LastPass, whatever): hesla se _nějak_ zašifrují, a _někam_ odtečou; jinými slovy, téměř výhradně otázka důvěry v toho kterého poskytovatele syncu, páč způsob šifrování je u málokteré služby nějak ověřitelný (a i dostatečně silné šifrovací metody lze používat blbě, a tím dosáhnout slabého zabezpečení).

    Laicky řečeno: pokud si syncuješ heslo k bankovnictví do cloudu, koleduješ si o průser bez ohledu na to, jestli ho máš uložený v Opeře, FF, nebo v iToustovači; u hesla k online hře je to zabezpečení adekvátní.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Možná lama dotaz, ale jak moc bezpečné / nebezpečné je synchronizování hesel přes Opera Link?
    LUDO
    LUDO --- ---
    OCTOPUSS: furt mi vsetko ide, a to som na linuxe 12.16

    Je pravda, ze pouzivam rozsirenie ExtendTube a to si dost upravuje ten youtubacky prehravac
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    The Adobe Flash Player is required for video playback.
    Get the latest Flash Player

    Super, tak přestalo fungovat i Youtube. Já se z tý Opery fakt podělám.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    TOMAS3333: Mluvil jsem o dvou věcech, který spolu nesouvisí.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    OCTOPUSS: moment, takze si si vypol posielanie referera v opere a odisiel k ff, ktory referera posiela furt?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Pokud na web prijdes napsanim adresy do adresniho radku tak nemas refferera a nevim o webu ktery by na tomto stavu nefungoval...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Ježišmarká, copak já vím proč? Protože některý weby jsou tak prasácky napsaný, že vyžadujou sledování.

    zkoumám FF, protože už mě Opera sere tak, že ji nechci dál používat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Proc by mel prestat fungovat?
    Proc zkoumas FF?

    Nejak ztracim souvislosti...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    CALIBOS: Bohužel pak fakt některý weby přestanou fungovat. Fakt bych ty internety zakázal...

    P.S. Dneska už mi došla trpělivost, a začal jsem zkoumat Firefox. Když odhlídnu od nutkání blít nad stylem nastavení, je nějaká možnost, jak oblíbený změnit alespoň částečně do takový podoby, jakou mají v Opeře? V Mozille asi fakt hulí sušený jačí trus místo pořádnýho fetu, protože něco takovýho jsem v životě neviděl.
    LUDO
    LUDO --- ---
    CALIBOS: tak som si to schvalne vyskusal, a teda neviem co ma moj provider za NAT ale nezistilo to ABSOLUTNE nic :D



    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    Chrome i IE předchozí web automaticky odesílá mimochodem. Zvláštní je, že Chrome odešle jenom hlavní doménu (www.google.com), IE i Opera odešle kompletní cestu.
    V Opeře tohle vypínám jako první, nechci aby někdo sledoval můj pohyb.
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    OCTOPUSS: sledování pohybu, vyhodnocování úspěšnosti reklamy na nějakém serveru atd atd...
    Dá se to docela jednoduše otestovat na testech anonymity... když z googlu kliknete na nějaký web a máte to zaplé, tak se tam objeví stránka googlu. Viz první odkaz (a tam HTTP_REFERER):
    https://www.google.com/search?hl=cs&q=http://checker.samair.ru/
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    LUDO: A k čemu je to dobrý?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Ber to spise tak ze v opere to muzes vypnout. Ostatni prohlizece to proste posilaji. A je to tam odjakziva... Zadna novinka...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LUDO: Dodám, že tohle dělají všechny prohlížeče defaultně, jen Opera to umožňuje nastavovat. Mimochodem, když to vypneš, některé obrázkové servery ti přestanou fungovat, protože se tímhle "chrání" proti linkování obrázků odjinud.
    LUDO
    LUDO --- ---
    OCTOPUSS: no v podstate aj ano :) http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_referer

    Ked kliknes na ten odkaz na wiki tak Opera k HTTP poziadavku pripoji adresu tohto nyxackeho klubu a wiki tak vie, ze si sa na nu dostal z nyxu.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Co znamená "send referrer information"? Nějaká další forma sledování kam na webu lezu? Je to ve 12 přímo v nastavení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam