• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOKES: Problem je oboji. Ale to uz je fakt na uzivateli. Ja rozporuji ze to co tam maji je pekna parodie.
    KOKES
    KOKES --- ---
    48 hesel bych si teda taky nezapamatoval, pamatuju si tak 3-4. Pokud se zkompromitujou, změním je. (Furt si ale myslím, že uložit heslo do browseru je security problém, že používat jedno heslo na více stránkách z hlavy je bezpečnější, než mít 48 hesel uložených v opeře)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KOKES: Chci tě vidět, jak z hlavy sypeš deset různých hesel co mají aspoň deset znaků, a jsou naprosto náhodná změť písmen a čísel.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOKES: staci zabezpecit pocitac a opera si zapamata dalsich 48 hesiel od stranok, ktore navstevujes. kam by sme dosli, keby si clovek musel pamatat tolko hesiel :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    co je za problém s hesly? hesla jsou od toho, aby se zadávala z hlavy, protože autentikují uživatele. Mám-li heslo uložené v browseru, je to k ničemu, ne? bezpečnostní problém.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    co som videl uzivatelov FX, tak doplnkami riesia stale to, co v12 ma v sebe. okrem rychlosti stale nevidim dovod odchadzat. a radsej budem s pomalsim a "plne" funkcnym browserom, ako s niecim co je rychle ale nic to okrem toho nevie. to je vlastne odpoved aj na chrome, aj na nove opery (coz je vlastne skoro to iste :D )
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    OCTOPUSS: Pár doplňků a je použitelný, to máš pravdu. Používal jsem jej do té doby, než jsem našel odvahu zkusit nové verze Opery.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Ten FireFox fakt není tak špatnej, jak jsem si celou dobu říkal. Zkuste to :))
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    mno to je opravdu super :-/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OMNISLASH: 1/ nepamatuje si vice nez 1 heslo na stranku
    2/ jsou stranky kde si to nepamatuje vubec - pokud tam je ne uplne standardni formular pro prihlaseni (3-pole, 1-pole)
    3/ obcas svevolne zapomene prihlasovaci jmeno a nabizi jen heslo
    4/ totalne nepouzitelny admin hesel. Neda se vyhledavat podle URL, da se vyhledavat podle ulozeneho hesla (kurwa proc?????), ale stejne to nefunguje

    A asi bych prisel i na dalsi neduhy.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    OMNISLASH: naposledy som skusal tusim v15 a ta nebola schopna sa prihlasit ak som mal na danej stranke ulozene viac ako jedno heslo/ucet. musel som pisat rucne meno, heslo ponukla az nasledne (bez ziadneho menu ako vo v12).
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Nějaká rozšířená nastavení lze nalézt pod opera:flags
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    tak jsem zkusil taky tu novejsi operu, teda jen stable, coz je ted asi 16...je u tech vyssich verzich uz mozny nastavit si cyklus zalozek pri Alt+Tab nebo tam je ten nesmyslne hloupy, tedy ze se cykli v poradi jakym jsou na liste. A jeste jsem nenasel moznost pristupu k SpeedDial pres Ctrl+[1-9]...

    zase kdyz to vemu z druhy stranky...ma to funkcnost jako chrome...i kydz chrome bude mit asi vicero nastaveni

    nad spravcem hesel jsem premyslel a asi zkusim KeePass...protoze se nechci nejak spolehnout na to, ze se opera rozhodne opet neco "vylepsit"...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KEVIN00: Mně to přijde srovnatelný (nebo trochu rychlejší) s O12, což mi stačí.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    CALIBOS: Aspoň něco. Snad to nebude trvat rok ...
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    KOC256: a co je na tom novem spatne? ja od pamatovatka ocekavam, ze mi nabidne, zda si chci zapamatovat login (pripadne mi da moznost priste uz se na webu neptat) a nasledne mi umozni pres ctrl+enter automaticky udaje zadat. ta nova opera dela neco jinak?
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    KEVIN00: Synchronizace v budoucnu určitě bude, je to potvrzené od vývojářů...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Reálně mě nejvíce irituje nefunkční synchronizace čehokoliv ... nosit na flešce do tří strojů data je opravdu, ale opravdu /sprosté slovo/. To mi vadí víc, než-li pomatený způsob zacházení se záložkami.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Mě dneska reálně chybí jen použitelné pamatovátko hesel. To Opeří (15+) je těžce nepoužitelné :(
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Akorát FF je opravdu šnek ... jedu nyní na 17tce a je to o hodně velkém zapření sebe sama. Když pro mě je hodně těžké najít browser, který by mi vyhovoval. Žádná náhrada za "starou Operu" neexistuje a počiny jako Lunascape či Maxthon jsou taky na ránu palicí ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam