• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    vim ze kdyz to vybehne tak se tam da nastavit "anglictinu nikdy neprekladat" nebo tak neco...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Aha, děkuji. Nevíš jestli existuje nějaká "ochcávka" na odstranění?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    to je vlastnost stránky ne opery...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Dá se někde v Opeře vypnout zabudovaný translator? Ať hledám jak hledám nemohu nikde najít kde vypnout automatickou nabídku překladu stránky.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    KOC256: Syncujou se mi i vyhledávače. Akorát nefungují. Napíše to tam akorát to "%s", přestože se syntax nezměnil. Netuším, proč to nefunguje.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    lišta se mi nesyncla... co vidím tak fakt jen SD
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: První podmínku jsem splnil, druhá mě nenapadla. Mám pár záložek i v liště, až si v práci pustím pc zkusím co synchro vše synchruje.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Takze je treba povolit synchronizaci (opera://flags/#sync). Ale zaroven je treba NEPOVOLOVAT synchronizaci proti test serveru (opera://flags/#sync-uses-test-servers). To pak opravdu skonci v nekonecnem cekani.

    A syncuje to teda (co vidim) jen speed dial. A ja spise chtel ty hesla :) :(
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEVIN00: Tak čistá instalace Opery 19.0.1326.34 proběhla a cca 3é min synchronizace sděluje "Přihlašuji ..." :D :D
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Tož vyzkouším poslední Next verzi .... import záložek z FF asi ani očekávat nebudu :D
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    HADIAK: mna to najprv vytacalo ale potom som si na to v opere zvykol, ked to pridalo do o10 ci kedy... kazdopadne akurat toto som zistil ze sa da zapnut. sice sa to nezrusi po otoceni kolieskom a treba kliknut znovu, ale v opera:flags to je
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    TOMAS3333: ten skroll vo vzdialenosti kde si klikol.. to ma napr vytaca :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    TOMAS3333: zajimave body, to by me tez zajimalo
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    tak som nainstaloval next nech vidim jak na tom som. zatial som len preklikal nastavenia, kde teda dokopy nic nie je, ale uz mi par veci vadi:
    - tlacitko na menu s logom a nazvom - nazov sa odstranit neda ako v 12? Viem ze pouzivam operu, nemusim to tam mat napisane a ked mam 30+ tabov otvorenych furt, tak je kazdy pixel navyse dobry.
    - da sa odstranit z tabov krizik na zatvorenie? znova, ked mam 30+ tabov, tak si ich nechcem zatvarat, na to mam koliesko.
    - scroll je proste zly, chcem menit rychlost scrollu tak jak v opere podla vzdialenosti od miesta kde som klikol a nie furt jednou rychlostou. Tiez by bolo pekne, aby po otoceni kolieskom sa scroll zrusil, na to som si tiez zvykol v 12.

    zatial tam nevidim ziadne vyrazne zmeny ktore by to odlisovali od chromu, aspon ze tam je 1px volneho miesta nad tabmi a gestures (aj ked sa asi nedaju modifikovat, alebo som to aspon nenasiel, rovnako shortcuty)

    navyse shortcuty ani poriadne nefunguju, 1 a 2 ma prepinat taby, ale funguje to iba s klavesami pod Fx, nie na numpade...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    jak jsem psal. me to uz nejak synchronizuje. ale jelikoz ted v tech verzich mam fakt bordel tak neodkazu posoudit jak to funguje...

    Chtelo by to nekde udelat cisty install a tam pustit synchro... co to udela...
    MVEK
    MVEK --- ---
    TROFOZOIT: No, ale tak i na ADSL to nějakou chvíli trvá, než se to donačte, a v případě nějakého toho YT či jiného videa, které je v HTML 5 (tudíž nastavení pluginů on-demand nefunguje) se mi i samo spustí apod. Žít se s tím dá, ale zrovna jsem si vždy cenil na Opeře, že v pohodě stráví hibernaci (možná o jiné browsery, nechci pomlouvat).
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    MVEK: Proč..? mně se otevřou všechny ty desítky záložek záložky znova.. to mám nastavené odjakživa. Akorát mě to samozřejmě odloguje, tím chci říct, že pokud to nejsou záložky pod loginem (dvacet nyxích klubů), tak to není žádný problém, jinak ano.
    MVEK
    MVEK --- ---
    TROFOZOIT: Jenže se to ještě tak před půl rokem (možná na předposlední verzi 12.x) nestávalo. W7 a hibernaci používám hodně dlouho. A právě jsem ADSL modem měnil v té době, takže to může mít souvislost i s ním, teď mám starši COMTREND, předtím jsem měl Well.
    Ano, restart pomůže, ale nejdříve se musím naučit nemít otevřených pár desítek záložek najednou:-).
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Mě zatím nejvíce odrazuje nefunkční synchronizace ...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    OMNISLASH: JS/Plug-ins maju nastavenie per stranku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam