• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PAPRIKODLAK: Aha, ted si matne vzpominam, ze jsem pri syncu mel stejny problem. Musel jsem vse vytvorit znovu.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    FI_YOU: Právě, že se to děje ve všech, které se syncly přes Link. Když ho vytvořím ručně, tak to pak funguje normálně.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PAPRIKODLAK: Ve kterem vyhledavaci? Nebo se to deje ve vsech rucne nastavenych? Mne pracuje vse v poradku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK: Klient pokud vim exostuje jen je mimo operu... Takze pokud jsi spokojenej tak pouzivej jeho.

    Misto DF pouzivam vestavene nastroje v dalsich prohlizecich...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Asi se neubráním vývoji a budu muset přejít z opery 12.16 (Linux) na novou Operu Next. Marně ale hledám nástupce pro vestavěný mail klient a Opera Dragonfly. Co místo toho používáte vy?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    FI_YOU: Dík!
    Teď už jenom kdyby šlo nějak globálně vyřešit to, že mi opera při vyhledává "%s", místo toho, aby tam dala hledaný výraz.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PAPRIKODLAK:
    - vypnout Chroperu
    - prejit do "\Program Files\Opera Next\20.0.1387.24\resources\"
    - v souboru "default_partner_content.json" smazat veskery obsah, ulozit

    Google sice zustane i nadale, ale ostatni zmizi.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Nevíte, jestli je způsob, jak z nové Opery vyházet ty výchozí vyhledávače? Akorát mi tam zabírají písmenka, které používám pro jiné.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    TROFOZOIT: V novy Opeře mám většinou 50+ oken a nemam problém. Ale to sem neměl ani ve starý. V dnešní době snad 3 giga zabrany paměti nikoho nesere. Spis mám problém s rozlišením, na full ho display se mi nevejde tolik záložek, kolik bych potřeboval.
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    PAPRIKODLAK: Ano, to je problém správy paměti, kterou má nová Opera stejný jako Chrome.
    Nechte si ho otevřený s > 3 taby pár hodin a začne být dýchavičný. Představa že by zvládl mých běžných 30 po celý den je akorát legrační. Nová Opera bude mít stejný problém. Prohlížeč hnije od jádra.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    KOC256: Obcas nefunguje ani se zapamatovanym heslem, musim nacist novy tab. Nedokazu si predstavit, ze donedavna chybela moznost VYBERU uctu pri loginu . To musela byt odysea :)
    "Open link in new tab with long click" byl prvni addon, ktery jsem hledal. Hned pote "Hoover free" (image pop up), a "Search in background tab" u nejz je moznost nastaveni klavesove zkratky otazka zivota a smrti :)
    Z chybejicich vlastnosti postradam na prvnim miste keyboard shortcuts.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FI_YOU: Ten password manager me zatim sere nejvice. Neni to tak dokonale jako v 12.x a je spousta mist kde si ty hesla proste nechce pamatovat - nenabidne ulozeni.

    Ten prvni addon zkusim. Nechapu jak bez tohoto nekdo dokaze zit :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    stale to je lepsie ako vytukavanie loginu...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    HADIAK: oprava :)

    Doted jsem pozoroval a obdivoval vasi odvahu pri prechodu na novou Operu, mate muj respekt :) O vikendu jsem nainstaloval novou Next 20, po dnesni aktualizaci build 20.0.1387.30.
    U predchozi verze (20.0.1387.24) jsem mel problemy s password managerem, pozorujete nekdo stejny problem? Pri prihlasovani mi obcas vyskocila hlaska "wrong password". Pomohlo jedine zavreni tabu a jeho obnoveni z historie nebo otevreni ciste noveho tabu. Deje se to i u nejnovejsiho buildu.

    Co se tyce prvotnich dojmu - do levelu poweruser jsem mel vzdy celkem daleko, i kdyz mi chybi zasadni tahaky opery:
    - vlastni tlacitka (nejvic chybi wand button - ten Mozillovsky zpusob je naprd. Pokud mam na strance vice uctu, jsem nucen je vybirat/prepinat pomoci klavesnice. S kouzelnou hulkou jsem na klavesnici sahat nemusel)
    - vlastni nastaveni klavesovych zkratek
    - s tim spojene vyvolani zavrenych tabu (Ctrl+Shift+T fakt boli) a chybejici rozbalovaci tlacitko s jejich historii
    - bookmarks
    - skiny
    - Opera link - doposud se mi podarilo synchronizovat pouze Speed Dial a Search Engines

    I pres to vsechno se zda Opera 20 jiz pouzitelna, rozdil v rychlosti je znacny!! a od instalace nove verze jsem 12.16 zatim nepouzil. Na oddeleny mail si pomalu zvykam. K preziti a pocitu funkcnosti mi pomaha par uzitecnych rozsireni:

    Open Link in New Tab with long click https://addons.opera.com/en/extensions/details/open-new-tab/?display=en
    Open/Search marked text in (Background) Tab https://addons.opera.com/en/extensions/details/open-in-background-tab/?display=en
    Make Links https://addons.opera.com/en/extensions/details/makelinks/?display=en
    Hoover Free https://addons.opera.com/en/extensions/details/hover-free/?display=en
    Image Autosizer https://addons.opera.com/en/extensions/details/image-autosizer/?display=en
    To-Read Sites https://addons.opera.com/en/extensions/details/to-read-sites/?display=en
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    FI_YOU: v next uz ide vyberat cez gui ak ma clovek viac uctov pri logine? no parada :)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    KOC256: Už jsem i googlil, jestli není nějaký opera overhaul pro nějaký browser, ale nic jsem nenašel.
    Používám novou Operu na notebooku, ale pořád tam chybí dost základní fičury, jako třeba možnost otevřít obrázek v kontextovém menu obrázku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PAPRIKODLAK:
    tak vypada to ze se to nepohodne s tim online nacitanym obsahem...

    Pokud s tim mas problem a neni to urcite problem tveho PC tak proste tu operu vymen :) Co ti vice poradit?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    KOC256: Ok. Tak třeba Tumblr?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PAPRIKODLAK:
    Tak FB je prasarna... to bych tu vubec netahal... :)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    KOC256: Hlavní problém je v tom, že s více otevřenými taby je zasekaná. Nejvíc je zasekaná, když někoho stalkuju na FB a sjíždím timeline z vrchu dolů. Po chvíli se při každém kroku kolečka na chvilku zasekne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam