• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TROFOZOIT: jj po dvou hodináých googlování jsem si všiml. Škoda mno :/
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Linuxová verze není a jsou takové interní informace že patrně už ani nebude. Linuxový developeři údajně dostávají zadané jiné úkoly a oficiální zprávy o vydání linuxové verze stále akorát mlží.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Zrada, natáhl jsem nové openSUSE, stáhnu z repozitáře Operu a ona je to 12.16. Tak vlezu na Google a ona Opera Next, tedy 19 pro Linux vůbec není. Paráda, jsem ušetřen trápení, ale budu si muset zvyknout na Chrome...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    Removing Google search box in Speed Dial

    1. enter the Konami code, as inDigazzZ wrote:
    "Go to opera: // settings
    Move the cursor away from search field
    Hit ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → b a
    Look at the bottom of a page

    you'll see 'Always show power user settings'".
    Tick the checkbox on the left, and then go to the "Hide the search box in Speed Dial" option, and tick the checkbox on the left.

    2. edit two config files, just follow by XA tips:
    "always_show_power_settings": true
    you can add this (in correct JSON!) to the "Local State" settings file in the profile. Then there you have it: The "Power User Settings" enabled, marked by a flash.

    In "Preferences" settings file the first level entry
    "speeddial": {
    "hide_search_box": true
    }
    switches off the search box on speed dial."
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    CERMINEK: To umi snad kazdej tool, s kterym jsem pracoval
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    OMNISLASH: Jop, po udělání update Chrome jsem též zjistil že to jde. Avšak JS konzoli nepoužívám tak často, jako jsem používal CSS tool v DF.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    CERMINEK: ne, ze bych se chtel chromeho zastavat, tez na df nedam dopustit, ale mit v chrome js konzolu oddelene od hlavniho okna prohlizece samozrejme jde
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SMOKY: Resp. já nikdy nepoužíval nic jinýho a líbilo se mi, že to má Opera v samostatným okně. Konzoli javascriptu u např. chrom. do samostatnýho okna nedám.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    CERMINEK: Co DF umělo, co jiný neumej? Mne to nikdy nepřišlo použitelný.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: JJ klient existuje jen mimo operu, ale není pro Linux, takže budu muset asi hledat alternativu... DF mi v nové verzy opravdu hodně chybí, nic podobného DF jsem ještě nenašel
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    FI_YOU: :/ To se mi právě moc nechce. Vzhledem k tomu, že jich mám kolem třiceti.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PAPRIKODLAK: Aha, ted si matne vzpominam, ze jsem pri syncu mel stejny problem. Musel jsem vse vytvorit znovu.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    FI_YOU: Právě, že se to děje ve všech, které se syncly přes Link. Když ho vytvořím ručně, tak to pak funguje normálně.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PAPRIKODLAK: Ve kterem vyhledavaci? Nebo se to deje ve vsech rucne nastavenych? Mne pracuje vse v poradku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK: Klient pokud vim exostuje jen je mimo operu... Takze pokud jsi spokojenej tak pouzivej jeho.

    Misto DF pouzivam vestavene nastroje v dalsich prohlizecich...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Asi se neubráním vývoji a budu muset přejít z opery 12.16 (Linux) na novou Operu Next. Marně ale hledám nástupce pro vestavěný mail klient a Opera Dragonfly. Co místo toho používáte vy?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    FI_YOU: Dík!
    Teď už jenom kdyby šlo nějak globálně vyřešit to, že mi opera při vyhledává "%s", místo toho, aby tam dala hledaný výraz.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PAPRIKODLAK:
    - vypnout Chroperu
    - prejit do "\Program Files\Opera Next\20.0.1387.24\resources\"
    - v souboru "default_partner_content.json" smazat veskery obsah, ulozit

    Google sice zustane i nadale, ale ostatni zmizi.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Nevíte, jestli je způsob, jak z nové Opery vyházet ty výchozí vyhledávače? Akorát mi tam zabírají písmenka, které používám pro jiné.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    TROFOZOIT: V novy Opeře mám většinou 50+ oken a nemam problém. Ale to sem neměl ani ve starý. V dnešní době snad 3 giga zabrany paměti nikoho nesere. Spis mám problém s rozlišením, na full ho display se mi nevejde tolik záložek, kolik bych potřeboval.
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    PAPRIKODLAK: Ano, to je problém správy paměti, kterou má nová Opera stejný jako Chrome.
    Nechte si ho otevřený s > 3 taby pár hodin a začne být dýchavičný. Představa že by zvládl mých běžných 30 po celý den je akorát legrační. Nová Opera bude mít stejný problém. Prohlížeč hnije od jádra.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam