• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    OTZ
    OTZ --- ---
    HADIAK: to snad leda nekde v registru, tipuju
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    OTZ: no mna to prave neskutocne sere, ze aj ked ju vypnem tak sa sama zas zapne.
    OTZ
    OTZ --- ---
    HADIAK: ee, switch na kontrolu pravopisu sem nenasel..ty vis?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    OTZ: podarilo sa ti vypnut v maili permanentne podciarkovanie "chybnych" slov? :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    CERMINEK: ja mam soucasne otevrenou operu 20 a operu mail 1.0 a v jede to dobre. a zrovna treba ten facebook, kterej je samy php a js, dava dobre - oproti 12ce, kterou mi pravidelne shazoval.

    jinak nemily postreh - ve spravci hesel jsou videt vsechny loginy a po kliknuti i hesla, to se mi nezda dvakrat fajn..
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KEVIN00: Tak mam nejaké review z používání Maxthonu :)
    Silně ve mě evokuje Chrome, ale oproti chrome je víc user friendly, nesere se do všeho a má mnohem více možností nastavení. Jediné co mi chybí, jsou rozšíření pro blokaci reklamy apod. Víceméně maxthon mi Chrome nahradil a používám jej pro těžce javascriptové weby jako facebook, youtube apod. Zbytek stále jedu na Opeře 12.16. srdce nostalgikovo se s ní nechce rozloučit... hlavně kvůli vestavěnému mail klientu...

    Taky jsem se pokusil po osmi letech začít používat Mozzilu... mno šla rychle pryč.
    OTZ
    OTZ --- ---
    tak, opera 12 udelala papa. namisto toho opera 20, opera mail 1.0 a obcas chrome 33

    BTW, jestli jeste nekdo neobjevil, spousta oblibenych pokrocilych nastaveni je ted k nalezeni pod "opera:flags". rikaji tomu ale "experimantalni funkce", lol :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak mohu potvrdit, Opera 20 se vubec nechyta na Windows 8.1 Enterprise s upravenou spravou uzivatelskych uctu - nejen ze nejde nastavit jako hlavni browser, ale vubec nejde ani odinstalovat. Odinstalator skonci na tom, ze mu nejde ziskat admin prava, i kdyz ho rucne pustim jako admina.
    OTZ
    OTZ --- ---
    dik, tak koukam ze opera jde do riti ve vsech verzich. ale aspon ze v ty africe jede :))
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    OTZ:
    W3Counter: Browser, OS Market Share Trends
    http://www.w3counter.com/trends
    StatCounter Global Stats - Browser, OS, Search Engine including Mobile Market Share
    http://gs.statcounter.com/#desktop-browser-ww-monthly-200807-201401
    OTZ
    OTZ --- ---
    jak zprznili operu, aby se dostali do pitomyho apple storu, to jim nezapomenu. jako by jim nestacil masivni podil opera mini a opera mobile, oni chtej najednou navysovat opera desktop (ktera byla doted spis pro nerdy), tak ji preklonujou podle chrome, kterej ma uz taaaakovejhle naskok. jeste ji zbavej mail klienta, opera link nefunguje a osekaj to o 80% nastaveni, k vzteku. tipuju to na rozhodnuti nejakyho pochcanyho novyho managementu kterymu nejde o sw a uzivatele, ale jenom o prachy..

    je nekde statistika podilu opery na trhu (desktop i mobile) v prubehu casu?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    parada.. keby radsej (ked uz rypu do speed dialu) fungovalo aj CTRL+cislo...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    Opera 20 final release a jeji hlavni tahaky. Jsem v uzasu...

    Drag and drop Speed Dial entries to the bookmarks bar
    Drag and drop a website to your Speed Dial or bookmarks bar
    We added shortcuts from the main menu to Speed Dial, Stash and Discover
    You can get much smaller thumbnails in speed dial.

    Opera Desktop Team's blog - Opera Software
    http://blogs.opera.com/desktop/
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    NECROMAN: Nemůže to být omezenými právy v systému?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEVIN00: zkousel jsem oboje - prvni nic nezmeni a v seznamu defaultnich aplikaci Operu vubec nevidim, divne.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    NECROMAN: Spustit jako správce a poté nastavit, případně přímo přes ovládací panely nastavit výchozí akci pro html
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, nainstaloval jsem operu 20 na firemni pocitac a z nejakeho duvodu mi nefunguje nastavit ji jako default browser - pri kazdem spusteni se me pta, zda nastavit, a i kdyz dam ok, tak se to neprovede.
    mozna bude problem ve Windows 8.1 Enterprise a nejake firemni politice, ale neni to treba bug i v Opere?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    klasický adobe reader na linuxu nefunguje?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, mám dotaz k Opeře 12.16 na Linuxu... Nastavil jsem si pro pdf soubory otevírání v Okular - nastavení (ctrl+F12) > Pokročilé volby > Stahování, kde jsem přidal application:pdf a pdf, nastavil jsem otevírání v Okular a stahování do složky pro stahování, ale i přes to se mi každé v Opeře otevřené pdf snaží naimprotovat do inkscape... Navíc jsem zjistil, že mi pro pdf chybí zásuvný modul, který bych uvítal, abych si mohl otevřít pdf přímo v Opeře. Zásuvný modul se mi nedaří najít a pdf se neotevírají, jak chci... máte s tím někdo zkušenosti, jak to řešit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam