• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: to netusim, jak som zbadal, ze mam taky skaredy obrazok pod speedialom tak som to hned zrusil a nezistoval dalsie rozdiely :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    lol :)
    ja myslel treba ze seda je modra a jine ikony tlacitek, ... :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: ano, o tom obrazku sa bavime. nic ine sa ani nezmenilo. to je "theme" :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    Mac nedokazu porovnat... Co vim tak s NEXT se mi zmenil obrazek plochy... konecne pekny :)

    EUCHRID:
    to uz nekdo resil nize... ja v 22 NEXT vidim obrazek...
    EUCHRID
    EUCHRID --- ---
    HADIAK: Super, už to mám. Dělalo to jedno rozšíření, nevšiml jsem si toho...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    zmazat cache (nastavit daku inu), skontrolovat proxy, v menu skontrolovat

    Show all images (recommended) / Do not show any images / Manage exceptions...

    atd atd :)
    EUCHRID
    EUCHRID --- ---
    HADIAK: Mám novou, nevím, jak je to možné...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    EUCHRID: kebyze mas staru operu tak by som povedal, ze mas zapnute zobrazovanie iba obrazkov z cache, ale to sa v novej snad ani zapnut neda ( :( )
    EUCHRID
    EUCHRID --- ---
    KOC256: Třeba právě poslední Hadiakův příspěvek, v jiném prohlížeči vidím screen. V opeře vidím jenom text a obrázek nikde.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    presne tak isto mi to vyzerako ako ich obrazok na facebooku;

    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    ja mam teda 22 NEXT a nevsiml jsem si zmeny theme... muzes nahodit screeny?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nova opera (22); super. funguje prepinanie tabov na numerickej klabosnici, ale preco zmenili themu, to mi je zahadou.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    EUCHRID:
    zkus konkrétní přiklad... obecně říkám, že jsem si nevšiml...
    EUCHRID
    EUCHRID --- ---
    Děje se vám někdy na nyxu, že se vám nezobrazují vložené obrázky. Děje se to jenom někdy u některých příspěvků (zobrazují se pak prázdné), jiné prohlížeče to zobrazují v pořádku. Jde s tím něco dělat, krom změny prohlížeče?
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    ZUZU: Já jak teď zkouším ten Firefox, tak mi to přijde skoro lepší řešení :/
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Třeba Vás aspoň trochu v něčem inspiruje zápisek z GdH Notesu "Jak jsem Firefox předělával na Operu
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    TROFOZOIT: no, takhle (" si otevři FB v chromu a zbytek těch tabů ve staré Opeře") jsem jel poslední rok a právě už nechci, neboť je to dlouhodobě neudržitelný :/
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Pokud potřebuješ sidebar, tak jedině Firefoxem.

    Už ho zkouším týden a zjišťuju že nahradit stejně nejde.

    S emailem ovšem asi nijak.

    Předtím jsem to měla prostě tak, že v Opeře byly zbývající stránky a v Chromu otevřený FB, a Google věci (Gmail, G+, mapy, Youtube, ....), protože ty už byly v Opeře nepoužitelný.
    Chrome ovšem ale nezvládá po delší dobu ani pár tabů, aby nezačal žrát paměť. Je fuk že má tři taby, jakmile je celej den otevřenej, začne chroustat. Tak ho prostě restartuju.

    Rozhodně nic nepoběží na Google stránkách tak svižně jako Chrome, i FB je tam velmi svižný, Firefox je šnek a vždycky byl, jakmile do něj nastrkáte aspoň pár základních extenzí aby se dal používat. Hrozně mě tím irituje.

    Chrome zase nemá ani možnost přidání některých věcí, které nutně potřebuju (díky bohu aspoň za myší gesta), takže jako primární browser je ze hry.

    Takže pokud potřebuješ hodně tabů, tak si otevři FB v chromu a zbytek těch tabů ve staré Opeře, případné problematické stránky taky šup do Chromu. Sice ze začátku si uvědomit, kde kterou stránku hledat dá trochu práci, ale lepší než nic.
    ADAM
    ADAM --- ---
    já mám vlastně stejný dotaz- čím operu nahradit?

    ale zatím zůstávám u staré. nainstaloval jsem totiž sice samostatný mailový klient, ale ta integrace emailu do browseru je prostě k nezaplacení (např. otevírání odkazu v emailu na pozadí prostředním tlačítkem - to prostě thunderbird ani samostatný opera mail neřeší).

    na novém počítači (i7 8gb RAM) navíc i stará opera začala jet svižně i na webech, kde předtím nestíhala (např. ctrl+f na amazonu, google spreadsheets atp).

    čili díky novému počítači ještě můžu pár měsíců vydržet ze starou. snad to bude co nejdýl (a mezitím integrují email třeba do nové opery :-)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    věřím, že tu sledujete děje ve světě browserů, a protože tu není obecně "browserový" klub, přispívám sem. definitivně musím opustit svět opery, protože ta nová se mi nelíbí (spíš principielně, proč používat chromeru, když je tu chrome?) a ta stará už prostě nezvládá (např. facebook), a teď hledám, kam se přimknout. nechci zažít, že za dva roky mi ten browser zase "zrušej", a tak se rozhoduji mezi dvěma: jaký browser je vhodnější z hlediska "žraní" systémových prostředků (procesor, paměť) k použití na ne úplně nejnovějším (4 roky starý, 4 gb ram, windows 7, často hodně tabů otevřených) počítači? chrome nebo firefox?

    z hlediska funkčnosti se mi chrome líbí víc (poté, co udělali s firefoxem v poslední verzi, a vzhledem k tomu že ani ff ani chrome nemají a neumí nativně synchronizovat speeddial), ale je víc "evil" (google), a mám subjektivní dojem, že je paměťově náročnejší?

    // jinak teda M2 mail klient považuju za geniální v jeho rychlostia jednoduchosti (vyhledávání), a naprosto tak souhlasím s id ADAM a modlím se, aby jej udržovali aspoň pár let....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam