• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    wow ale musim pochvalit; favicony v taboch; pri youtube je ta s prehravanym videom animovana :)

    ale zas pri loadingu to kolecko ako sa toci... 20x rychlejsie ako normalne; az z toho oci preliezaju :/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: Kdyz jsem nastavil 5, tak jich sice bylo 5, ale porad prtave.
    Experimental start page flag pomohl, ale jke otazkou, za jak dlouho to startou Start page odstrani uplne.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: ok, velkost fixuje flag; default enabled:

    Experimental start page
    Mac, Windows, Linux
    Enables an experimental version of the start page.
    #experimental-start-page
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: pozicia ide upravit pomocou "Maximum number of columns: " na hodnotu 5 ako tak pozeram :) teda to nie je tvoj screen, ale pointu chapes.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: speed dial ikonky jsou ted asi polovicni a uz se nemohu orientovat jen pohledem co je kde. Pro me celkem zasadni vec, kvuli ktere zacinam uvazovat o zmene prohlizece treba na Vivaldi.
    Ten rozdil je hezky videt zde:
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: no veru; su mensie...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave jsem aktualizoval na Operu 29 a Speed Dial je najednou strasne maly, ikony asi polovicni nez drive. Nevite nekdo, co s tim?
    SUK
    SUK --- ---
    HADIAK:
    KOC256:

    Panove, mam jenom 8GiB pameti. A kdyz si pustim ve virtualu jedny widle (tem davam 5G), bezi mi prohlizec, co si sezere 2G, zbejva mi ani ne 1GiB, z toho si ukousne system tak 128M az 256M, neco sebere sdilena pamet pro grafickou kartu. A nezbejva mnoho, aby se to zaclo sypat.

    Aplikace neni vec, ktera by si mela zabirat pamet do zasoby, protoze nevi, kdy ji budu potrebovat. Coz ovsem tyhle posahany ninceumici interprety javascriptu nepredpokladaj - spis se asi predpoklada, ze na "normalnim" OS pobezi "normalni" prohlizec, v tom "prohlizecovy" OS (oni tomu snad rikaji javascriptove frameworky) a v tom teprve samotna aplikace.


    ... a to rikam jako clovek, co se s jednim JS frameworkem pise...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOMAS3333:
    to nepopírám...
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    KOC256: ne, nechce sa mi ich zatvarat. o to ale vobec nejde, 380 je extrem ale minimalne 50 mam vzdy. Holt ti nepoviem presne ktory tam je ktory ale taky mam workflow a vyhovuje mi to, tak nevidim dovod preco by mi mal browser hadzat klacky pod nohy, ked sa to ocividne da zvladnut
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    No jelikoz dneska pamet stoji prd tak je to jedno ne? momentalne mam v NTB 12GB a stejne jsem nejvice zaplnil tak 4G :o)

    TOMAS3333:
    Urciote je vsechny potrebujes a ve vsech se vyznas :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    anebo je mnohem pravdepodobneji problem v tom, ze aplikace se sice spusti, ale vsechno jde znatelne pomaleji, protoze pulka toho okny nabizeneho prostoru je mapovana nekam na disk? nedej boze, kdyz se pak aplikace vypne a clovek chce kliknout na jeden z tech tabu
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    REDFOX: a na co presne ti je nevyuzita pamat? nie je pamat presne na to, aby sa pouzivala? :) alebo je problem, ze sa ti nechce pustit ina aplikacia, pretoze nema dostatok pamate, pricom bez pusteneho chrome ide?
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    ked si predstavim ze mam momentalne vo firefoxe otvorenych 382 tabov...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Když si představím, že s cca 25 taby ve staré Opeře jsem se stále vešel do nějakým 400MB paměti, zatímco Chrome si vezme několikrát tolik, chce se mi ...
    M0R
    M0R --- ---
    jo, ja si nakej ten blocker do toho stahnul

    takze kdyz mi bude nakej tab hodne zrat CPU a nebudu vedet kterej, tak ukoncenim prislusnyho procesu v task manageru se dotycnej tab zavre?
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Spíš ja ta *** Chrome, protože Chrome má každý tab jako vlastní proces.
    (a rovněž nemá Block content funkci, což je důvod proč není ani v Opeře 214 nebo kolik, ovšem měly by tam snad fungovat Chrome addony jako Adblock)
    M0R
    M0R --- ---
    to je uz jak ta pica svchost
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    M0R: nie je to normalne, ale je to tak.
    M0R
    M0R --- ---
    taky nemate v opere 27 takovou tu funkci Block content, kde si proste naklikate na strance, ktery reklamy chcete povypinat...

    a taky se mi v task manageru ukazuje ten proces opery asi trinactkrat. je to tak normalni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam