• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak v poslední beta verzi opery (30.0.1835.26) mi nefunguje v NYXu gesto zpět po odeslání příspěvku. Kdo neví tak dříve jsem se dostal k "editaci" již odeslaného textu a mohl jsem provádět ještě korekci. Nyní nic...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Měl bych dva dotazy:
    1) Lze přesouvat ikony rozšíření libovolně po liště jako třeba ve FF? Nikde nevidím žádnou takovou možnost.
    2) Také se Vám po zavření Opery vždy deaktivuje postranní panel?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    je nejaky efektivni zpusob jak v historii se dostat k urcitemu datu? Dneska to asi potrebuji poprve a uz klikam pet minut a jeste nejsem ani v dubnu :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN: Nevim co to je :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: uz je tam mozne mit Sidebar toggle po leve strane, jako to slo u stare Opery 15?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No i když...
    Sidebar and tab improvements in Opera 30 beta - Opera Desktop
    http://blogs.opera.com/desktop/2015/05/sidebar_tab_improvements_opera_30_beta/

    Improved tab menu...

    možná tomu dám konečně šanci :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Changelog for 30 - Opera Desktop
    http://blogs.opera.com/desktop/changelog-30/

    ale nového nic moc nevidím...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    no vizualizace toho na kterem tabu neco hraje je super a pekne jsem si uz na to zvykl...
    to rychlejsi toceni asi taky bude mit nejaky smysl ale zatim jsem vypozoroval dva stavy kdy se toci rychleji (nijak jsem se to nesnazil potvrdit/sumulovat).
    1. kdy dva taby tahaji z jednoho webu
    2. kdyz se neco nacita uz delsi dobu
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    wow ale musim pochvalit; favicony v taboch; pri youtube je ta s prehravanym videom animovana :)

    ale zas pri loadingu to kolecko ako sa toci... 20x rychlejsie ako normalne; az z toho oci preliezaju :/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: Kdyz jsem nastavil 5, tak jich sice bylo 5, ale porad prtave.
    Experimental start page flag pomohl, ale jke otazkou, za jak dlouho to startou Start page odstrani uplne.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: ok, velkost fixuje flag; default enabled:

    Experimental start page
    Mac, Windows, Linux
    Enables an experimental version of the start page.
    #experimental-start-page
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: pozicia ide upravit pomocou "Maximum number of columns: " na hodnotu 5 ako tak pozeram :) teda to nie je tvoj screen, ale pointu chapes.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: speed dial ikonky jsou ted asi polovicni a uz se nemohu orientovat jen pohledem co je kde. Pro me celkem zasadni vec, kvuli ktere zacinam uvazovat o zmene prohlizece treba na Vivaldi.
    Ten rozdil je hezky videt zde:
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: no veru; su mensie...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prave jsem aktualizoval na Operu 29 a Speed Dial je najednou strasne maly, ikony asi polovicni nez drive. Nevite nekdo, co s tim?
    SUK
    SUK --- ---
    HADIAK:
    KOC256:

    Panove, mam jenom 8GiB pameti. A kdyz si pustim ve virtualu jedny widle (tem davam 5G), bezi mi prohlizec, co si sezere 2G, zbejva mi ani ne 1GiB, z toho si ukousne system tak 128M az 256M, neco sebere sdilena pamet pro grafickou kartu. A nezbejva mnoho, aby se to zaclo sypat.

    Aplikace neni vec, ktera by si mela zabirat pamet do zasoby, protoze nevi, kdy ji budu potrebovat. Coz ovsem tyhle posahany ninceumici interprety javascriptu nepredpokladaj - spis se asi predpoklada, ze na "normalnim" OS pobezi "normalni" prohlizec, v tom "prohlizecovy" OS (oni tomu snad rikaji javascriptove frameworky) a v tom teprve samotna aplikace.


    ... a to rikam jako clovek, co se s jednim JS frameworkem pise...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOMAS3333:
    to nepopírám...
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    KOC256: ne, nechce sa mi ich zatvarat. o to ale vobec nejde, 380 je extrem ale minimalne 50 mam vzdy. Holt ti nepoviem presne ktory tam je ktory ale taky mam workflow a vyhovuje mi to, tak nevidim dovod preco by mi mal browser hadzat klacky pod nohy, ked sa to ocividne da zvladnut
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    No jelikoz dneska pamet stoji prd tak je to jedno ne? momentalne mam v NTB 12GB a stejne jsem nejvice zaplnil tak 4G :o)

    TOMAS3333:
    Urciote je vsechny potrebujes a ve vsech se vyznas :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    anebo je mnohem pravdepodobneji problem v tom, ze aplikace se sice spusti, ale vsechno jde znatelne pomaleji, protoze pulka toho okny nabizeneho prostoru je mapovana nekam na disk? nedej boze, kdyz se pak aplikace vypne a clovek chce kliknout na jeden z tech tabu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam