• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    najst na niecom chybu nie je az taky problem, zeano.

    ono aj pouzivat XY rokov neupgradovany browser je viac menej chyba.

    holt, stara opera dala nase naroky velmi vysoko a teraz musime cakat kto tam prvy dosiahne... ci sa to podari novej opere alebo vivaldimu. nic nove asi na trh nepride...
    SUK
    SUK --- ---
    KOC256: No jo, lidem, kterym se "stara opera libila", ale vlastne by jim stacil chrome nebyli asi uplne cilovka Opery. My, co mame nadmerne vysoke naroky na prohlizec si dokazeme i na stare Opere najit chyby/chybejici funkce :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    me se stara opera libila moc. ale nevidim duvod u ni zustavat a jedu na bete nove opery... nejvice mi nyni asi chybi tabstack ale jinak tak nejak jsem se s tim jak funguje smiril...
    ADAM
    ADAM --- ---
    ja jsem zatim na stary opere (+ k tomu jeste trvale otevreny chrome + nova opera, + obcas maxthon nitro).

    90% tabu mam ale otevrenych ve starý opeře (tj. tak prumerne 50, v ostatnich browserech mam okolo 10ti)

    vivaldi jsem nainstaloval, ale zatim nepouzivam. planuju, ze bych na něj přešel až (pokud) zprovozní email.
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Pokud vím, tak primárně je pořád největší problém žravost paměti. Předpokládám, že se pokoušejí soustředit spíše na to, než na přidávání featur.

    Ale rovněž jim držím palce hlavně proto, že se zdá, že tamní vývojíři chtějí prohlížeč takového typu jako byla stará Opera. Což se nedá říct o nikom jiném.
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    OMNISLASH: vyvoj je rekl bych standardni - plus minus kazdy tyden opravuji chyby a obcas pridaji nejake nove nastaveni. Nevim kdy zas prijdou s necim vetsim, ale zazraky se asi cekat nedaji.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    jasne. problem je, ze tohle vsechno, pokud vim, plati uz od zacatku a za tu dobu, co na tom delaji, zadny zajimavy vyvoj nepredvedli. tudiz s tim dobrym nakrocenim jsem opatrnejsi a spise jsem zvedav na konkretni vysledky
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    OMNISLASH: vzhledem k tomu, ze pouzivam 12 jsem moc zvedavej, jak se jim to povede. jeste maj spoustu veci, co dohnat, ale maji dobre nakroceno
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    OMNISLASH: ja uz nejaky ten mesic na Vivaldi jedu neb mi to prijde jako min utrpeni nez zustavat na stary Opere. Muj zasadni problem je, ze me stara Opera naucila pouzivat desitky zalozek (ma standardni session jich ma asi 70-80). Vivaldi tohle (narozdil od jinych prohlizecu, ktere jsem zkousel) zvladne a da se s tim pouzivat. Nicmene rychly to neni (napriklad start prohlizece trva nekolik minut, prechod z tabu do tabu taky obcas trva dyl nez na stary Opere) a pamet to zere jak Chrome (protoze je to stejny jadro). Co mi ve Vivaldi zatim chybi jsou napriklad gesta respektive moznost je nastavit. Par zakladnich to umi, ale moznost si je upravit a nastavit tak jak jsem zvykly ze stare Opery tam neni. Dalsi vec, co zatim chybi a vyuzil bych, je moznost ulozit si session. Ale nejak to drobny nepohodli prezivam, ve vysledku je to plus minus stejnej opruz jako pouzivani stary Opery, ale tady aspon vidim, ze na tom pracuji a je tak aspon nadeje, ze to v budoucnu bude lepsi.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    to je nejaka cesta v case do minulosti? o vivaldi uz se tady psalo. bohuzel se tady od te doby nepsalo o tom, ze by se jim povedlo neco zajimaveho
    FESTER
    FESTER --- ---
    A New Browser for Our Friends ◦ Vivaldi
    https://vivaldi.com/

    A Browser for Our Friends

    In 1994, two programmers started working on a web browser. The idea was to make a really fast browser, capable of running on limited hardware, keeping in mind that users are individuals with their own requirements and wishes. Opera was born.

    Our little piece of software gained traction, our group grew, and we formed a community. We stayed close to our users and our roots. We kept improving our software based on our user feedback, as well as our own ideas on how to make a great browser. We innovated and strove for excellence.

    Fast forward to 2015. The browser we once loved has changed its direction. Sadly, it is no longer serving its community of users and contributors — who helped build the browser in the first place.

    So we came to a natural conclusion: we must make a new browser. A browser for ourselves and for our friends. A browser that is fast, but also a browser that is rich in functionality, highly flexible and puts the user first. A browser that is made for you.

    And so, Vivaldi is born.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak v poslední beta verzi opery (30.0.1835.26) mi nefunguje v NYXu gesto zpět po odeslání příspěvku. Kdo neví tak dříve jsem se dostal k "editaci" již odeslaného textu a mohl jsem provádět ještě korekci. Nyní nic...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Měl bych dva dotazy:
    1) Lze přesouvat ikony rozšíření libovolně po liště jako třeba ve FF? Nikde nevidím žádnou takovou možnost.
    2) Také se Vám po zavření Opery vždy deaktivuje postranní panel?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    je nejaky efektivni zpusob jak v historii se dostat k urcitemu datu? Dneska to asi potrebuji poprve a uz klikam pet minut a jeste nejsem ani v dubnu :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN: Nevim co to je :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: uz je tam mozne mit Sidebar toggle po leve strane, jako to slo u stare Opery 15?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No i když...
    Sidebar and tab improvements in Opera 30 beta - Opera Desktop
    http://blogs.opera.com/desktop/2015/05/sidebar_tab_improvements_opera_30_beta/

    Improved tab menu...

    možná tomu dám konečně šanci :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Changelog for 30 - Opera Desktop
    http://blogs.opera.com/desktop/changelog-30/

    ale nového nic moc nevidím...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    no vizualizace toho na kterem tabu neco hraje je super a pekne jsem si uz na to zvykl...
    to rychlejsi toceni asi taky bude mit nejaky smysl ale zatim jsem vypozoroval dva stavy kdy se toci rychleji (nijak jsem se to nesnazil potvrdit/sumulovat).
    1. kdy dva taby tahaji z jednoho webu
    2. kdyz se neco nacita uz delsi dobu
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    wow ale musim pochvalit; favicony v taboch; pri youtube je ta s prehravanym videom animovana :)

    ale zas pri loadingu to kolecko ako sa toci... 20x rychlejsie ako normalne; az z toho oci preliezaju :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam