• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Pokud něco neumí efektivně využívat paměť, tak neumí efektivně využívat ani 4 GB ani 12GB. A kupodivu člověk na tom počítači občas používá i jiné programy, které taky potřebují RAM. Pokud ji sežere zbytečně celou nějaký chroml, pak se zpomalí všechno ostatní a je mi celkem šumák, že se by se mi třeba Seznam načetl neznatelně rychleji (což se ani nestane, protože systém začne z nedostatku paměti swapovat).
    SUK
    SUK --- ---
    KOC256: Najdi si ceny DDR pameti. Koupit do toho 2GiB znamena investici 4x vyssi, nez jsem dal za ten pocitac :D . Btw, chromioidy mi dokazou zaplevelit i komp s 8GiB RAM :))
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    To uz je lepsi investovat do SSD, zrychli se vsechno. Otazka je, jestli Chrome/Opera umi nastavovat zvlast memory/disk cache, ja zatim pouzivam jen starou Operu a FF.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX: Ramka je mnohem rychlejsi nez disk. A zrovna povyseni ramky v novych pc (a myslim ze i ve starych) neni neprekonatelna financni zatez.

    V pc mam 8g v ntb 12g. Takze klidne at si opera papne kdyz bude rychlejsi=efektivnejsi...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Taky mam na jednom starsim PC 1GB+WinXP, jede na tom akorat Opera 12 + TV tuner. Neni duvod, aby si nove prohlizece cpaly vsechno do pameti (na co je disk cache?) a hraly si na webservery. Nejsem dalek toho, abych podporu JS natvrdo vypnul, optimalizovany web ma v zakladu fungovat i bez toho, to nas ucili uz v 90. letech.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    SUK: tak v dnesnej dobe 1gb ram je dost malo. samozrejme tomu treba prisposobit aj aplikacie / os. (=tzn asi nespustat najnovsie verzie, pretoze tie pocitaju s inym HW ako verzie starsie).
    SUK
    SUK --- ---
    KOC256: uz jsem to myslim psal - uz jsem to myslim psal
    1. prohlizec neni jedina aplikace bezici PC
    2. prohlizec neni operacni system aby si prideloval pamet

    Pokud ale 2. bod neplati, tedy prohlizec si ma pridelovat pamet, tak ji taky musi uvolnit pro jine aplikace. A nebo, coz je pripad tohoto PC, nezabrat veskerou volnou a jeste neco navic. To PC ma 1GiB RAM...

    To se mi na stary O. libilo - rozjel jsem ji i na o 2 generace starsim PC. Novou ocividne ne :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SUK:
    Takze je lepsi aby ta pamet byla volna?
    SUK
    SUK --- ---
    Kolik ta nova Opera ma zrat pameti? Ted jsem koukal u otce a je to fakt strasny, neb to sezere snad vsecko volnyho :-/
    NYX
    NYX --- ---
    HADIAK: no proste v dane situaci ma dany element jak odkaz, tak ma onclick event. stara opera dala v takove situaci prednost odkazu, webkit tomu JS...a pak uz je problem v tom, ze autori tech JS jsou prasata a u kliku nekontroluji kterym tlacitkem byl udelany :)

    a nejsi sam komu to vadi, ten bug se eviduje od 2008 :)
    https://bugs.webkit.org/show_bug.cgi?id=22382

    urcite budou aspon pro chrome nejaka rozsireni - nevim jak to ma opera, jestli pouziva ty same nebo ty chromove
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: nj len ked nieco ma otvorit tab na pozadi, tak je fakt bug ked sa reloadne aj aktivny tab s tym odkazom. to nie jo ocakavani / ne/prevzati, to je bug jak prasa :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    Mas pravdu. Cekas to protoze jsi tak zvykly... No nova opera neni stara, tak to tak proste soudruzi z Opery neudelali (neprevzali od chromu)...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: v starej to funguje tak ako by som cakal; middle click otvori odkaz (obrazok / novy produkt) na novom tabe v pozadi, bez zmeny aktualnej stranky.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    opravdu to tak i ted na te strance ve stare opere funguje?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: prvy odkaz: kliknem si akykolvek nahlad middleclickom, otvori sa na pozadi, ale aj v aktivnej stranke sa nacita odkaz.

    druhy odkaz (steam); bolo by super, keby middle click robil to iste co 'open link in new tab'. tak to fungovalo kedysi a otvori to uplne iny (full res) obrazok ako ten nahladovy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    funguje mi korektne a nebo nevim kam kliknout

    HADIAK:
    vlastnost vetsiny JS galerii. Nenazval bych to ze to nekdo nejak extra hackuje. U me na galerce to je uplne stejne a naschval jsem to nejak se nepokousel zakazovat
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ex2: fotogaleria; middle click na obrazku a otvori sa JS okno; http://store.steampowered.com/app/227300/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    proc nedas rovnou priklad usetris si i dalsim zbytecny post... ja se s tim zatim nesetkal...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    neskutocne ma seru weby, kde nakliknem link/obrazok middle clickom a on sa otvori v aktivnom okne. to je daka featura tych webov, ze odchytavaju ten click, alebo novej opery, ze je to posrane?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam