• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    cista instalacia opery na eee pc pise:

    SSL Error

    Your connection is not private

    This server could not prove that it is www.facebook.com; its security
    certificate is not trusted by your device's operating system. This may
    be caused by a misconfiguration or an attacker intercepting your
    connection.
    You cannot proceed because the website operator has requested
    heightened security for this domain.

    [Back to safety]

    pri kliknuti na back to safety sa vrati na speed dial. skusal som v IE; par krat freezol po prijati certifikatu, raz aj zobrazil uvodnu stranku, ale mierne pokazeno. rady ako nastavit cas a vycistit hosts nepomohli, to je vsetko ok.

    chromy sa tam uz nenainstaluje, lebo nema kam.

    povodne tam bola 12 opera, ale hodne jej hrabalo, podarilo sa mi tam nahodit novu operu a ta zas robi toto. pripojenie je cez wifi na router na ktorom su napojene aj dalsie pocitace, kde KK bezi bez problemov. cez wifi este ide aj mobil a tam tiez ziadne taketo problemy nie su.

    daka rada? :/
    LBW
    LBW --- ---
    ja to nikdy nenasel....
    hlavne jsem nedavno tweetnul Opere, ze me nafungujoe labelovani mailu a oni mi odpovedeli, ze to je sice smutne, ale ze Opera Mail uz prestali vyvijet :/
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    používáte tu někdo opera mail? jak tam nastavit default download folder (složka pro stahování)? za boha to nemůžu najít v nastavení... jako by to při doddělení od opery zapomněli tam dát. defaultně to stahuje přílohy do documents a já bych rád aby to stahovalo do downloads. vím že řešení je používat volbu save as, ale to je o dva kliky navíc...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    All: Funguje vám v Opeře 12 nějaká z nejnovějších verzí Javy (8u40 nebo 45)? Dík.
    ADAM
    ADAM --- ---
    jo, a ještě: 
    Inbox sections:
    1. Unread
    2. Everything else
    ADAM
    ADAM --- ---
    settings - "Inbox type: unread first"

    + dál mam aktivaované: 
    Preview Pane - velmi dulezite. vertikalne rozdeleny layout. zde se da nastavit "mark as read - never"
    + mene dulezite: 
    Custom keyboard shortcuts
    Mark as Read Button

    výsledek je z 90% podobný, jako opera. jen je to celé trochu mín přehledné a rychlé. ale dovedu si představit, že při nejhorším na to časem přejdu...
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    to thunderbird dovede celkem snadno, jen (asi) ne formou slozek. nad seznamem je vzdy zaklikavatko, ktere aktivuje / zrusi zobrazeni pouze neprectenych
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ADAM: pluginy ma pre zaujimavost zaujimaju :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    používám stejný systém na nepřečtené.

    gmail to umí (spolu s nějakými pluginy - v příp. potřeby napíšu přesně které)
    + aquamail na androidu taky.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    OMNISLASH: no že mi to ukazuje složkui "nepřečtené" a "doručené". jsem si nějak zvykl nevyřízené maily označovat jako nepřečtené, a pak je takhle v jedný složce mít pohromadě. když nainstaluju thunderbird, tak se chová jinak. ale nezkoumal jsem to, možná to je běžný a jde to nějak takhle nastavit... nonic. :)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ZUZU: už jsem ten zvuk rozchodil, ono to má to nastavení na dvou místech a funguje to až po restartu... jsem trochu dement.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    co znamena "radit jako opera"?
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    čau používáte tady někdo ten opera mail?
    než začnu hledat něco jinýho - tak si jen ověřuju - opravdu to neumí zahrát zvuk když přijde nová zpráva?

    je tam jakýsi dialog na zvuk na spuštění a ukončení opery a je tam zaškrtávátko upozorňovaqt na nové zprávy, ale je to nějaký rozbitý - nastavený zvuk si to nepamatuje po restartu, a žádný zvuk to nevydává.

    a pokud to maj takhle rozbitý doopravdy, tak - existuje nějakej free mail klient, který umí řadit zprávy takhle jako opera? vyhovovalo mi to.
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Pokud něco neumí efektivně využívat paměť, tak neumí efektivně využívat ani 4 GB ani 12GB. A kupodivu člověk na tom počítači občas používá i jiné programy, které taky potřebují RAM. Pokud ji sežere zbytečně celou nějaký chroml, pak se zpomalí všechno ostatní a je mi celkem šumák, že se by se mi třeba Seznam načetl neznatelně rychleji (což se ani nestane, protože systém začne z nedostatku paměti swapovat).
    SUK
    SUK --- ---
    KOC256: Najdi si ceny DDR pameti. Koupit do toho 2GiB znamena investici 4x vyssi, nez jsem dal za ten pocitac :D . Btw, chromioidy mi dokazou zaplevelit i komp s 8GiB RAM :))
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    To uz je lepsi investovat do SSD, zrychli se vsechno. Otazka je, jestli Chrome/Opera umi nastavovat zvlast memory/disk cache, ja zatim pouzivam jen starou Operu a FF.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX: Ramka je mnohem rychlejsi nez disk. A zrovna povyseni ramky v novych pc (a myslim ze i ve starych) neni neprekonatelna financni zatez.

    V pc mam 8g v ntb 12g. Takze klidne at si opera papne kdyz bude rychlejsi=efektivnejsi...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Taky mam na jednom starsim PC 1GB+WinXP, jede na tom akorat Opera 12 + TV tuner. Neni duvod, aby si nove prohlizece cpaly vsechno do pameti (na co je disk cache?) a hraly si na webservery. Nejsem dalek toho, abych podporu JS natvrdo vypnul, optimalizovany web ma v zakladu fungovat i bez toho, to nas ucili uz v 90. letech.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    SUK: tak v dnesnej dobe 1gb ram je dost malo. samozrejme tomu treba prisposobit aj aplikacie / os. (=tzn asi nespustat najnovsie verzie, pretoze tie pocitaju s inym HW ako verzie starsie).
    SUK
    SUK --- ---
    KOC256: uz jsem to myslim psal - uz jsem to myslim psal
    1. prohlizec neni jedina aplikace bezici PC
    2. prohlizec neni operacni system aby si prideloval pamet

    Pokud ale 2. bod neplati, tedy prohlizec si ma pridelovat pamet, tak ji taky musi uvolnit pro jine aplikace. A nebo, coz je pripad tohoto PC, nezabrat veskerou volnou a jeste neco navic. To PC ma 1GiB RAM...

    To se mi na stary O. libilo - rozjel jsem ji i na o 2 generace starsim PC. Novou ocividne ne :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam