• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Možná mám přišlápnuté vedení, ale jako myslíš stisknout klávesu 1 nebo 2 a mají se ti přepnout patřičné taby nebo co? Nebo je nejprve nějak musím označit jako jedničku, dvojku atd.?
    Nebo jde o něco jiného?

    Já jen, že v defaultní verzi Opery mi to taky nic nedělá (a ano, nejsem v žádném textboxu).
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Já je znám, stejně jako CTRL+Del, CTRL a šipky, CTRL+End apod., ale jak říkám, není standard, že je všechny programy podporují. Většinou jsem ten problé měl v aplikacích v Javě.

    1/2 tedy neznám, ve FF to nic nedělá, ale v práci není Opera schválená, takže to můžu zkusit až doma na defaultní instalaci.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MVEK: nie, 1/2 su defaultne klavesove skratky uz od nepamati - ved samotna opera ma checkbox na jednoklavesove skratky.

    ctrl+backspace je tiez systemova defaultna skratka na zmazanie celeho slova (a ze nefunguje v notepade.. no.. v notepade viac menej nejde 90% ocakavanych veci od textoveho editora).
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Takže mluvíš o svých vlastních zkratkách?
    Jako odjakživa není dobré si definovat jednoklávesové zkratky kdekoliv (vyjma F1-12 a pár dalších speciálních), takže to je prostě tvůj nestandardní způsob používání počítače. Sám přece chceš, aby ti tam fungoval CTRL+Backspace, to není systémová zkratka, některé aplikace ji nepodporují (třeba Notepad ve Windows). Ale uznávám, že je pitomé, že CTRL+Backspace Opera nastaví pro nadřazenou složku.

    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MVEK: tak napr 1 a 2 mam na prepinanie tabov. a to akoze pri pisani url adresy, kde by boli cisla, by sa mi mali prehadzovat taby?
    jeden cas to tak ale bolo na facebook chate; opera ignorovala, ze je to input a tvarila sa, ze nie... bola radost pisat :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Jako nevím, jestli je to dobře, ale proč bys stiskl CTRL+Z nebo X než kvůli zkratce? Zrovna tyhle by naopak měly v adresovém řádku fungovat.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    (ale nie je to trosku bug, ked to berie klavesove skratky z url riadku? - to by tam potom clovek nemohol nic napisat, ked aj napr z/x su klav. skratky)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KEVIN00: aa super, zmazane, dik :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    HADIAK: Ctrl+Backspace je přiřazeno fci Nadřazená složka. IMHO bude fungovat obdobně jako fce Zpět.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    lokalny problem alebo nova featura? ked odmazavam z url riadku pomocou ctrl+backspace tak sa mi to po odmazani same odosle? wtf?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Ono to značení verze x32/x64 je takové ... ... Taky jsem chvíli hledal "kde je napsáno", že se jedná o 64bit verzi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    Tak doma na PRODu (40) i v praci na BETA mam 64. Tak nevim proc jsem si myslel ze mam 32. Ale pravdou je ze vcera update PRODu jsem spoustel rucne...

    leda ze by nekde byl spatny popisek...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: https://www.opera.com/blogs/desktop/2016/09/opera-beta-release-candidate/... dole pod článkem jsou odkazy ke stažení. Momentálně u 64bit verze nefunguje autoupdate, tak případnou aktualizaci musíš provést ručně.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    wow tusim fixli miznutie grafov, o ktorom som pisal pred par mesiacmi! (HADIAK)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    asi jsem slepy... kde je 64b verze?

    Jinak samozrejme si nemyslim, ze to je standard :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00: Ani nevim ze 64b je. Nevim ze by mi ni to nabidlo :(. Juknu az vstanu :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Teď jsem přecházel z 32bit verze na 64bit verzi a instalace zabrala cca 2 min ... spíše jsi zrovna trefil nějakou "anomálii" :D
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Asi to jede přes tu proxy "VPN".
    KOC256
    KOC256 --- ---
    nová OPERA má asi 50GB instalačku. Jinak si nedokážu vysvětlit že to dosahuje takový progress za 15 minut...

    Když za 45 minut stáhnu ze steamu celou GTA5 (snad 60+GB)...

    MVEK
    MVEK --- ---
    Mno, jestli je to to, co na jaře pustili do dev verze, tak bych se tím radši nechlubil, viz http://www.lupa.cz/clanky/opera-predstavila-vpn-ktera-vlastne-neni-vpn-takhle-funguje/

    Možná občas pro nějaké pokusy, nějaké specifické stránky atd. jo. Proč takovou bezpečnou proxy nepoužít. Ale samozřejmě že u služby zadarmo se o chlup víc bojím toho sledovacího zneužití. To samozřjemě hrozí i u VPN, byť pokud za to platím, tak čekám, že aspoň nemají tolik nutkání hledat způsob, jak službu zpeněžit.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    a po dalsom restarte je to uz aktivne :]
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    aha ehm trapne, stiahol sa update a v preferenciach je:

    [] Enable VPN (coming soon)

    no lol :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam