• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    HADIAK: Oproti beta verzi 44 ne, ale 43 byla o chlup lepší - sice nepovolovala servery s SHA-1, zato v ní bylo méně chyb. O44 má problémy např. s načítáním některých webů (stále se zobrazují "throbbery"), nebo postupně zabere celou fyzickou paměť při streamování přes VPN. Chybu s vyhledáváním na stránce a s kliky levou myší taky neopravili... oni prostě čekají, až to Chromium někdy fixne přímo Google a do té doby sedí na zadku, případně přidají některé svoje bugy :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    REDFOX: a nieco dolezite pokazili? :)
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Vyšla O44, ovšem nic důležitého neopravili, zůstávám u 43.0.2442.806.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ano, měl bych asi celkově vyčistit po delší době cache apod., ale tohle video jsem právě ještě nikdy nenačítal. Jiná nenačtená, nebo naopak už načtená dřív, jedou.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Heh, napadá někoho, proč se mi v Opeře nenačte tohle video? https://www.youtube.com/watch?v=dEUG_ibsZck
    Upřesňuji - načte se jen v private window:-).

    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MVEK: Tak to by mě také zajímalo. Tyhle fičůry byly hrozně super :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Jo, možnost dát si na toolbar některé volby a vůbec mít přístup k některým volbám jako:
    - disable Javascript
    - send referrer header

    mi taky ze staré Opery chybí.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    (ono je rozdiel, ze na steame to nie je proti "zlodejom/zdielaniu", k tomu fullsized sa da preklikat, len to trva 3 kliky a nie jeden)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    REDFOX: bojim sa, ze tam sa to chova presne tak jebnuto, ako si rozumny autor praje aby sa to malo chovat. zlata stara opera a jej disable js..
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    HADIAK: Tak zkus ještě obrázky z galerie na idnes.cz, jestli Opera dokáže obejít tu jejich ochranu. Ono to i teď jde přes dev tools, ale middle clickem by to bylo rychlejší.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    REDFOX: HADIAK ? :) ale mozno to funguje dlhsie, len uz som bol taky z toho nestastny, ze som sa naucil otvarat tie obrazky rightclickom...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    HADIAK: Jaká verze?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    oh wow, prave som si vsimol, ze uz vie otvarat na steame obrazky do tabu v pozadi a JS to odignoruje!
    tu - HADIAK; som o tom pisal, teraz to fixly. no wow! necely rok :D
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    KOC256: 806 je 2 buildy zpět (stable), viz http://ftp.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    mi taky. PGO jsem vynechal... :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    mne pise 43.0.2442.1144 (PGO) :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    to je co za verzování? jiný než WIN OS?
    Já jedu na 43.0.2442.1144
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Včera jsem zjistil, že od v. 43.0.2442.991 nefunguje hledání na některých webech - text se sice vyhledá, ale barevně nezvýrazní, dokud neuzavřu vyhledávací pole. Takže downgrade na 43.0.2442.806, asi na delší dobu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    no me nepomohl ani ten downgrade. Ono to bude asi jeste nekde jinde jen nevim ceho se chytit :(
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Jasně, že jde (pokud pak smažeš soubor autoupdate.exe). Já strávil testováním starších verzí několik hodin, přičemž: v O39 už nejde VPN, v O40 i 41 nejdou některé https weby (jako Seznam mail), O42 zase přidává do stažených exe souborů tu informaci o zóně, jak jsem psal níže - ovšem jen ve Windows, pokud máš jiný OS, tak bez problémů. Pro mě je tedy O43 nejmenší zlo, až na to, že se v ní nedostanu na weby s SHA-1.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam