• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MVEK: recently closed je tam relativne snad aj dost dlho :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Asi je to jen moje paměť (a přepínání mezi FF v práci a Operou na soukromých zařízeních), ale pod tou šipkou vedle tabů byly naposledy zavřené už delší dobu? Měl jsem dojem, že tam byly jen otevřené taby jako ve FF, takže jsem se nějak už naučil otevírat poslední zavřené taby přes pravé tlačítko (kam mi nacpali pod ruku Save tabs as speed dial, ale to si zvyknu).
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    KEVIN00: Možná to v dev/beta verzi zas opravili, nevím, používám jen Stable.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Mám jak Přidat stránku, tak Přidat složku. Opera 51.0.2830.2, Win10 x64.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    ... a na to, že zmizela položka "+ Přidat stránku" ve složkách lišty záložek ... to mi hodně chybí.
    Samozřejmě nepočítám téměř nefunkční VPN, ale to se snad časem zlepší.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nova opera ok; az na ten zapnuty efekt pri pulldown menu :/ vsade ho mam vypnuty a opera to tam pridala. to su novinky...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    50.0.2762.45 (PGO)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Použité filtry jsou ZDE. Samozřejmě stačí filtry nahrát do uBlocku/ABP, pokud jej používáš. Ovšem IMHO jako vylepšení blokování reklam v prohlížeči dobrá volba.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Na tohle si stačí nainstalovat do ABP jeden filtr, není potřeba zapínat ad blocker v Opeře.
    MVEK
    MVEK --- ---
    PRAASHEK: No, tak podle toho se načetly jen ty pinned, a pak jeden ze zbytku, naprosto netuším, proč zrovna ten jeden:-).
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MVEK: to poznáš podle toho animovaného symbolu, který se protočí postupně na všech tabech po spuštění opery.
    MVEK
    MVEK --- ---
    PRAASHEK: Zvláštní, jsem docela přesvědčen, že se mi taby pořád načítají až po otevření. Výjimkou jsou asi ty pinned. Třeba teď po hodině musím čekat ať klůiknu na kterýkoliv ze svých asi 60 otevřených (já vím, zlo). A mám to na SSD, takže zpomalení disku a nějaká cache to nebude.
    ADAM
    ADAM --- ---
    aha
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    aha, očividně to tak dřív fungovalo a v poslední době to změnili na to postupné načítání...
    'Delay Loading of Background Tabs' not working! | Opera forums
    https://forums.opera.com/topic/16975/delay-loading-of-background-tabs-not-working/6

    geez proč v každém prohlížeči něco zjebou? :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    hm..
    Delay loading background tabs

    We prioritize making Opera a fast browser and implement a lot of improvements to make this happen. If you want your browser to start up quicker, consider delaying background tabs from loading. Check this box (under the On startup heading) and only the active tab from your previous session will load when Opera starts up. The content in your background tabs will load when you view them.

    takže by to opravdu mělo fungovat tak, že se taby načtou až když na ně najedu. ale dělá to opravdu to, co popisuju (začne to taby načítat všechny postupně)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ADAM: ale není to tam :) v defaultu je tam "Delay loading of background tabs", což způsobí, že se taby po spuštění browseru načítají postupně a ne všechny naráz. když to odšktrnu, tak se načtou všechny zároveň. ale to, co potřebuju, tam prostě nikde nevidím
    ADAM
    ADAM --- ---
    PRAASHEK: v opere to je myslim taky v defalutu. a urcite to je v nastaveni
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ehm, umí opera, když se mi spustí se všema tabama z minula, aby se přímo načetl jenom ten tab, který je otevřený a jakýkoliv jiný až teprve když je aktivní? to co má firefox vlastně v defaultu, jestli mi rozumíte
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nova verzia opery, nova verzia snaptoolu; uz vie blurovat, pridavat sipky... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam