• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Teď budu dělat čistou instalaci Win, tak uvidím jak to poběží.

    BTW Nějaké doporučení za VPN náhradu Opery do Vivaldi?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    Tak to bude něco u tebe. Mi fičí svižně....
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    KEVIN00: Prý se ta služba vypnout nedá. Navíc jsem objevil (známý) bug s refreshem ikon na ploše Win7 při startu Opery. Co mě ale nejvíc vadí je transparentní pozadí title baru v dark mode - má být černé, jinak působí značně rušivě. Vracím se tedy k v49, kde to bylo ok.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Vypnul jsi Touch v nastavení?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SUK: U Vivaldi je jeden neskutečný problém, to je jeho "lenost". Oproti Opeře čekáš na otevření stránky jak na vlak na nádraží. To mi asi vadí více, než jakýkoliv bug.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Máte někdo ideu, jak vrátit do nové Opery 56 položku "Přidat záložku", která bývala v každé složce lišty záložek?
    Je na to nějaký doplněk?
    Taky mi nejde zbavit se procesu Opera Touch Background..
    Pak se divte, proč jsem zůstal u O49...
    SUK
    SUK --- ---
    MVEK: No jo, s telefonem to je horsi. Tam si prakticky nevyberes. A jeste to funguje idiotsky. Nejvtipnejsi pak je ten Operackej "progress bar", kterej se nacte temer do konce, davajic vedet "uz to skoro mam hotove" ... a pak to napise, ze jsem odpojen od internetu. WTF?

    Kazdopadne, onen krizek je proste workaround, obzvlast pak v pripade, ze na tu adresu pristoupim nekdy znova, zejo ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK: Nyx vynucuje refresh, pokud mas zobrazene reklamy (nejsi premium user) jinak mi to funguje.
    MVEK
    MVEK --- ---
    SUK: Asi ho zkusím, až bude mít i mobilní aplikaci a nějakou synchronizaci (hesla mě netrápí, ale oblíbené nebo otevřené taby či nějaký speed dial, kam si je můžu uložit, a pak otevřit jinde, mě už trápí).

    Nicméně některé ty problémy mi připomínají zkušenost z tuším FF i Edge (to, že se přepisuje adresa, ale zejména při zapnutí prohlížeče, když vyhodnotí, že mě má hodit na nějakou home page, ale jde mu to pomalu).
    Některé mi připomínají moji zkušenost s nynějším putty přístupem na jednu naši firemní platformu, kdy píšu totální nesmysly, nebo musím resetovat konzoli.-).
    A něco Thunderbird, tedy konkrétně to podsouvání návrhů na adresu, kterou jsi použil jednou. Takto se nemůžu zbavit z Thunderbirdu našeptávánía dres, které už dávno ani nefungují a nemám je v kontaktech a nepsal jsem si s nimi roky... A oblíbená rada na webu kliknout na křížek, když se to objeví, nefunguje, protože jsem tam nikdy křížek neměl:-).
    SUK
    SUK --- ---
    MVEK: Zkus Vivaldi. Sice to je furt Chromrdka, ale zrovna treba tohle ma implementovane. Ma ovsem sve mouchy, jako napriklad adreslajnu, ktera trpi tolika chybama, ze bych tu vec nekdy nejradsi roztriskal a nikdo se tim ani nehodla zabyvat :-/ (https://forum.vivaldi.net/topic/27546/the-address-line-in-vivaldi-it-shouldn-t-work-like-this)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ach jo, bývala doba, kdy Opera byla z těch nej browserů, když člověk z nějakého důvodu omylem opustil rozepsaný příspěvek/formulář. Dal zpět nebo obnovit zavřený tab a měl tam ten text... Řekl bych, že by to ve staré Opeře fungovalo i tady na Nyxu, kdybych vlezl na další stránku fóra, a pak psal příspěvek (to jsem totiž udělal, omylem si klikl vedle a Back mi hodilo obrazovku, Resend information... místo formuláře s textem).
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Ještě je pak lišta rozšíření (Ctrl+Shift+S). Ta mi přijde trochu užitečnější. Jen mi vadí, že pořád neumožnili její přesun na pravou stranu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOKES:
    To je jedna z veci co mi prijde cool :) Ale mam normalni sirokouhly monitor no :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    už nic, pardon. ten levý pruh v speeddialu. už jsem si všiml, že je jen v speeddialu, což mi nevadí. stáhl jsem si operu a při nastavování na mě furt koukal. nešlo s ním hnout, myslel jsem, že je tam napevno.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOKES:
    opera://config/
    opera://flags/

    Ale nevím co je sidebar :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    opera 55, jak se zbavit sidebaru? zabírá misto. about:config už není, na webu jen hide v starých verzích.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Opera Touch - The completely new browser for iPhone
    https://www.opera.com/cs/touchiphone

    už jsem ani nedoufal...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Číslo verze 55.0.2994.61

    FOCUS funguje...

    Klikal jsem třikrát denně na kontroílu aktualizace. Tento fail mě fakt položil...
    Bych vůbec netipl, jak moc to bylo pro mě nasrávací :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Nějaké specifické problémy? Co se týče "reklamních odkazů", tak ty jsem už min. měsíc neviděl, přesně jak píše Koc256.
    BTW https://www.cnews.cz/opera-56-dev-adresni-radek-nabidka-rychly-pristup/ :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK, KOC256: Tak se musím opravit, asi ten focus po kliknutí na + fungoval dříve i mně. Nevím, kdy se mi na obou počítačích Opera zaktualizovala, ale je fakt, že od toho pondělí jsem zjistil, že docela často automaticky kliknu a píšu, a ono nic. Takže používám jak CTRL+T, tak kliknutí, a to ten focus přestalo do pole házet.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX: To stale ve SD je treba jednou mesicne. Tak bych to zase tak nedramatizoval. Jinak nekdo tu nedavno posilal ze v nejake novejsi verzi se to da vypnout...

    Ale delej si co chces...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam