• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00: BTW: Skype to dela uplne stejne a to je prece z dilny MS.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Jo, Temp je k tomu přímo určen a klidně tam adresář muže zůstat. V globále by mi ani nevadilo vytvoření složky kdekoliv jinde, jen by se měla po aktualizaci smazat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    Tak ja bych cekal ze to da do definovaneho TEMPu, nebo to se uz nenosi?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Já mám také nastaveno, aby se prohlížeč pokaždé zeptal kam soubory stáhnout. Ale už několikrát se mi vytvořila v adresáři, který je zvolen v nastavení.
    Je to podstatě blbost, ale nechápu proč si ho mám mazat ručně a není smazán automaticky samotnou instalací.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    A kam to vytvoří, když máš nastaveno, že se má pokaždé zeptat? :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ATOMIKS: Mě víc irituje vytvoření složky auto update v adresáři nastaveném pro uložení souborů při aktualizaci
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    HADIAK: no uvidím, jestli a co odpoví. obecně je to za trest takový chování, nastartuju -> mažu ikonu .o/
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ATOMIKS: nie, nedeje sa mi to; 63.0.3368.94 na dvoch pocitacoch.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    ta podělaná Opera mi vytvoří desktop ikonku pokaždý, když ji otevřu. dosud se to dělo jen při updatu, teď už se to děje při každém startu. vám taky? nějaký reddit říká, abych ji nějakým způsobem přeinstaloval, na to kašlu a radši ji odinstaluju. jsem jim napsal na helpdesk, uvidím, s čím přijdou. každopádně wtf.
    KOKES
    KOKES --- ---
    IRON_STORM: diky, je to lepsi, nez jsem nasel ja. skoda toho oka, co ho musim trefit:-) stacilo by kliknout kamkoliv na pic.
    IRON_STORM
    IRON_STORM --- ---
    KOKES: no všechny pluginy, které jsem viděl, že to dělají, si obrázky nejdřív celé stáhnou a pak je skryjí (jako třeba tenhle https://chrome.google.com/...ore/detail/wizmage-image-hider/ifoggbfaoakkojipahnplnbfnhhhnmlp?hl=en).. nenašel jsem žádný, který by si stáhl jenom hlavičku obrázku aby znal rozměry toho obdélníčku, ale zbytek dat stáhl až po kliknutí
    KOKES
    KOKES --- ---
    Ahoj, opera kdysi mela addon nebo vlastnost, ze loadovala obrazky onclick. natahla se stranka a misto obrazku byly prazdne obdelniky, na kliknuti se zobrazil konkretni img.
    Nepodarilo se mi najit addon, ktery by to delal dneska. Nevite/nepouzivate neco takoveho?
    jediny, co jsem nasel, byl button, ktery zakaze/povoli load vsech img na cele strance, coz nechci.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    STABLE 63.0.3368.35
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    KOC256: jeste od toho 28. kvetna neprislo ani do chromaka
    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: To je obecně zajímavá rada pro případ podezřelého vývoje kolem nějakého doplňku. Z událostí kolem různých produktů jsem ale tak nějak dospěl k dojmu, že dneska už ani nejde nainstalovat ručně addon. Bez tedy nějakého dalšího hackování Opery.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Pokud záměrně zůstávám u nějaké starší verze Opery, předělávám si některé addony z webu do "neškodné" podoby tím, že z manifestu odmažu link na aktualizační server, addon zabalím, originál smažu a znovu jej nainstaluji.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Doufam ze se stackovani vrati i do opery!

    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    LUDO: Díky za upřesnění :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    KOC256:
    KEVIN00: Chromium je open-source browser ktory pouziva na vykreslovanie jadro Blink

    takze ktorykolvek browser ktory stavia na Chromiu, pouziva na vykreslovanie Blink, vratane Vivaldi
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEL: KEL: Teď koukám, že na Wiki píší engine Blink, ale na Vivaldi blogu Chromium. Z Wiki asi pramení má špatná informovanost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam