• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NONAME44315Co vás štve a co vám vadí v rádiích? Co naopak máte rádi a co vás na nich baví?
    NONAME44315
    NONAME44315 --- ---
    E2E4: volím za c) :o)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    NONAME44315: Myslim, ze YMLADRIS potrebovala poresit kratkovlnne radio a nasla tohle forum, ktery se hodilo nejvic. Pardon.

    Kazdopadne uz jsme skonicili, takze:

    a) to tu nech jak to je a uz to neres
    b) smaz to
    c) prijmi argumentaci ze pro mne a YMLADRIS je idealni radio kratkovlnne a svetove a tim padem jsme tezce on-topic :-)

    :-)
    NONAME44315
    NONAME44315 --- ---
    YMLADRIS: E2E4: což takhle k tématu, drazí?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YMLADRIS: Mam Grundig Yacht Boy, a chytil jsem na nej jen na tu prutovou antenu i Radio Taiwan Taipei. :-) Ale chce to to delat nekde ve volny prirode spis nez ve meste, a dost to rusi napr. pocitac. Ale obecne kratke vlny jsou jedine ktere maji dosah pres cely svet.. V noci je prijen lepsi, protoze vymizi D1 a D2 vrstvy v ionosfere, take odrazem o ionosferu je mozne dostrelit do vetsi dalky.. (U KV je povrchova slozka kratka, prostorova se odrazi od ionosferu..)

    V supliku jsem pred chvili nahodou nasel "Shortwave guide" - prilohu casopisu Monitoring Times, kterou jsem kdysi vytiskl z Internetu.. Hledej smudlo. :-)

    Taky se daji chytit tzv. "numbers stations", kde roboticky hlas cte cisla, pouzivaji to spioni k sifrovena komunikaci. (One-time pad.)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    E2E4: jo uz jsem se progooglila napr. ke katalogu conrad a polozce "svetova radia". ale da se na to neco fakt chytit? je nekde nejaky web kratkovlnnych stanic nebo neco? moc dik
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YMLADRIS: rika se tomu kratkovlnny radio s mnoha jemnejma rozsahama, koupis od par stovek u cinanu pres nekolik malo tisic v prodejne elektroniky..

    Pak se da asi koupit nejaky profesionalni SW receiver a postavit na zahrade / strese nekolikametrovou antenu..

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    potrebovala bych poradit - udajne existuji nejaka "radia pro cestovatele" - ted myslim prijimace - ktera maji echt silnou antenu atd., takze umoznuji poslouchat neobvykle vzdalene stanice. nedari se mi nic takoveho vygooglit, nemate nekdo nejaky tip?

    dekuji moc
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    MEPHISTO: no take rikam stovky, ne tisice:)))

    ale vseobecne si myslim, ze se zde zdruzuji lide, co si v podstate urcuji to co chteji poslouchat
    NYMPHO
    NYMPHO --- ---
    nová anketa
    MEPHISTO
    MEPHISTO --- ---
    KUBAN88: nyxáky byhc ve většině co jsem tu za svou krátkou chvíli zde potkal neřadil do škatule lidí co zbnaj svojí muziku:)

    A R1 je jeden z nejlepších příkladů, jak dělat radio Nekomerčně mainstremové..:DD
    ADAMJ
    ADAMJ --- ---
    NYMPHO: Mne obecne vadi, kdyz nemam jak zjistit jaka skladba hraje. Nevite nahodou nekdo, jak se jmenuje ta spolecnost, ktera rozjela vyhledavani v databazi skladeb podle uryvku? Zavolate tam, date telefon pred reproduktor, nechate to 10 vterin hrat, a oni vam poslou nazev skladby a interpreta.

    ... a link do jejich e-shopu :-).
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    FERYN: na noční honičku po městě jedině Lalo Schifrin
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    KUHL
    KUHL --- ---
    rozbit hubu tomu slovakovi na Spinu co ma po ranu takovy radobyvtipny kecy. Grrrrr
    FERYN
    FERYN --- ---
    PAN_SPRCHA: Vážná hudba v autě v noci (ve městě) má perfektní filmový nádech:)
    FERYN
    FERYN --- ---
    O reálných rádiích a konkrétních pořadech
    [ MÁME RÁDI RÁDIO/ROZHLAS - tipy na pořady, diskuze a vše okolo ]
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    PAN_SPRCHA: klidne :-)
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    KINGFISHER: Myslíš? Zkus to poslouchat v noci v autě a trochu ospalej:)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    PAN_SPRCHA: trocha vazne hudby jeste nikdy nikoho nezabila.. :-)
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    KINGFISHER: Vltavu moc neposlouchám. Já bych spíš radši něco jako radiožurnál s méně příšernou hudbou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam